iparts></a>
<a href= francuskie

[Twingo 96] - akumulator.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
pierystrojka

[Twingo 96] - akumulator.

Post autor: pierystrojka »

Witam,

mam problem z akumulatorem, prawdopodobnie jest rozładowany, powiedzcie mi kolezanki i koledzy czy oplaca sie ladowac (długo bedzie jezdził?) czy lepiej sprawdzic sobie noy akumulator. jesli tak podpowiedzcie mi jaki mial by to byc do rocznika 96. pozdrawiam ;]

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sidenis »

A ile lat ma Twój aku ? Był już ładowany ? Czy byłby to pierwszy jego raz ?
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

pierystrojka

Post autor: pierystrojka »

tego Ci nie powiem niestety. ;/ mam samochod od lipca. od tamtej pory do dzis nie sprawial problemu.

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sidenis »

Czyli nie wiadomi kiedy był wymieniany.... Od razu powiem -ja tam się nie znam, ale bym na Twoim miejscu wymieniła. Ale niech wypowiedzą się mądrzejsi ode mnie. Chociaż jak masz warunki to może spróbować go naładować....
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

Wojtek1987

Post autor: Wojtek1987 »

A ja powiem tak, sprawdz sobie czy akumulator wyladowal sie juz ze starosci w sensie zurzyl sie :) bo moze alternator Ci odmowil posluszenstwa i nieladuje akumulatora podczas pracy silnika. Proponuje podladowac akumulator do stanu odpalenia lub odpalic za pomoca kabli od kogos innego i zajechac do jakiegos elektryka by sprawdzil ladowanie. :) byc moze akumulator jest sprawny tylko cos innego nawala w ladowaniu...

G-Boy

Post autor: G-Boy »

Naladuj aku do pelna przez noc (np pozycz od kogos prostownik) i zobacz co bedzie dalej. Jesli na drugi dzien aku bedzie pusty - zwarcie miedzycelowe - aku do wymiany. Jesli bedzie trzymac - a padnie po 2-3 dniach - zuzyty ze starosci.
Tak jak poprzednicy pisali - sprawdz ladowanie (podczas pracy silnika na klemach powinno byc ok 14,4V. Jesli tyle nie ma - to masz winnego - slabe ladowanie.
Dodatkowo moze cos Ci zzera prad wiec upewnij sie ze po zamknieciu auta nic nie zostaje wlaczone. Byc moze predzej uzyskasz pomoc na forum Renault Twingo - zerknij do nich - http://forum.twingo.pl/

Wojtek1987

Post autor: Wojtek1987 »

Dodam do wypowiedzi G-Boy, w niektórych autach jest tak że radio można włączyć bez przekręcania kluczykiem stacyjki np: w Daewo Matiz tak jest i mojemu Dziadkowi tak wyładowało akumulator, więc sprawdź czy coś Ci go nierozładowywuje po zamknięciu auta.

tfelek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: piątek, 6 listopada 2009, 13:17
Renault: Twingo i Scenic
Silnik: 1.2 i 2.0DCI
Lokalizacja: Warszawa-wola

Post autor: tfelek »

ja bym naładował akumulator zamknął samochód i zobaczył miernikiem czy coś pobiera prąd
Jak by ktoś potrzebował sprzętu CB proszę o PW mam dobre ceny !
Twingo Klub Polska
Obrazek

ODPOWIEDZ