iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic II] KeyCard Problem z Baterią/Inne

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Larras_Silver89
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 18 kwietnia 2023, 08:27
Renault: Megane Scenic II
Silnik: 1.5 DCI
Lokalizacja: Polska, Lubelskie

[Scenic II] KeyCard Problem z Baterią/Inne

Post autor: Larras_Silver89 »

Witam. :myjka:
Szukałem rozwiązania na polskich stronach, jak i na anglojęzycznych. Ale nie znalazłem rozwiązania swojego problemu. Posiadam Renualt Scenic, model II z 2005 roku. Miałem kilka awarii nie przeczę. Ale umiałem znaleźć przyczynę. Teraz się poddaje. Nie wiem o co chodzi. To prawdopodobnie sprawa elektryczna, ale na tym się kompletnie nie znam.

Do rzeczy. Mam dwie "kluczyko karty" . Jedna nie działa zupełnie. Więc jej nie używałem. Ale druga ostatnimi czasy zaczęła sprawiać mi dość specyficzny problem. Mianowicie bateria, która w niej jest pada bardzo szybko. Na początku nie zwracałem na to uwagi by było to około 2 tygodnie. To i tak było mało, ale że miałem duży zapas baterii to nie przeszkadzało mi to aż tak bardzo. Teraz ten czas zmniejszył się do około 12 do 24h :zdziwko: . Wieczorem zamknę auto. Rano chcąc jechać do pracy już nie mogę go otworzyć. Muszę wymienić baterię na nową. Przyznam, że zacząłem wyjmować baterię z kluczyka na noc. Ale po pierwsze często o tym zapominam. Po drugie to nie wyrobie na baterie do kluczyka. Zaś po trzecie to nie jest normalne. :angry2:

Jakieś pomysły?

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6059
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Scenic II] KeyCard Problem z Baterią/Inne

Post autor: kudlaty »

Obstawiam uszkodzenie mechaniczne karty i robi się tam zwarcie lub karta wysyła cały czas sygnał co zużywa baterię. W tym przypadku chyba najprościej będzie "dorobić" nową kartę lub dwie i zapomnieć o problemie.

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 850
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: [Scenic II] KeyCard Problem z Baterią/Inne

Post autor: Rufus »

Są spece, co naprawiają, kodują, dorabiają karty. Jest tego sporo w sieci. Poszukaj w swojej okolicy i ogarniesz temat.
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

Awatar użytkownika
Oktawiusz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: sobota, 16 listopada 2013, 20:57
Renault: Megane III
Silnik: 1.2tce 116KM
Lokalizacja: Warszawa Wilanów
Kontakt:

Re: [Scenic II] KeyCard Problem z Baterią/Inne

Post autor: Oktawiusz »

Mogę naprawić wysyłkowo
Renault CLIP :: Ustawienia :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki Airbag ::
Kodowanie kart i kluczyków do wszystkich modeli Renault i Dacia do 2016

ODPOWIEDZ