iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna 3 2.0dci 150KM] Usterka ładowania akumulatora

Moderator: Grupa Moderatorów

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: Usterka ładowania akumulatora

Post autor: RadekNE L3 GT »

adamos111 pisze: niedziela, 29 stycznia 2023, 19:28 Jeżeli coś generuje błąd stały.czyli cały czas jest obecny to niczym nawet Clipem nie wykasujesz.Ja bym proponował podpiąć Clipa i odczytać błędy.Już nie raz się spotkałem że tylko Clip poprawnie odczytał błędy.Inne typu Launch czy Texa nie poradziły sobie.
Cześć. Masz rację zwykły komp nie radzi sobie z kasowaniem blendu . A clip to tylko w aso ?

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Laguna 3 2.0dci 150KM] Usterka ładowania akumulatora

Post autor: adamos111 »

Nie koniecznie tylko ASO. Sporo ludzi prywatnie posiada Clipa. Popytaj w swojej okolicy bliższej lub dalszej.Może ktoś się znajdzie.
Koleos i Modus

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: [Laguna 3 2.0dci 150KM] Usterka ładowania akumulatora

Post autor: RadekNE L3 GT »

Witam . Laguna zrobiona po oczekiwaniu na przyjęcie auta do warsztatu w ciągu jednego dnia zdiagnozowali usterkę tego samego dnia zamówili cześć. Czekałem na kuriera jak na święta 😄 , po zamontowaniu części brak problemów. Okazał się uszkodzony modul USM (komfortu) jak to się stało??? Nie mam pojęcia, po ogólnym rozliczeniu portfel trochę zabolał ale już po problemie.

https://zapodaj.net/de40c8e2df0ee.jpg.html

https://zapodaj.net/2785e4c8a22dc.jpg.html

Tak to ustrojstwo wygląda. Mechanik powiedzial ze musiało dojść do zbyt niskiego napięcia (rozladowa ia akumulatora do 0) , jakiś zmikro-chipów przestał działać i błędy wywaliło na desce i awaryjne ładowanie się włączyło. Najważniejsze że zrobione .
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc .
Temat mogę zamknąć.

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 848
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: [Laguna 3 2.0dci 150KM] Usterka ładowania akumulatora

Post autor: Rufus »

Czegoś takiego trudno było się spodziewać.
Na pewno rozładowanie akumulatora nie było przyczyną, bo przecież przy odpięciu Aku też jest 0, a błędów nie łapie jak wymienia się akumulator.

Nie mniej jednak przyjrzalbym się temu wysokiemu napięciu ładowania - przy 15v wszystko zaczyna się grzać i jakieś chipy po dłuższym traktowaniu mogą nie wytrzymać.
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

Michał1151
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: środa, 22 lutego 2023, 18:44
Renault: Laguna III
Silnik: 2.0 T 204 KM
Lokalizacja: RUMIA

Re: [Laguna 3 2.0dci 150KM] Usterka ładowania akumulatora

Post autor: Michał1151 »

Witam, miałem dokładnie ten sam problem w Lagunie GT po 2 miesiącach szukania problemu wymieniłem moduł USM i było ok. Po 3 miesiącach musiałem poprawić pozycje kierownicy co wiązało się z zdjęciem poduszki kierownicy, no wiadomo jak zabieramy się za poduszkę kierownicy to trzeba odłączyć aku. Po ponownym podłączeniu akumulatora znowu pojawił się pojawił ten uporczywy błąd ładowania aku i ABS, czyli znowu padł moduł USM wiec zamówiłem i myślę będzie po sprawie. Po wymianie błędy zniknęły ale rozrusznik nie kręci, wiec kupiłem drugi (myślę używany no nie trafiłem), po zamontowaniu drugiego to samo nie ma błędów ale rozrusznik nie kręci. Po podłączaniu clipa pojawił się błąd (U0412 otrzymano nieprawidłowe dane - moduł kontroli energii akumulatora A).
Mam takie pytanie czy po prostu nie mogę trafić w sprawny czy powinienem go zakodować jakość lub zrobić klona?

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: [Laguna 3 2.0dci 150KM] Usterka ładowania akumulatora

Post autor: RadekNE L3 GT »

Michał1151 pisze: środa, 22 lutego 2023, 19:36 Witam, miałem dokładnie ten sam problem w Lagunie GT po 2 miesiącach szukania problemu wymieniłem moduł USM i było ok. Po 3 miesiącach musiałem poprawić pozycje kierownicy co wiązało się z zdjęciem poduszki kierownicy, no wiadomo jak zabieramy się za poduszkę kierownicy to trzeba odłączyć aku. Po ponownym podłączeniu akumulatora znowu pojawił się pojawił ten uporczywy błąd ładowania aku i ABS, czyli znowu padł moduł USM wiec zamówiłem i myślę będzie po sprawie. Po wymianie błędy zniknęły ale rozrusznik nie kręci, wiec kupiłem drugi (myślę używany no nie trafiłem), po zamontowaniu drugiego to samo nie ma błędów ale rozrusznik nie kręci. Po podłączaniu clipa pojawił się błąd (U0412 otrzymano nieprawidłowe dane - moduł kontroli energii akumulatora A).
Mam takie pytanie czy po prostu nie mogę trafić w sprawny czy powinienem go zakodować jakość lub zrobić klona?
Cześć.
Sluchaj a czasami nie poszedł ci modul akumulatora ? Taka puszka po lewej stronie od akumulatora .

https://www.otomoto.pl/oferta/modul-nap ... E8xIn.html

Takie coś.
Ja pokupywalem pełno części do mojej i to też brano do wymiany . Posiadam ale nie wymienialem . Sprawdz to

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: [Laguna 3 2.0dci 150KM] Usterka ładowania akumulatora

Post autor: RadekNE L3 GT »

Auto zrobione . Padł moduł usm.
Zamykam temat.

ODPOWIEDZ