iparts></a>
<a href= francuskie

[scenic I 1,8 '02] Webasto - zasilanie paliwem. Pilne!

Moderator: Grupa Moderatorów

G-Boy

Post autor: G-Boy »

Wiec tak. Po telefonie do webasto - dowiedzialem sie ze podpiecie sie do zasilania listwy wtryskowej to nienajlepszy pomysl, bo webasto sciagnie cale paliwo z ukladu, zapowietrzy wtryski i w najlepszym wypadku bede musial przed odpaleniem czekac, az pompa natloczy paliwa do ukladu.

Czyli najbezpieczniej bedzie zrobic dodatkowe wejscie do baku lub przedluzyc przelew w baku, by siegal dna.
Aby to uczynic - musze wyjac bak. Jakies uwagi co do tej czynnosci? nie udalo mi sie odkrecic pompy paliwa od wnetrza auta, siedzi dosc mocno i nie mam jak dostac sie do baku. Wiec najepiej jak go wyjme - wtedy chyba najmniej szkod bedzie.

G-Boy

Post autor: G-Boy »

No i kicha :( 3h sie dzis meczylem zeby odkrecic ten pierniczony pierscien mocujacy pompe paliwa w baku. Ni wuja ggrrrrr... Probowalem sposobow opisanych na innych forach - plaskim srubokretem & mlotkiem, dorobionym kluczem na szybko itp... nie chce puscic. Rozwazam wyjecie baku - poszloby lekko - gdyby nie to , ze przez srodek baku biegnie linka hamulca recznego. Czyli bez podnosnika/kanalu niewiele zrobie - bo do tej pory korzystam z podjazdow i moge sie najwyzej pod autem polozyc.

Jak wyjme pompe, to bede mogl spokojnie przedłużyć krociec przelewu, tak by siegal on dna i mogl zasilac pompke webasto.

Z tego co sie dowiedzialem podpiecie pompki webastowej w linie zasilajaca wtrysk to zly pomysl, gdyz ta mala pompka nie jest przystosowana do takiego cisnienia i z czasem moze zaczac puszczac paliwo. tak wiec poki nie odkrece tego cholernego baku, stoje z robotą :/

Obstawiam jeszcze opcje zrobienia wszystkiego na gotowo i podlaczenie paliwa na prowizorke w jakims kanistrze w bagazniku - by juz dzialalo, a w miare mozliwosci przerzuce potem zasilanie do baku..tylko czy znowu paliwo nie bedzie smierdolic w aucie?

Jakies pomysly jak odkrecic ta przekleta pompe paliwa? Sa do tego jakies klucze?

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1297
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Modus
Silnik: 2.0T + 1.2 16v
Lokalizacja: WOT

Post autor: Maciek R4 »

Adaś - u mnie webasto się wyłącza z powodu braku paliwka, jak na wskaźniku zaczyna się świecić rezerwa - to żeby móc dojechać do najbliższej stacji po spaniu...

kanister w bagażniku i rurka z niego - może pachnieć w aucie benzynką, a to raczej nie za bardzo komfortowa sytuacja, a do tego możesz dostać trochę ojro po kieszeni za taką instalację, jakby przy kontroli policaj poczuł benzynę i zaczął oglądać auto
za duży obrazek

G-Boy

Post autor: G-Boy »

Maciek R4 pisze:jakby przy kontroli policaj poczuł benzynę i zaczął oglądać auto
wiem, dlatego nie moge sobie pozwolic za bardzo na partyzantke, to nie polska :/

Jednak szlag mnie trafia bo za cholere nic nie moge znalezc w sieci , konkretow jest jak na lekarstwo, a kaszel od lezenia na ziemi juz mnie dobija.. :/

Jesli sie nie uda przedluzyc tego przelewu - pozostaje mi ewentualnie wywiercic dziurke w baku i wezyk wprowadzic osobno.

Co do rezerwy - u mnie nie ma tego problemu, bo webasto nastawiam na okreslona ilosc minut, pozatym sluzyc bedzie jako grzejnik na postoju, wiec codziennie przed zgaszeniem auta, stan paliwa bede widzial na wskazniku.

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1297
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Modus
Silnik: 2.0T + 1.2 16v
Lokalizacja: WOT

Post autor: Maciek R4 »

Adaś - rezerwa, to chodzi o to, żeby przez przypadek się webasto nie rozpędziło i nie wyciągnęło całego paliwka...dlatego rurka "broń Cię taki pan na B..." nigdy do samego dołu...

a ew. spróbuj zanabyć trójnik plastikowy od przewodów napowietrzających w akwarium (kolor zielony przeważnie) i nim rozdzielić przewód paliwowy na wyjściu ze zbiornika (za pompką) o ile pociągnie webastowa pompka przez tę samochodową paliwko...jak się Tobie nie uda zdobyć takiego trójnika, to popytam w firmie dla której jeżdżę - mieć będą na 99% i podeślę
za duży obrazek

Awatar użytkownika
pawel-krol
Oklejony
Oklejony
Posty: 210
Rejestracja: poniedziałek, 3 maja 2010, 13:25
Renault: Scenic I Ph II
Silnik: 1.9 dCi
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: pawel-krol »

Mam pytanko-czy to webasto duzo paliwka wciąga?
Obrazek

Spieszmy się kochac ludzi bo tak szybko odchodza...
03-12-2010, 20:20 Odeszła MAMA Jedyna Kochana MAMA...:(

kaziu1985pn

Re: [scenic I 1,8 '02] Webasto - zasilanie paliwem. Pilne!

Post autor: kaziu1985pn »

udało się coś zdziałać w związku z zasilaniem benzyną ?? bo też zastanawiam się nad montażem takiej zabawki.

ODPOWIEDZ