iparts></a>
<a href= francuskie

[Grand Scenic 2, 2006, 1.9dci] po wciśnięciu start nie odpala, nawet nie kręci rozrusznik

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Skerwool
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 10 stycznia 2022, 09:15
Renault: Grand Scenic 2
Silnik: 1.9dci

[Grand Scenic 2, 2006, 1.9dci] po wciśnięciu start nie odpala, nawet nie kręci rozrusznik

Post autor: Skerwool »

Witam. Mam problem ze swoim Sceniciem. Normalnie mi odpalał, nawet jak było -15 to bezproblemowo odpalił, a dziś rano po wciśnięciu start nic się nie działo. Nie kręci rozrusznik, nic zero, pokazuje się tylko, że poziom oleju prawidłowy i tyle. Niby od środy do poniedziałku (dziś) nie jeździł, czy możliwe, żeby przez te kilka dni w takim delikatnym mrozie nagle się rozładował? Jak nie rozładowanie, to macie pomysły co to może być? Czujnik położenia sprzęgła, czujnik wału korbowego? Fura stoi pod blokiem, nawet nic nie mogę zrobić.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Grand Scenic 2, 2006, 1.9dci] po wciśnięciu start nie odpala, nawet nie kręci rozrusznik

Post autor: kudlaty »

Według mnie akumulator.
Czy kontrolki chociaż próbują przygasnąć? Coś cyka? Coś się dzieję?

Skerwool
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 10 stycznia 2022, 09:15
Renault: Grand Scenic 2
Silnik: 1.9dci

Re: [Grand Scenic 2, 2006, 1.9dci] po wciśnięciu start nie odpala, nawet nie kręci rozrusznik

Post autor: Skerwool »

No właśnie kontrolki nawet nie gasły. Spanikowany od razu szukałem odpowiedzi, a tu się okazał faktycznie akumulator. Myślałem, że na słabym akumulatorze chociaż będzie próbował kręcić czy coś, a w tym moim samochodzie się okazuje, że jak akumulator nie ma prądu, to samochód ma zero jakiejkolwiek reakcji. Scenic co dziś, dostał wiązanek, gdzie go wyzywałem, a tu się okazało, że samochód nic nie winny, tylko akumulator... żeby roczny akumulator po 5 dniach stracił tyle prądu

Awatar użytkownika
Rufus_skp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: niedziela, 30 sierpnia 2020, 17:31
Renault: Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Grand Scenic 2, 2006, 1.9dci] po wciśnięciu start nie odpala, nawet nie kręci rozrusznik

Post autor: Rufus_skp »

Niestety, takie akumulatory teraz robią, a elektronika w autach te robi swoje.
Podjedź do punktu, gdzie go kupowałeś i zareklamuj, przynajmniej sprawdzą Ci akumulator i instalację, czy nie masz zbyt wysokiego poboru prądu.

Akumulator jest taki jak powinien być? Sprawdzałeś ładowanie? Może akumulator był ciągle niedoładowany i teraz przez te 5 dni się zemściło.
Może jazda tylko na krótkich dystansach?
Trudno powiedzieć co było przyczyną, jednak pasuje znaleźć te przyczynę, żeby kolejny raz nie być zaskoczonym.
---
Pozdrawiam
Rufus

Kiedyś: Safrane 2.2 dT
Teraz: Latitude 2.0 dCi

Skerwool
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 10 stycznia 2022, 09:15
Renault: Grand Scenic 2
Silnik: 1.9dci

Re: [Grand Scenic 2, 2006, 1.9dci] po wciśnięciu start nie odpala, nawet nie kręci rozrusznik

Post autor: Skerwool »

Akumulator siedzi Yuasa, 76Ah, więc wcale nie jakiś mały. Wczoraj przejechał 50km i dziś rano odpalił. Pokazał -8, ale odpalił, co nie zmienia faktu, że zapobiegawczo wstałem tak wcześnie, że nawet jakby nie odpalił, to bym autobusem do roboty zdążył. Myślę, że sprawdzę czy gdzieś nie ma tego wysokiego poboru prądu. Tylko myślę, gdzie na Warszawie w rejonach Targówka znajdę kogoś, kto by mi to od ręki zobaczył.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Grand Scenic 2, 2006, 1.9dci] po wciśnięciu start nie odpala, nawet nie kręci rozrusznik

Post autor: kudlaty »

Sam zobacz. Do tego miernik wystarczy ;)

ODPOWIEDZ