iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic II] Wymiana żarówek świateł mijania

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
mi_b

[Scenic II] Wymiana żarówek świateł mijania

Post autor: mi_b »

Witam wszystkich użytkowników.

Dziś przyszło mi się zmierzyć z lewą żarówką świateł mijania w Renault Scenic II z 2007r. Dojście do żarówki - wiadomo masakryczne, ale nie trzeba wyjmować akumulatora, nie trzeba odkręcać żadnych plastikowych belek, nie trzeba ściągać nadkola :)

Wymiana lewej żarówki przednich świateł mijania:
Generalnie pomiędzy akumulatorem i przednią belką jest na tyle miejsca, żeby dobrze wsadzić tam lewą rękę. Bez problemu zdejmujemy gumową osłonę żarówki.
Aby wykręcić żarówkę należy przekręcić ją z godziny 12 na godzinę 11. Innymi słowy trzeba ją przekręcić lekko w lewo, ale stojąc przodem kierunku jazdy. Można się siłować ręką, lecz odkręcenie jest praktycznie niemożliwe.
Wpadłem na pomysł i na sznureczku (żeby przez przypadek nie poleciało nigdzie niżej) spuściłem sobie prawą ręką nad samym reflektorem i żarówką nasadkę z klucza nasadkowego w rozmiarze 24. Taki jak ten:
Obrazek
Dzięki temu żarówkę bardzo łatwo się odkręca. Teraz wystarczy już tylko wyjąć starą żarówkę z uchwytu, założyć nową, dopasować i zakręcić z godziny 11 na 12.

Wymiana prawej żarówki przednich świateł mijania:
Tu jest dużo łatwiej. Należy zdemontować (po prostu wyciągnąć) rurkę od wlewu płynu do spryskiwacza. Dzięki temu dostęp do reflektora i żarówki jest bardzo łatwy. Oczywiście przydaje się klucz nasadkowy w rozmiarze 24 aby wykręcić żarówkę. Pamiętajcie, wystarczy ją delikatnie przekręcić, z godziny 12 na 11. Potem wymiana żarówki w uchwycie i poskładanie wszystkie w odwrotnej kolejności.

Mam nadzieję, że komuś się ten opis przyda. Męczyłem się dziś z prawą żarówką prawie 2h, ale warto było aby wymyślić ten patent. Z tego co szukałem na googlach to jest kilka opisów wymiany, ale opierają się o zdjęcie nadkola, wyciąganie akumulatora czy odkręcanie jakiejś plastikowej belki. Po co skoro można to zrobić w miarę łatwo :)

Mam nadzieję, że admini się na mnie nie obrażą jak wrzucę trochę słów kluczowych dla google:
wymiana żarówki mijania, zmiana żarówek mijania, światła, świateł, renault scenic ii, renault scenic ll, renault scenic 2, wymiana świateł mijania, wymiana lewej prawej żarówki, wymiana żarówek

Irbis

Post autor: Irbis »

Olbrzymie podziękowania za ten opis - na pewno będzie przydatny :)

ODPOWIEDZ