iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna 3 polift] Trzeszczące wnętrze.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
drfranz
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 29 lipca 2013, 06:56
Renault: E39
Silnik: M57 D30
Lokalizacja: Szczecin

[Laguna 3 polift] Trzeszczące wnętrze.

Post autor: drfranz »

Dzień dobry ;)

Jest to mój pierwszy post tutaj, chociaż Renault miałem już kilka.

Ostatnia była Laguna II '06, której pozbyłem się po pół roku głównie ze względu na niemiłosiernie skrzypiące wnętrze.

Jak to jest teraz w Lagunie III ? Chciałbym powrócić do korzeni, ale po trafieniu na ten film znów mam wątpliwości ;-(

thx za wszelkie info ;-) .

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Laguna 3 polift] Trzeszczące wnętrze.

Post autor: kudlaty »

No to w LIII wcale nie będzie lepiej. Od razu zaopatrz się w takie gumowe wałeczki, poupychać trzeba na podszybiu i popodklejać w paru miejscach konsolę centralną. Nie będzie trzeszczeć ;)

drfranz
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 29 lipca 2013, 06:56
Renault: E39
Silnik: M57 D30
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Laguna 3 polift] Trzeszczące wnętrze.

Post autor: drfranz »

Hej,
no wiec ostatnio odwiedziłem 2 komisy u siebie w mieście... Powiem tak: jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. W porównaniu z moją poprzednią laguna, te praktycznie nie skrzypiały zdziwko . Ale to może dlatego, że poprzedni właściciele (oczywiście niemcy) jeździli nimi tylko do kościółka i tylko co drugą niedzielę ;)

Tak więc, zaczynam się na poważnie rozglądać za czymś "wszystkomającym" z polskiego salonu ;)

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Laguna 3 polift] Trzeszczące wnętrze.

Post autor: kudlaty »

Powiem Ci tak. Stan i jakość dróg naprawdę nie ma tutaj nic do rzeczy. Pojeździsz chwilę "trójką" i się przekonasz. Poza tymi małymi niedogodnościami, które łatwo można usunąć to świetny samochód

drfranz
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 29 lipca 2013, 06:56
Renault: E39
Silnik: M57 D30
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Laguna 3 polift] Trzeszczące wnętrze.

Post autor: drfranz »

Nie no, że fajne auto to wiem, mam już na koncie kilka renówek zaliczonych ;), ze wszystkich byłem mniej lub bardziej zadowolony. Tyle, że ta ostatnia Laguna pobiła wszelkie rekordy trzeszczenia dosłownie wszystkim... Poczynając od skrzypienia wnętrza przy zjeżdżaniu z krawężników, poprzez tunel, kokpit etc. a już w ogóle mistrzostwem był fotel kierowcy, który losowo zaczynał skrzypieć, po czym po delikatnym ruszeniu go w górę lub w dół wszystko wracało do normy, również na losowy odcinek czasu ;) Tak gwoli ścisłości auto było z polskiego salonu miało ~160 kkm przejechane, także nie było jakimś totalnym "sztruclem".
Pozbyłem się jej po pół roku i przesiadłem się do E39 (tak nadal pamiętam do czego służą kierunkowskazy sesese ) z którego tak btw. jestem bardzo zadowolony do tej pory.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Laguna 3 polift] Trzeszczące wnętrze.

Post autor: kudlaty »

No to powiem Ci tak. W 3ce też trzeszczy. To tylko Renault niestety ;)

drfranz
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 29 lipca 2013, 06:56
Renault: E39
Silnik: M57 D30
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Laguna 3 polift] Trzeszczące wnętrze.

