iparts></a>
<a href= francuskie

[Espace 2.0dci, 2008r, 131KM] Utrata mocy

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
stan3c
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 15 marca 2018, 08:20
Renault: Espace iV
Silnik: 2dCi

[Espace 2.0dci, 2008r, 131KM] Utrata mocy

Post autor: stan3c »

Mam problem z Espace 2.0dci, 2008r, chyba 131KM.
Nie mozna wyjechac z parkingu podziemnego pod gorke bo brakuje mocy! Chociaz po ulicy jezdzi w miare normalnie, predkosci powyzej setki tez osiaga, zupelnie nie kopci, ale nie ma mowy o wyprzedzaniu kogokolwiek.
Wyczyscilem EGR. Wydaje sie dzialac prawidlowo.
Podlaczylem pod kompa i Clipa, brak bledow. Probowalem odczytac jakies parametry z czujnikow. Na pierwszy rzut oka nic zlego nie widac. Ale nie wiem jakich wartosci oczekiwac. Czy ktos moglby mi powiedziec jakie wartosci na biegu jalowym powinien pokazywac MAF? U mnie jest ok 7-8g/s (z tego co wiem czterocylindrowy silnik powinien brac na 850obr ok 11g/s).
Prosba, czy ktos moglby zmierzyc jakie wartosci pokazuje MAF sensor nabiegu jalowym na cieplym silniku?
Najlepiej jesli bylby to ten sam silnik, czyli M9R 2.0dCi, 131KM, ale i inne 2.0 diesle tez mnie zadowola.
U mnie pokazuje 7-8 g/s, czyli jakies 28.8 kg/h przy 850rpm na cieplym silniku (tak po 5 minutach jazdy). I niby dziala, ale to sa raczej wartosci troche zanizone.
Wydaje mi sie, ze ten czujnik troche przeklamuje bo znalazlem wideo na yt, gdzie ktos pokazuje ten pomiar na podobnym silniku, ale w Trafficu i tam czujnik pokazuje ok 44kg/h.
To mozna zmierzyc dowolnym elmem i dowolna aplikacja, nie potrzeba Clipa.

Moze ktos to pomierzyc i podac wartosci przy 850rpm (tyle ma u mnie bieg jalowy)? I moze jeszcze ze trzy punkty pomiaru przy np 1200rpm, 2000rpm etc?
W 11.05 min :
https://www.youtube.com/watch?v=7_MfWbR_ov8

ODPOWIEDZ