iparts></a>
<a href= francuskie

[ Laguna II ] problem ze sterowaniem szyb

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Gosik
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: środa, 20 lipca 2022, 17:09
Renault: Laguna 2
Silnik: 1.8 B
Lokalizacja: Radom

[ Laguna II ] problem ze sterowaniem szyb

Post autor: Gosik »

Witam. Posiadam od niedawna Renault Laguna II, 1.8 B + Gaz, 2001 rok w sedanie. Na początku jak kupiłem to panel sterowania szybami rządził się swoimi prawami. Chciałem zamknąć szybę od kierowcy to się otwierała a za trzecim razem domykała się. po miesiącu całkiem prawa i lewa strona z przodu po otwarciu szyby nie chciały się zamknąć. Kupiłem nowe przełączniki na przód i na tył. jak wpiąłem kostę to już żadne szyby nie reagują. Bezpieczniki szyb całe, ale spalił się jakiś 30A, wymieniłem go i już nie podpinałem kostek od szyb ze strony kierowcy.

Pozdrawiam i liczę na pomoc z Waszej strony, Paweł.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [ Laguna II ] problem ze sterowaniem szyb

Post autor: kudlaty »

Ewidentnie jest gdzieś zwarcie. Niestety jeżeli to nie przełączniki to czeka Cie najgorsza robota czyli szukanie uszkodzonej wiązki. Zacznij od wtyczek przy drzwiach (przy zawiasach). Te wtyczki z czasem lubią się luzować, ewentualnie popsikaj kontakt sprejem. Przy okazji zobacz czy tam gdzieś kable się nie powycierały.
Sprawdź oczywiście obie strony

Gosik
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: środa, 20 lipca 2022, 17:09
Renault: Laguna 2
Silnik: 1.8 B
Lokalizacja: Radom

Re: [ Laguna II ] problem ze sterowaniem szyb

Post autor: Gosik »

Teraz na tygodniu tego nie będę mógł zrobić, ponieważ pracuję w delegacji ale postaram się coś ogarnąć w następny weekend. Dzięki za podpowiedź

ODPOWIEDZ