iparts></a>
<a href= francuskie

[Grand Scenic III 2.0] Stukot w silniku

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
darqs
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2023, 20:18
Renault: Grand Scenic 3
Silnik: 2.0
Lokalizacja: Warszawa

[Grand Scenic III 2.0] Stukot w silniku

Post autor: darqs »

Witam,
Posiadam Renault Scenic III 2.0 ze skrzynią CVT (rocznik 2012). Od niedawna pojawiły się odgłosy "stukania" w silniku, słychać je z prawej strony (od pasażera).Odgłos jest trochę taki jakby zdjąć tłumik - głuche uderzenie, niskie dżwięki. Pojawia się tylko przy szybkim dodaniu gazu z niskich obrotów. W trakcie jazdy nie występuje, tylko i wyłącznie podczas ruszania z miejsca. Dodatkowo zauważyłem gwizd powyżej 4tys. obrotów. Pierwszy mechanik twierdził że to skrzynia. Pojechałem do serwisu i rzeczywiście skrzynia była na wykończeniu. Niedawno odebrałem samochód (po naprawie skrzyni) i po krótkim czasie objaw powrócił. Nie bardzo wiem już gdzie szukać pomocy.

Może polecicie dobry serwis w Warszawie lub okolicy? Sam już nie wiem gdzie z tym jechać. A może ktoś miał takie objawy i pomoże? Możliwe że łańcuch się wyciąga? Albo popychacze? A może reklamować naprawę skrzyni?

Z góry dzięki za odpowiedzi. I bądźcie wyrozumiali - to mój pierwszy post tutaj.

[Edit 02.06.2023]:
Znalazł się mechanik który to zdiagnozował. Podejrzenie pada na koło zmiennych faz rozrządu. Dam znać czy diagnoza trafiona.
Gdyby wyciągał się łańcuch to komputer by to komunikował.

ODPOWIEDZ