iparts></a>
<a href= francuskie

[ Twingo 96r 1.1 8v ] Pytanie o skrzynie biegow

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Bajabongo

[ Twingo 96r 1.1 8v ] Pytanie o skrzynie biegow

Post autor: Bajabongo »

Witam. Mam problem odnosnie z zakladem gdzie naprawialem samochod... Jakis czas temu moj tata wymienial lozysko w skrzynie biegow w sprinterze 2008r i do skrzyni "weszlo" mu 2L oleju a natomiast w moja skrzynie weszlo tego oleju ponad 3L... Jest to mozliwe ?



i co sadzicie o wyborze przez mechanikow oleju HIPOL Semi. GL-5 75W/90 ??

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Post autor: Maciej R21 »

Skrzynie serii JB mają pojemność 3,4 litra a tam takowa zapewne się znajduje. Nic szczególnego .
Mi też do skrzyni przy silniku 2,2 litra wchodzi 2,2 litra a do silnika 1,7 wchodziło 3,4.
Co do oleju to natychmiast go wymień . Nie wiem czy ów mechanik ma większe pojęcie o skrzyniach renówkowych ale KAŻDY kto ma troche kilometrów przejechanych i troche doświadczenia wie że do tych skrzyń należy lać tylko TRANSELF TRX75W80. Po zalaniu innego oleju skrzynia owszem chodzi , ale na pewno nie tak dobrze i długo jak na oleju tym ktory ma tam być . Szczególie widać to zimą gdy przy mrozie biegi nie chcą normalnie wchodzić . Poza tym Tranself jest olejem syntetycznym a nie pólsyntetycznym jak Hipol. Fakt faktem że jest dwa razy droższy no ale ....
Nie sama lepkośc się liczy niestety( gdzie nawet ów wlany hipol ma ją złą ) , na stronie ELFa można przeczytać że TRANSELF jest olejem SPECJALNYM.
W tej chwili TRX nie jest już dostępny bo zmieniło się nazewnictwo i jego zamiennikiem jest TRJ75W80 .
Tutaj można sobie sprawdzić a klikając potem na link oleju , można o nim poczytać http://www.elf.com.pl/dobor_olejow/www/oleje.php
Obrazek

Bajabongo

Post autor: Bajabongo »

dzieki wielkie... tak myslalem ze wybor Hipola to jednak zly. Musze isc do nich i powiedziec ze zla podjeli decyzje i wymieniala na swoj koszt a ja jedynie place za olej ktorego chcem a Hipola moga sobie wziac :D

ODPOWIEDZ