iparts></a>
<a href= francuskie

[Safrane 93' V6i] klima + dodatki

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Slawek

[Safrane 93' V6i] klima + dodatki

Post autor: Slawek »

Witam

Na starcie pierwszy problem. W samochodzie zimno jak cholera, gadaczka mowi, ze blad w klimatyzacji - test klimy wbudowany w samochodzik pokazuje co nastepuje :

7d : Engine coolant blower motor control - fault found

czyli pewnie nawiew padl (w domysle dmuchawa). Czy srednio zaawansowany i uzdolniony technicznie czlowiek jest w stanie sam wykonac naprawe powyzszej usterki :)

Teraz drobiazgi :
- czujnik temperatury zewnetrznej pokazuje przez 75% temperatury w zakresie 45-55 stopni celcjusza. W pozostalym okresie czasu temperatura jest pokazywana normalnie - gdzie szukac przyczyny (w sumie az tak bardzo nie przeszkadza, ale ....)

Teraz duzy drobiazg :
- po dowolnym resecie komputera/ustawien (odlaczeniu akumulatora) zaczynaja sie cuda. Renia odpala normalnie i losowo odcina zaplon w czasie jazdy (czasem sa to sekwencje ociecia zaplonu co 15-20 sekund, czasem odetnie zaplon po 10 minutach). Na trasie 10km trzeba odpalac silnik na nowo czasem 15-20 razy (jak sie toczy odpalam nie wylaczajac kluczyka, tak jakby na popych, stojac w korku niestety trzeba uzywac rozrusznika). Objawy mijaja po 2-3 dniach i sie nie powtarzaja do nastepnego restartu. Autko bylo testowane przy czyms takim na komputerach (na standardowym i na gazowym), ale bledow nie pokazalo. Mechanik nie potrafil wyjasnic przyczyny (gaslo przy nim), samochod od grudnia jezdzi tylko na Pb95, wiec to nie kwestia gazu. Jezeli ktos ma jakies sugestie - bede wdzieczny

P.S.
Nie wiem jakim cudem na trasie 150km udalo mi sie tym zarlokiem zejsc do 9,8l/100 - to na cud zakrawa :), ale wczoraj sie trafilo :)

Slawek

Post autor: Slawek »

Moze sie innym przyda :),

Na szczescie problem z dmuchawa (klimatyzajca - blad 07d), skonczyl sie na wymianie przekaznika do dmuchawy przy silniku (jakas mala kostka). Bylo tam lekkie zwarcie - troche lisci na nim lezalo i sie nadtopil, unieruchamiajac dmuchawe (probowal wlaczyc, ale od razu rozlaczal).

Nic tylko sie cieszyc, koszt naprawy - 72 zlote polskie, wiec ciesze sie niezmiernie bo zylem w stresie, ze trzeba bedzie sporo zaplacic

Naprawy dokonali fachowcy w Reno Car w Gdańsku (i to oni postawili diagnoze i zlikwidowali usterke - ja wtawilem samochod na wymiane dmuchawy), wiec moge ich ze spokojnym sumieniem polecic.

Od ostatniego restartu kompa, po unormowaniu (czyli 2 doby :) ) komputer juz nie odlacza zaplonu, wiec smiga sie Safi z czysta przyjemnoscia.

No a czujnik temperatury zewnetrznej jak widzialem juz poruszany w innym temacie - chcialbym tylko nadmienic, ze u mnie popsul sie jak pomykalem po nowym odcinku autostrady 3M-Grudziadz powyzej 200 km/h (220 licznik, GPS - 209), wiec ostrzegam przed szybka jazda bo psuje zewnetrzne czujniki :)

Awatar użytkownika
RedHead
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 233
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 16:20
Renault: Safrane Baccara 95
Silnik: 3.0 V6 12V Biturbo
Lokalizacja: Bełchatów, PL Weedon Bec, UK
Kontakt:

Post autor: RedHead »

Świetnie, że udało Ci się dokonać naprawy "po taniości" brawa

Slawek pisze:ostrzegam przed szybka jazda bo psuje zewnetrzne czujniki :)
...no popatrz, że u mnie też nie działa :P

ODPOWIEDZ