iparts></a>
<a href= francuskie

[Micra k14 1.5 dCi] Problem z EGR

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
GrzesiekWado
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 21 września 2021, 07:16
Renault: Micra k14
Silnik: 1,5 dci

[Micra k14 1.5 dCi] Problem z EGR

Post autor: GrzesiekWado »

Witam kupiłem niedawno Micra k14 silnikiem 1,5 DCI. Od samego początku mam problem z dolnym zaworem EGR w którym jest tak takie sitko na którym zbiera się nagar i się zatyka wyskakuje wtedy błąd niskiego ciśnienia układu recyrkulacji. Sitko czyściłem już trzy razy ostatnio jeździłem pół roku bez problemu i znowu się zatkało auto ma przebieg 40000 km, co może być przyczyną że tak się dzieje?

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: Micra k14 problem z EGR dci

Post autor: RadekNE L3 GT »

Witam . Niewiem jak czyściłeś egr. Niewiem czy masz garaż i wolna sobotę? Jeżeli masz to super . Wyjmujesz cały egr , krok po kroku wszystkie przewody opisujesz tasma i mazakiem luz białym mazakiem aby się rzucało. Jak już powoli odkręcisz z auta to odkręć wszystkie elementy metalowe pomału. Wtedy benzyna ekstrakcyjna itp +pedzelek przemyj oprócz części elektrycznych . Popsikaj tam w te miejsce gdzie ruszą się egr (np.w40) pozostaw na 15 min nadmiar wytrzyj . Pomału skręcaj.
I teraz w druga stronę,jak poskrecasz na gotowo to chwile przed popsikaj preparatem kontakt itp.w miejsce kostki po chwili wytrzyj lub popsikaj powietrzem . I wkręć całość w auto . Spróbuj odpalić,przejedź się jak troszkę rozgrzeje się dodawaj gazu zobacz czy ma moc ,przyszpiesza . Daj mu trochę po garach . Ewentualnie umyj całość i można też kupić zaślepkę do egr :
https://allegro.pl/oferta/567-zaslepka- ... 8561977148
Musisz zobaczyć czy rura która łączy jest czysta jak nie wyczyść ją też tak żeby nie było "syfu"
Jeżeli tylko jeździsz po miejscie to tak będzie. Musisz chociaż raz na miesiąc przejechać się za miasto i przegonić auto . I pamiętaj wymieniaj olej max co 15tys i filtry.

GrzesiekWado
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 21 września 2021, 07:16
Renault: Micra k14
Silnik: 1,5 dci

Re: Micra k14 problem z EGR dci

Post autor: GrzesiekWado »

EGR czyściłem takim specjalnym środkiem w sprayu , wymył do białego, ale sam egr nie był jakoś zasyfiony, problemem tkwił w tym sitku które zatyka się takim czarnym pyłem, nagrałem z tego filmik https://youtu.be/zdV03rymFCw . Miesiąc temu byłem nim nad morzem, 1500 km, 140 non stop więc powinno się przegarować.

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: Micra k14 problem z EGR dci

Post autor: RadekNE L3 GT »

Zaslep egr

GrzesiekWado
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 21 września 2021, 07:16
Renault: Micra k14
Silnik: 1,5 dci

Re: [Micra k14 1.5 dCi] Problem z EGR

Post autor: GrzesiekWado »

Kurde trzyletnie auto, szkoda już zaslepiać. A p po co jest to sitko, nie można by go usunąć i zostawić samą uszczelke?

ODPOWIEDZ