iparts></a>
<a href= francuskie

[Modus 1.4 16V '04] Słabe grzanie

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: środa, 3 listopada 2010, 14:37
Renault: Twingo
Silnik: 1.2 16V
Lokalizacja: Józefosław / Warszawa

[Modus 1.4 16V '04] Słabe grzanie

Post autor: PT »

Witajcie,

Ciągle zaprzyjaźnianiam się z Modusem i zwróciła moją uwagę następująca rzecz - mój "Modek" chyba słabo coś grzeje. Z tego co pamiętam to nawiewy w Clio II z D4F po rozkręceniu nagrzewnicy i siły nawiewu na maxa mogły robić za suszarkę do włosów, Megane II z K4M też problemów z grzaniem nie miała, że o Jeepie nie wspomnę ;), a w Modusie z K4J owszem, ciepełko leci, ale... jakoś szału nie ma. Temperatura silnika chyba jest prawidłowa - połowa "wskaźnika". No i teraz pytanie - TTTM i Modusy generalnie aplikują pasażerom "zimny wychów", czy też coś z lekka mu niedomaga? Na zapchaną nagrzewnicę chyba jeszcze jest za młody...

Pozdrawiam,
Piotr.
R9, R19, Clio II, Megane II, Modus - to było, jest Twingo I (żonowóz) i... Opel Meriva

Awatar użytkownika
jerzyf
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: czwartek, 17 grudnia 2009, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Modus 1.4 16V '04] Słabe grzanie

Post autor: jerzyf »

Potwierdzam, u mnie też szaleństwa nie ma (1,6 16V), a może dlatego że część ciepłego powietrza leci z tyłu dla pasażerów.
Jerzy

Awatar użytkownika
PT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: środa, 3 listopada 2010, 14:37
Renault: Twingo
Silnik: 1.2 16V
Lokalizacja: Józefosław / Warszawa

Re: [Modus 1.4 16V '04] Słabe grzanie

Post autor: PT »

Mała errata - po przepłukaniu układu chłodzenia i wymianie filtra przeciwpyłkowego skuteczność nawiewu ciepłego powietrza wzrosła :) .
Mały serwis jednak potrafi pomóc autku odzyskać lepszą formę.

Pozdrawiam,
Piotr.
R9, R19, Clio II, Megane II, Modus - to było, jest Twingo I (żonowóz) i... Opel Meriva

ODPOWIEDZ