iparts></a>
<a href= francuskie

[Modus 1.6 16v] Rezerwa paliwa

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
jez
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 14 listopada 2022, 19:11
Renault: Modus
Silnik: 1,6 16v
Lokalizacja: Katowice

[Modus 1.6 16v] Rezerwa paliwa

Post autor: jez »

Dzien dobry
Od niedawna posiadam samochod renault modus 1.6 16v 88KM. To co spotkalo mnie kolejny raz, to... zatrzymanie silnika po tym gdy zapalila sie kontrolka rezerwy i przejechania odleglosci 7km. Wielkrotnie roznymi samochodami zdarzalo mi sie przejechac nawet 70km. Wiem, ze zaraz po tym gdy zapali sie rezerwa, nalezy zatankowac samochod, ale mysle, ze przejechanie zaledwie 7 km na rezerwie, to przesadnie mala odleglosc. Chce zapytac, jakie moga byc powody tego stanu rzeczy: czy to taka"uroda" tego samochodu, czy tez nalezy uznac to za usterke i trzeba to naprawic? Jak zdemontowac pompe paliwa z baku(bo mysle, ze tam tez jest czujnik poziomu paliwa)? Z gory dziekuje wszystkim za pomoc.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Modus 1.6 16v] Rezerwa paliwa

Post autor: kudlaty »

Wielkość rezerwy paliwa można ustawić w komputerem. Wydaje mi się, że ktoś ustawił ją specjalnie tak małą żeby lampka nie zapalała się do ostatniej chwili. Zanim zaczniesz demontować pompę itd zacznij od sprawdzenia kompem

jez
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 14 listopada 2022, 19:11
Renault: Modus
Silnik: 1,6 16v
Lokalizacja: Katowice

Re: [Modus 1.6 16v] Rezerwa paliwa

Post autor: jez »

Chyba bardzo zapozniony jestem, bo nie wiedzialem, ze w tych samochodach jest mozliwosc ustawienia kompem zapalenie sie kontrolki paliwa przy okreslonej ilosci paliwa. Bardzo dziekuje za te podpowiedz, bo juz planowalem demontaz zbiornika i wymiane pompy. Pojade jutro do mechanika, ktory ma komp do renault i moze to ustawi, chyba, ze trzeba bedzie podpinac oryginalny Clip renault. Raz jeszcze dzieki.

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Modus 1.6 16v] Rezerwa paliwa

Post autor: adamos111 »

W Modusie po przez Clipa w liczniku ustawia się jaki zbiornik se znajduje czyli czy to grand czy zwykły i jakie paliwo PB cz ON.Po tych ustawieniach zmienia się wskazanie poziomu paliwa a co za tym idzie i rezerwa.No chyba że jest wszystko jak powinno być i kuleje pływak w zbiorniku.
Koleos i Modus

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Modus 1.6 16v] Rezerwa paliwa

Post autor: kudlaty »

Adamos, ale na 99% jest jeszcze taka funkcja do ustawienia, że przy jakiej ilości paliwa ma się zapalić rezerwa. Oczywiście jeżeli jest dobrze ustawiony zbiornik w parametrach.

ODPOWIEDZ