iparts></a>
<a href= francuskie

[1.5dCi] Błąd czujnika ciśnienia spalin

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Markus9292
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 29 grudnia 2022, 19:27
Silnik: 1.5 dci
Lokalizacja: Wrocław

[1.5dCi] Błąd czujnika ciśnienia spalin

Post autor: Markus9292 »

Witam

Wyskoczył mi checkengine i mam błąd P0470: Exhaust Pressure Sensor "A" Circuit. Silnik 1.5dci w samochodzie Mercedes A180 2015 rok przedlift, mam nadzieję że ktoś mi tutaj pomoże bo na forum mercedesa nie ma na kogo liczyć, a silnik jest ten sam ;)

Czy to ten ten czujnik odpowiada za ten błąd?
Obrazek


Czy może ten? I gdzie się znajduje ten czujnik?
Obrazek

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Błąd czujnika ciśnienia spalin

Post autor: kudlaty »

Tak naprawdę błąd jest zbyt ogólny, żeby cokolwiek stwierdzić dokładnie.
Gdybym miał obstawiać to zakładając, że masz DPF to uszkodzeniu uległ przewód/przewody idące do czujnika różnicy ciśnień (teoretycznie na drugim foto). Tam są takie 2 przewody wykonane z "gównolitu", który pod wpływem zmian temperatur się kruszy.

A jak skasujesz błąd to od razu się pojawia czy po jakimś czasie/iluś kilometrach?

EDIT: Tak czytam po necie i raczej ten drugi odpada. Poszukaj może problemu w połączeniach, wtyczki, kostki, kable

Markus9292
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 29 grudnia 2022, 19:27
Silnik: 1.5 dci
Lokalizacja: Wrocław

Re: Błąd czujnika ciśnienia spalin

Post autor: Markus9292 »

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze mam pytanie, czy jak wyciągnę ten czujnik z 1 zdjęcia to powinny spaliny przez ta rurkę lecieć przy odpalonym silniku? Wyciągnąłem czujnik odpaliłem silnik i nic nie leci z tej rurki, tak jakby byla zatkana.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Błąd czujnika ciśnienia spalin

Post autor: kudlaty »

Jeżeli ma coś mierzyć to raczej coś powinno tamtędy lecieć. Tylko oczywiście nie z czujnika tylko z otwory po nim w rurze ;)

Markus9292
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 29 grudnia 2022, 19:27
Silnik: 1.5 dci
Lokalizacja: Wrocław

Re: Błąd czujnika ciśnienia spalin

Post autor: Markus9292 »

Czyli rurka zatkana, czujnik pewnie dobry :D

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: Błąd czujnika ciśnienia spalin

Post autor: RadekNE L3 GT »

Markus9292 pisze: czwartek, 29 grudnia 2022, 19:35 Witam

Wyskoczył mi checkengine i mam błąd P0470: Exhaust Pressure Sensor "A" Circuit. Silnik 1.5dci w samochodzie Mercedes A180 2015 rok przedlift, mam nadzieję że ktoś mi tutaj pomoże bo na forum mercedesa nie ma na kogo liczyć, a silnik jest ten sam ;)

Czy to ten ten czujnik odpowiada za ten błąd?
Obrazek

Cześć. Obstawiam ten drugi czujnik . Umiejscowiony jest pod spodem auta , rura wy hodzaca spalin zbsilnika do wydechu w głąb auta dpf . Będziesz widział jak wejdziesz pod auto musisz zdjąć osłonę. Ja bym przed kupnem zobaczył te dwa wężyki ja już u siebie wymienialem i to od tego wyskakiwał błąd, wężyki byly ukruszone od temperatury ,wymien te wężyki koszt około 10zlz dwoma zaciskami. Drugi czujnik (rys.1) czujnik znajduje się w komórek silnika zobacz od strony podszybia szybka wymiana koszt czujnika zamiennika na znanej aukcji a..... ok 150zl ,syczy ci jak odpalisz silnik ?, zobacz najpierw pod spodem auta .Daj znać

Czy może ten? I gdzie się znajduje ten czujnik?
Obrazek

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: Błąd czujnika ciśnienia spalin

Post autor: RadekNE L3 GT »

Markus9292 pisze: piątek, 30 grudnia 2022, 10:50 Dzięki za odpowiedź. Jeszcze mam pytanie, czy jak wyciągnę ten czujnik z 1 zdjęcia to powinny spaliny przez ta rurkę lecieć przy odpalonym silniku? Wyciągnąłem czujnik odpaliłem silnik i nic nie leci z tej rurki, tak jakby byla zatkana.
Raczej powinny lecieć delikatnie .

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: Błąd czujnika ciśnienia spalin

Post autor: RadekNE L3 GT »

Markus9292 pisze: piątek, 30 grudnia 2022, 10:59 Czyli rurka zatkana, czujnik pewnie dobry :D
Zobacz najpierw te rurki na dole . Pod spodem auta. Czujnik 2 . Jeżeli są przepalone to jedno z głowy. Jeżeli wracamy do czujnika 1 to czy masz jakiś preparat do czyszczenia dpf ? Tak aby zwiększyć? Ja miałem spray do dpf firmy k. ale możesz kupić inny aby zmiękczyć psiknij do środka tej rurki i dorób sobie kawałek druta tak żeby włożyć do środka i delikatnie poruszaj tak żeby przepchać ten syf w rurce.... bo te rurki ogólnie ciężko odkręcić duża temperatura jest tam .
Ja miałem podobne problemy w lagunie 3 2.0dci. Jak te dwie zeczy (czujnik 1, i czyszczenie rurki ) wymiana przewodów na dole auta (rys.2) jeżdżę do dziś.

Markus9292
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 29 grudnia 2022, 19:27
Silnik: 1.5 dci
Lokalizacja: Wrocław

Re: Błąd czujnika ciśnienia spalin

Post autor: Markus9292 »

Próbowałem przepchać rurkę ale niczym nie idzie, próbowałem na wiele sposobów, ale gdzieś w połowie jest tak zatkana, że nie ma opcji dalej niczego wepchać. Tam nawet nie ma miejsca, żeby odkręcić rurkę przy kolektorze, ledwo tam rękę wkładam, a o kluczu już można zapomnieć. Rurka jest na 100% zatkana bo nic a nic z niej nie leci i nie syczy. A jak w niej grzebałem drutem i innymi rzeczami to po wyciągnięciu są całe w takiej klejącej sadzy. Straciłem cierpliwość, auto idzie do mechanika. Bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi i pomoc :)

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: [1.5dCi] Błąd czujnika ciśnienia spalin

Post autor: RadekNE L3 GT »

Markus9292 pisze: sobota, 31 grudnia 2022, 16:01 Próbowałem przepchać rurkę ale niczym nie idzie, próbowałem na wiele sposobów, ale gdzieś w połowie jest tak zatkana, że nie ma opcji dalej niczego wepchać. Tam nawet nie ma miejsca, żeby odkręcić rurkę przy kolektorze, ledwo tam rękę wkładam, a o kluczu już można zapomnieć. Rurka jest na 100% zatkana bo nic a nic z niej nie leci i nie syczy. A jak w niej grzebałem drutem i innymi rzeczami to po wyciągnięciu są całe w takiej klejącej sadzy. Straciłem cierpliwość, auto idzie do mechanika. Bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi i pomoc :)
Cześć
Co z autem wyszło,zrobione ? Jeździsz zadowolony jesteś wkoncu . Daj znać.

ODPOWIEDZ