iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna III] Bagażnik dachowy na 4 rowery

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

[Laguna III] Bagażnik dachowy na 4 rowery

Post autor: Snake »

Jestem totalnie zielony w kwestii bagażników. Możecie coś doradzić i poinstruować? Pokazać co i jak? Laguna ma swoje relingi czy je mogę wykorzystać do montażu?
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: [Laguna III] Bagażnik dachowy na 4 rowery

Post autor: Snake »

Znalazłem takie cos jak na foto.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Laguna III] Bagażnik dachowy na 4 rowery

Post autor: kudlaty »

Możesz wykorzystać relingi, ale potrzebujesz dokupić do nich poprzeczki. Też jestem na etapie poszukiwań bagażnika na rowery, na dach. Haka nie chce montować więc decyzja padła na górę.

Jeżeli chodzi o sam bagażnik/uchwyt na rowery to raczej każdy będzie dobry, aby miał odpowiednie atesty i homologacje, bo w przypadku ewentualnego zdarzenia (jakby Ci spadły na coś lub kogoś), ubezpieczyciel może się wypiąć.
Najważniejsze według mnie są belki i potem dobranie odpowiedniego uchwytu rowerowego do nich.

Możesz wejść sobie na stronę Thule i tam popatrzeć co i jak (chociaż thule jest drogie)

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 848
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: [Laguna III] Bagażnik dachowy na 4 rowery

Post autor: Rufus »

Z mojego punktu widzenia i doświadczenia - miałem bagażnik rowerowy na dach w Toyocie Avensis. Wsadzenie czterech rowerów to istna masakra - pierwsze 2 jakoś się wkłada, przy trzecim ręce bolą jak cholera, a na czwarty brakuje już sił żeby go podnieść i umiejscowić w rynnie na dachu i przy okazji nie podrapać bardzo auta. Jest to wyzwanie, jeśli ma się mało czasu, a obok dzieciaki marudzą. Mam prawie 2 m wzrostu i naprawdę miałem problem z rowerami, a nie wiem jak to robią niższe osoby. Jest akceptowalne, jeśli mamy 2 rowery, ale 4...
Teraz w Latitude używam bagażnik rowerowy na hak, to jest bajka. Na montaż rowerów potrzeba 1/3 czasu, jest stabilny, nie huczy nad głową. Bagażnika nie kupowałem, bo w moim przypadku jest to nieopłacalne - wypożyczenie kosztuje 50-80 zł doba, trzeba kilka dni wcześniej zarezerwować.
Jeśli czesto jeździsz z rowerami, zastanów się nad montażem haka.
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Laguna III] Bagażnik dachowy na 4 rowery

Post autor: kudlaty »

Rufus pisze: sobota, 16 lipca 2022, 08:02 wypożyczenie kosztuje 50-80 zł doba
Ma to sens jak korzystasz raz w roku na 2-5dni. Lub w ogóle bardzo okazjonalnie. Bagażnik na 2-3 rowery zamknie się w 800zł, więc na 5 dni to masz 2 no może 3 wycieczki (na wypożyczonym) i bagażnik zwrócony. Kwestia jak często się jeździ i czy masz gdzie trzymać go po zdemontowaniu ;)

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 848
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: [Laguna III] Bagażnik dachowy na 4 rowery

Post autor: Rufus »

kudlaty pisze: poniedziałek, 18 lipca 2022, 07:20 . Kwestia jak często się jeździ i czy masz gdzie trzymać go po zdemontowaniu ;)
Dokładnie - mieszkam w bloku, mam małą piwnicę i rowery zabieram autem okazyjnie - 1 - 2 razy w roku, tak więc dla mnie nie ma sensu kupować bagażnika. Po za tym w miarę przyzwoity bagażnik na hak na 4 rowery to koszt ok 1500 zł wzwyż, więc inwestycja, która się nie zwróci.
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: [Laguna III] Bagażnik dachowy na 4 rowery

Post autor: Snake »

Suma sumarum odpuściłem bagażnik dachowy. Żony siostra ma bagażnik na hak więc pożyczymy od niej. Co prawda na 2 rowery ale weźmiemy dzieciaków a dla siebie wypożyczymy na miejscu (bo żona i tak ma miejski więc w góry odpada a ja tam potrzebuję elektryka bo kolana nie dadzą rady). Hak oczywiście w lagunie mam no i 3 tablicę też załatwiłem (koszt 53zł i jakiś tydzień czekania). Będzie montaż to wrzucę fotkę ;)
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Laguna III] Bagażnik dachowy na 4 rowery

Post autor: kudlaty »

A ja odświeżę temat. W związku z tym, że nie planowałem i dalej nie planuje zakładać haka od jakiegoś czasu polowałem na belki i bagażniki. W końcu się udało więc częściowo się podzielę.
Zakupiłem:
- belki dachowe Aguri Prestige II model P3 (to jest model dedykowany do Laguny 3 kombi)
- uchwyt rowerowy Aguri Acuda II x2

Zarówno belki jak i uchwyty udało się wyhaczyć w dobrej cenie na OLX a dzięki pomocy klubowiczów nie było problemów z odbiorem i wysyłką. Największym problemem było upolowanie samych belek, gdyż modelu P3 jest jak na lekarstwo. Uchwytów jest dużo.
Sumarycznie cały zabieg kosztował mniej niż pół ceny całego nowego zestawu, a stan sprzętu jest zbliżony do nowego. Trzeba tylko trochę posiedzieć i poszukać.
I na koniec fotka jak to wygląda złożone razem, na wiosnę będą testy, bo teraz już mi się nie chce z tym targać ;)

Obrazek

Może taka wiedza się komuś przyda ;)

ODPOWIEDZ