iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna II 1,9 dci 2001] Padła turbina

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Artur28l

[Laguna II 1,9 dci 2001] Padła turbina

Post autor: Artur28l »

Witam wszystkich. Mam pytanie a zarazem prośbe. Kumplowi padła w Lagnie turbina. Mechanik stwierdził duży luz w turbinie (na wałku czy jakoś tak się to nazywa) i podczas jazdy raz sie załącza raz nie.Mechanik powiedział że to zależy jak się ułoży turbina. Podsuńcie pomysł co najlepiej z tym zrobić.Kupić nową? Zregenerować? Czy kupić używaną? Jeśli możecie to podajcie namiary na jakieś warsztaty na Dolnym Śląsku które regenerują turbiny.

P.s. Mechanik stwierdził że na jakiś szkoleniach mówili że nie regenerują turbin z silników 1,9 dci z Renault ponieważ po regeneracji bardzo szybko siadają.Niby żaden zakład się nie podejmie regeneracji a na pewno nie da na to gwarancji. Taka jest opinia mechanika w co ja nie wierze.

[ Komentarz dodany przez: PiasQ: 2009-05-22, 00:11 ]
Proszę nie zapominać o nawiasach policja
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 maja 2009, 23:11 przez Artur28l, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bizon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: wtorek, 3 czerwca 2008, 20:54
Renault: Megane CC
Silnik: 2.0 PB
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Laguna II 1,9 dci 2001] Padła turbina

Post autor: Bizon »

Artur28l pisze: Mechanik stwierdził że na jakiś szkoleniach mówili że nie regenerują turbin z silników 1,9 dci z Renault ponieważ po regeneracji bardzo szybko siadają.Niby żaden zakład się nie podejmie regeneracji a na pewno nie da na to gwarancji. Taka jest opinia mechanika w co ja nie wierze.
Lepiej zmień mechanika bo chyba dopiero się uczy tematów związanych z turbinami ;)

Uzywanej bym nie kupował, bo nigdy nie wiadomo w jakim jest stanie
Zakup nowej w ASO + wymiana ( turbo , czyszczenie intercoolra, olej....),wiąże się z duzymi kosztami i lepiej zadzwonić do kilku ASO żeby wybrać najlepszą ofertę
Regenerowana turbina to koszt od 900 zł w górę i dostajesz gwarancję na rok jak się nie mylę ;)

zapraszam na www.RenaultLaguna.pl/forum i tam na pewno ktoś doradzi Ci odpowiedni warsztat/serwis
pozdrawiam
Tomek - Bydgoszcz

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 850
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Post autor: Rufus »

Dzisiaj wieczorkiem podam Ci namiary na gościa, który regeneruje turbiny, bo nie mam adresu przy sobie.
Co prawda jest w okolicach Malborka, ale facet jest naprawdę rzetelny i dobrze robi.
Znajomy polecił mi go jak padła mi turbina w BMW - zapłaciłem 650 zł z przesyłką i byłem zadowolony z wykonania usługi.
Wysyłałem priorytetem w poniedziałek i w czwartek była u mnie z powrotem.


Obiecane namiary:
Zakład Naprawy Podzespołów Samochodowych
ul. Żeromskiego 6
82-400 Sztum
tel. 055 277 20 33
kom 667 945 215
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

ODPOWIEDZ