iparts></a>
<a href= francuskie

[Grand Scenic 1.6 dci] skrzynia / zmiana biegów

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Ryjek
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 18 marca 2023, 09:50
Renault: Grand Scenic IV
Silnik: 1.6 dci
Lokalizacja: Ropczyce

[Grand Scenic 1.6 dci] skrzynia / zmiana biegów

Post autor: Ryjek »

OPWitam wszystkich.
Pozwoliłem sobie utworzyć wątek, ponieważ w obecnych nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
Jeżeli powielam temat proszę o przeniesienie.
To tak. W grudniu kupiłem GS IV 1.6 dci (manual) z 2017 roku (przebieg 95k). Na początku nie zwróciłem uwagi na dziwną pracę skrzyni (przesiadka z automatu).
Zauważyłem dziwną pracę lewarka (przeskoki pomiędzy "luzem" a biegiem) i trochę mało precyzyjną pracę.
Pierwsza wizyta warsztacie wykazała dziwne zjawisko (nagranie poniżej)
https://drive.google.com/file/d/1PkiLVF_...sp=sharing
Z problemem udałem się do zaprzyjaźnionego warsztatu calem weryfikacji problemu... i po kolei:
Cała skrzynia biegów została wyjęta i odesłana do kolejnego (specjalistycznego) warsztatu celem weryfikacji - gdzie nie stwierdzono absolutnie żadnych odchyłów od norm czy anomalii. Skrzynia wróciła z opinią "igła".
Mechanik ponownie zamontował skrzynię i zalecił wymianę "dwumasy" i tarczy sprzęgła - wykazywały luzy i zużycie. Tak też zrobiono...
Po zmontowaniu całości, biegi faktycznie wszystkie wchodzą, jednak zjawisko niskiej precyzji i przeskoku przy wbijaniu, zostały ...
Jestem w kropce bo nie mam pojęcia co dalej. Gdzie szukać przyczyny dziwnego zachowania lewarka ?
Pomożecie ?

ODPOWIEDZ