iparts></a>
<a href= francuskie

[espace IV, 2,2 dci 2005]-PARKTRONIC

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
alexia1969

[espace IV, 2,2 dci 2005]-PARKTRONIC

Post autor: alexia1969 »

W zeszłym tygodniu w tył mojego espace wjechał samochód. Po kolizji mam uszkodzony tylny zderzak, wciśnięty w głąb jeden czujnik. Wrzucając wsteczny bieg słyszę pisk (dźwięk ciągły) przez ok 5 sekund. Parktronic nie "widzi" przeszkody, nie sygnalizuje. Dzisiaj był biegły na oględzinach szkody. Z plotek słyszałam, że (nie chcę wymieniać z nazwy) z najgorszej firmy ubezpieczeniowej.
Robił fotki, spisywał dane samochodu, moje itd, itp. Na koniec zapytałam ile mogę otrzymać orientacyjnie odszkodowania. Odpowiedział : "nie wiem, muszę to obliczyć, ale tu są do malowania 2 elementy i na moje oko odszkodowanie będzie w granicach około 1000 zł." ja : "czy uwzględnił pan zepsuty parktronic ?" on: "nie, bo po malowaniu może okazać się , że wszystko działa. gdyby było inaczej to może pani w późniejszym terminie odwoływać się" To dla mnie jakiś horror. Wg niego chyba nawet nie trzeba wymieniać zderzaka ?? Tylko malować ? Przecież w miejscu jednego czujnika jest wytargana dziura. Proszę o informację ile może kosztować faktycznie taka "impreza" ? , proszę o orientacyjny kosztorys. Domyślam się , że dużo więcej. Pomóżcie aby nie dać się wyprowadzić w maliny. Pomocy !
Z góry dziękuję z okazaną pomoc

[ Komentarz dodany przez: Broov: 2010-12-21, 20:23 ]
Zapoznaj się z regulaminem , masz tam dokładnie opisane jak tytułować posty na RENOTECH'u :)
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 grudnia 2010, 20:18 przez alexia1969, łącznie zmieniany 1 raz.

ORDI

Post autor: ORDI »

Jeśli chcesz kosztorys to jedź do serwisu Renault, oni wszystko wyliczą. Możesz nawet naprawiać u nich, a oni się rozliczą z ubezpieczycielem.
Jedyny minus to to że nie dostaniesz kasy do ręki ale za to auto będzie porządnie zrobione i z gwarancją.

paweldm
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2010, 22:13
Lokalizacja: GST

Re: [espace IV, 2,2 dci 2005]-PARKTRONIC

Post autor: paweldm »

Czujnik na allegro można kupić już za ok 60zł. Miałem podobną stłuczkę i u mnie było prościej został przecięty kabel od czujnika. Po złaczeniu przewodu działa.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re:

Post autor: VoN »

ORDI pisze:Jeśli chcesz kosztorys to jedź do serwisu Renault, oni wszystko wyliczą. Możesz nawet naprawiać u nich, a oni się rozliczą z ubezpieczycielem.
Jedyny minus to to że nie dostaniesz kasy do ręki ale za to auto będzie porządnie zrobione i z gwarancją.
Dokładnie, masz zaufany autoryzowany Serwis Renault i nie chcesz zarobić na stłuczce jedź do nich, wycenią, zrobią i ściągną kasę od ubezpieczyciela... ja kiedyś wziąłem kasę i żałowałem.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

PETRUS

Re: [espace IV, 2,2 dci 2005]-PARKTRONIC

Post autor: PETRUS »

Proszę sprawdzić, czy obecnie nie jest tak że:
- firma proponuje 1000 zł. na naprawę;
- jedziesz do ASO i tam płacisz za robociznę 2000 zł.;
- brakujące 1000 zł. sam dopłacasz.
Może się mylę. Proszę jednak sprawdzić, czy nie zmieniono obecnie sposobu rozliczania na faktury.

Innym sposobem zaradzenia sytuacji jest wynajęcie niezależnego rzeczoznawcy. Koszt ok. 100-150 zł. Potem należy odwołać się od decyzji jaką się otrzymało.

alexia1969

Re: [espace IV, 2,2 dci 2005]-PARKTRONIC

Post autor: alexia1969 »

Baaaardzo wszystkim dziękuję ! Skorzystam z Waszych rad i decyduję się na naprawę szkody bezgotówkowo w serwisie. Pozdrawiam

ORDI

Re: [espace IV, 2,2 dci 2005]-PARKTRONIC

Post autor: ORDI »

PETRUS Nic się nie dopłaca, jest jest to rozliczenie tzw. bezgotówkowe.
Jeśli ubezpieczyciel daje 1000zł to wystarczy dać auto do warsztatu i oni sami się rozliczą z ubezpieczycielem.
Mi dali za kilka rysek i pęknięty zderzak tył 2100zł ale stwierdziłem że dam do serwisu bo wole mieć ładnie zrobione.Serwis wycenił i zrobił za 5700zł, nic nie dopłacałem.Ubezpieczyciel pokrył całość.Auto zrobione bardzo dobrze.
Dla ciekawostki chromowany pasek w zderzaku to koszt 500zł :)a zderzak 1500zł-fajne ceny:)No ale wszystko nowe.

AVANTIME

Re: [espace IV, 2,2 dci 2005]-PARKTRONIC

Post autor: AVANTIME »

Witam podpinam się do tematu jako użytkownik avantima u mnie podobny problem tylko jak deszcz spadnie to działają a jak jest sucho to niestety piszczy 5 sek przestaje piszczy przestaje a czujniki nie łapią

ODPOWIEDZ