iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic III] Wibracje przy przyśpieszaniu i na postoju

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
kdamian175
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: środa, 17 marca 2021, 13:27
Renault: Scenic 3
Silnik: 1.2 Tce
Lokalizacja: Sanok

[Scenic III] Wibracje przy przyśpieszaniu i na postoju

Post autor: kdamian175 »

Samochód: Renault Scenic III 1.2 Tce 116KM (2013 rok), przebieg 117 tyś km.

Dzień dobry! Od jakiegoś czasu mam problem z wibracjami, które pojawiają się tylko przy przyśpieszaniu od biegu 4 do biegu 6. Wibracje te pojawiają się od około 2000 obrotów/minuta i są wyczuwalne do 2200-2300 obrotów/minuta i tylko, gdy wcisnę na tych biegach znacznie pedał gazu - nie jest to podłoga, a 60-70%. Powyżej tych obrotów nie czuć żadnych wibracji.

Nie jestem w stanie określić skąd one pochodzą. Sprawdziłem już półoś prawą (długą), wymieniłem łożysko koła na tej półosi oraz końcówki stabilizatora (co pewnie nie ma tutaj żadnego znaczenia). Na prawej półosi jest minimalny luz, ale nie jestem pewny czy tak mały luz może powodować dość spore wibracje?

Opony nowe, Uniroyal RainSport 5 kupione dwa miesiące temu, wyważone, nadmuchane zgodnie z tablicą na drzwiach. Dodatkowo przełożyłem wczoraj koła przód na tył ale bez żadnych zmian i wątpię, aby miało to jakiekolwiek znaczenie.

Dodatkowo zauważyłem, że silnik na biegu jałowym trzęsie się, tylko nie wiem czy jest to "normalne" czy jednak poduchy wymagają wymiany i również przez to jest problem z przenoszeniem wibracji?

Czy spotkaliście się forumowicze z takim problemem? Prośba o podpowiedzi, pięknie z góry dziękuje! :)
Pozdrawiam,
Damian

ODPOWIEDZ