Post autor: drfranz »

A więc ;) , wczoraj stałem się szczęśliwym (?) posiadaczem Laguny III ;) i powiem tak. Niebo a ziemia w porównaniu do mojej byłej dwójeczki. Komfort jazdy super. Skrzypienie ? hmm w porównaniu z drugą generacją... Jakie skrzypienie ;) ten samochód praktycznie wcale nie skrzypi ;) Mam za sobą trasę Katowice --> Szczecin i naprawdę póki co jestem pełen zachwytu ;)

superlolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2015, 22:45
Renault: Laguna III phI
Silnik: 2.0T@170KM

Re: [Laguna 3 polift] Trzeszczące wnętrze.

Post autor: superlolek »

kudlaty pisze: czwartek, 8 marca 2018, 16:39 No to powiem Ci tak. W 3ce też trzeszczy. To tylko Renault niestety ;)
Jak sobie odpowiednio ogarniesz plastiki to nic nie trzeszczy.
Proszę przeczytaj w wolnej chwili:
https://www.gnu.org/philosophy/can-you-trust.pl.html

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Laguna 3 polift] Trzeszczące wnętrze.

Post autor: BlackRaven »

Renault przeskoczyło jakością VW wiem bo użytkuję służbowo 3 a 2 to naoprawa dieselszwindel. W wcześniejszym 1.8 TSI zmieliło mi silnik miesiąc po przegladzie po 3 latach i 104 000 km. Jestem zly na tych co narzekają na renault kupicie sobie VW czy inny VAG ale pokazujcie faktury
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

Mercek
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2018, 20:10
Renault: Renault Laguna 3
Silnik: 2.0 dCi

Re: [Laguna 3 polift] Trzeszczące wnętrze.

Post autor: Mercek »

Moja Lagunia nie trzeszczy. Zaraz po zakupie kilka miejsc potraktowałem silikonem w sprayu, ale tylko dlatego, że coś drgalo przy zegarach. Jak na razie jest zupełny spokój. Jakościowo nie ma czego porównywać z dwójką, trójka to zupełnie inny samochód.

Awatar użytkownika
Marlon_n
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 18 czerwca 2019, 20:14
Renault: Laguna
Silnik: 2,0 dCi

Re: [Laguna 3 polift] Trzeszczące wnętrze.

Post autor: Marlon_n »

Cześć Wszystkim,

Podbijam temat. Jako szczęsliwy posiadacz Laguny chciałbym pozbyć się trzeszczenia pulpity centralnego. Usztywnienie kokpitu na podszybiu już ogarnąłem. Możecie podpowiedzieć jak zastosować wspomniane gumeczki? Na youtube jest dostępny super materiał jak zdemontować cały panel centralny ale obawiam się swojej delikatności i tego, że skończy się to połamanymi uchwytami plastików.

Wspomniany film dot. demontażu konsoli: https://youtu.be/KLFRnWTdMDM

superlolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2015, 22:45
Renault: Laguna III phI
Silnik: 2.0T@170KM

Re: [Laguna 3 polift] Trzeszczące wnętrze.

Post autor: superlolek »

Opcje dwie, najprostsza/najtańsza to wsadzenie sznura z mikrogumy pomiędzy szybę a deskę.
Druga to demontaż całej deski. Większość zadowala się sznurem bo się mało komu chce deskę demontować.

Dodatkowo, sprawdź stan zawieszenia silnika. Prawdopodobnie poduszki masz również do wymiany już.
Proszę przeczytaj w wolnej chwili:
https://www.gnu.org/philosophy/can-you-trust.pl.html

Awatar użytkownika
Marlon_n
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 18 czerwca 2019, 20:14
Renault: Laguna
Silnik: 2,0 dCi

Re: [Laguna 3 polift] Trzeszczące wnętrze.

Post autor: Marlon_n »

Edit
Sznur z mikrogumy pomiędzy szybą a deską był zamontowany wcześniej i nie zauważyłem szczególnej różnicy.
Wymiana dwóch poduszek silnika zrobiła robotę - jest zdecydowana poprawa. Obydwie były trafione. Trzecia nie została wymieniona - za dużo roboczo godzin do przerobienia - także zostaje na inną okazję.

ODPOWIEDZ