iparts></a>
<a href= francuskie

[laguna1 95r]- brak świateł stopu i grzeje się koło

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
biohack

[laguna1 95r]- brak świateł stopu i grzeje się koło

Post autor: biohack »

Jak w temacie po kupnie nowego autka musze wszystkie usterki likwidować po trochu ;)
Teraz wyczułem, że lewe tyle koło mocno nagrzewa się wraz z alufelgą ( aż sie poparzyłem ) i co robić ? sama tarcza wygląda na bardziej startą niz inne
Nie działa mi światło stop led ... jak zdjąc ten plastik z góry tam gdzie są te ledy ? moze tylko gdzies kabelek czy cos bo niewiem :(

Grzybek_lodz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek, 19 stycznia 2009, 13:11
Renault: Vel Satis
Silnik: 2.0 T
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Grzybek_lodz »

co do koła powinieneś zobaczyć czy nie zapiekł się siłownik i jak kręci się koło na lewarku czy może łożysko do wymiany
Obrazek

taser
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: sobota, 6 czerwca 2009, 13:59

Post autor: taser »

Masz prawdopodobnie zapieczony tłoczek w zacisku. podnieś samochód i zacznij od obracania kołem. Następnie zdemontuj koło - odchyl zacisk hamulcowy i wyciągnij klocki hamulcowe. obracaj tarczę hamulcową i pewnie już będziesz wiedział co jest przyczyną usterki. sprawdź jeszcze czy linka hamulca ręcznego nie zablokowała się po jego zaciągnięciu. Światło stop sprawdź czy dochodzi do niego napięcie. Jak rozumiem jest to trzecie światło stopu i chyba listwa z ledami jest wsuwana do obudowy.

biohack

Post autor: biohack »

Jak wsuwana ? tam wszystko jest łądnie zalepione a jak mam ten cały plastik zdjąc z tej szyby wraz z tymi ledami ?

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 850
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Post autor: Rufus »

Co do grzejącego się koła - sprawdź linki hamulca ręcznego - prawdopodobnie nie odpuszcza.
Regulacja linki, przesmarowanie prowadnic i ewentualnie wymiana linek pomoże.
Jeśli to będzie problemem, to polecam od razu wymianę linek, bo za kilka chwil drugie koło będzie się blokowało i tak w kółko, dopóki nie wymieni się linek.
Przerabiałem to w Safrane kilka razy.

Jeśli tak bardzo zagrzałeś koło, to możesz spodziewać się wymiany łożyska lub piasty (jeśli jest tak jak w Safrane, że łożysko jest w piaście na stałe.
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

ODPOWIEDZ