iparts></a>
<a href= francuskie

[Modus 1,6] Skrzynia automat płata figle

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
modÓs
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 9 września 2022, 16:46
Renault: Modus Automat
Silnik: 1,6 16v
Lokalizacja: Silesia

[Modus 1,6] Skrzynia automat płata figle

Post autor: modÓs »

Dzień dobry. Od razu piszę że nie znam się na motoryzacji. Dla mnie auto to rzecz która wozi moje tłuste 4 litery z punktu A do punktu B. Od lutego mam modusa. Wszystko było ok. Auto stało miesiąc bo byłem na wakacjach. Po 2gim odpaleniu jechało jakby tylko na 2 i 3 biegu. Od następnego dnia wszystko ok przez ponad tydzień. Dzisiaj znowu to samo, przy czym auto szarpie przy zmianie biegu. Pokazuje się także Check Gearbox i kluczyk.
Dodam że po kupnie była robiona dynamiczna wymiana oleju w skrzyni, więc to nie jest tak że kupiłem i jakoś to będzie.
Czyli skrzynia raczej do regeneracji: wiadomo ile to może kosztować? Bo wydatek np 10 000 mnie przeraża. Kolega ma starsze audi a4, chyba z 2001 i regenerował skrzynie. Mechanik które mu ją robił powiedział od razu że co by nie było, naprawa nie przekroczy 3 000 (dziwne)
Jeżeli cena będzie kosmiczna to raczej chciałbym kupić używkę bądź skrzynie regenerowaną. Czy ktoś może wie jaką mam skrzynie w aucie? Chodzi mi o to, żebym szukał po symbolu/oznaczeniu a nie "automat renault modus" Ile może kosztować samo wyjęcie skrzyni i wycena?
Może macie jakieś sugestie, podpowiedzi itd?
Ogólnie autko jest fajne do jazdy po mieście
Ps-czy można tu wrzucać linki z allegro?
Czy to jest ta skrzynia? Bo znalazłem info że symbol skrzyni to dp0/al4
https://allegro.pl/oferta/automatyczna- ... 2535816248

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 848
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: Modus 1,6 Skrzynia automat płata figle

Post autor: Rufus »

A podpinałeś pod Clipa? Sprawdzałeś jakie błędy wywala? Zrobiłeś jakąkolwiek diagnostykę, że już skazujesz skrzynie na śmierć?
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

modÓs
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 9 września 2022, 16:46
Renault: Modus Automat
Silnik: 1,6 16v
Lokalizacja: Silesia

Re: Modus 1,6 Skrzynia automat płata figle

Post autor: modÓs »

Nie. Tak czy inaczej podjadę do zakładu który regeneruje skrzynie. Pytam czy to, by w razie czego wiedzieć czy warto naprawiać.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Modus 1,6] Skrzynia automat płata figle

Post autor: kudlaty »

Ja bym zaczął od poprawnej diagnostyki. Samo szarpanie itp nie oznacza końca skrzyni. Problemem może być np. sterowanie (elektronika lub jakiś zawór). Skoro "cyrki" zaczęły się dziać po dłuższym postoju, posprawdzałbym czy np wilgoć we wtyczka nie narobiła śniedzi. Czy jakiś zwierzak nie pogryzł kabelków itp. Bo takie rzeczy się zdarzają.

Przede wszystkim najpierw diagnostyka. Podepnij pod CLIPa i już będą jakieś wskazówki, bo na razie to gdybanie ;)

modÓs
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 9 września 2022, 16:46
Renault: Modus Automat
Silnik: 1,6 16v
Lokalizacja: Silesia

Re: [Modus 1,6] Skrzynia automat płata figle

Post autor: modÓs »

Problem w tym że nie mam do czego podpiąć i się nie znam na motoryzacji. Boję się że w serwisie powiedzą jakąś kosmiczną sumę za regeneracje i chciałbym wiedzieć ile ewentualnie kosztuje nowa skrzynia.
Jeszcze dodam że auto kupiłem w lutym, sprawdziłem na stacji diagnostycznej i diagnosta mi powiedział że to auto stało minimum rok. Skrzynia troszkę szarpała, wymieniłem olej, problem znikł. O dziwo jeszcze przed wymianą oleju spróbowałem rozgrzać auto. Po odpaleniu czekałem 10 minut, wtedy ruszałem i było ok-co to mogło być?
Panowie ponawiam-czy to jest ta skrzynia? Chyba na forum renault ktoś wie? Czy to jest ta skrzynia dp0/al4?

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Modus 1,6] Skrzynia automat płata figle

Post autor: kudlaty »

Znajdź warsztat, który ma CLIPa i chociaż w minimalnym stopniu zna się na Renault, nie musi to być ASO. Ba nawet bym szukał raczej firmy, która się zajmuje naprawą skrzyń automatycznych (niekoniecznie Renault), prędzej zdiagnozują. Chyba lepiej najpierw zdiagnozować niż od razu wymieniać skrzynie. Jeżeli się boisz to zawsze możesz pojechać do dwóch warsztatów aby porównać diagnozy, jednakże bez podpięcia kompa raczej nic tu nie zdziałasz.
Nikt Ci nie powie bez diagnostyki w czym jest problem, tym bardziej przez internet. Bo to będą zgadywanki.

EDIT:
A jeżeli chcesz sam szukać to zacznij od posprawdzania wtyczek i wiązek. Czy są dobrze wpięte, możesz popsikać sprejem do styków, czy woda gdzieś nie stoi przy sterowniku.

modÓs
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 9 września 2022, 16:46
Renault: Modus Automat
Silnik: 1,6 16v
Lokalizacja: Silesia

Re: [Modus 1,6] Skrzynia automat płata figle

Post autor: modÓs »

Rozumiem. A jaki jest model skrzyni w tym aucie? Żebym miał porównanie. Bo jeżeli naprawa wyniesie np 80% nowej skrzyni, to lepiej zamówić nową. Poza tym mimo że mieszkam na górnym śląsku to warsztaty mają przeważnie fatalne opinie i to jest główny mankament.
Kolego ja sam nic nie zrobię. Jak mam wymienić żarówkę to szukam po forach jak to zrobić.
Proszę powiedz mi jaka tu jest skrzynia biegów abym miał punkt odniesienia co do ceny naprawy.

marekwodniak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: wtorek, 12 lipca 2011, 14:13
Renault: Renault Fluence
Silnik: 1,6 16V,115KM
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: [Modus 1,6] Skrzynia automat płata figle

Post autor: marekwodniak »

W Tychach jest firma co robi Renówki nazywa się Agena w Bielsku Białej szrot jak się jedzie do szpitala wojewódzkiego już nie pamiętam nazwy zwożą z europy francuzy.Poszukaj w necie chyba interfrance,

modÓs
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 9 września 2022, 16:46
Renault: Modus Automat
Silnik: 1,6 16v
Lokalizacja: Silesia

Re: [Modus 1,6] Skrzynia automat płata figle

Post autor: modÓs »

Haha dzwoniłem i gość po objawach powiedział mi że ok 8000 netto. Skrzynia podobno DP0 (???) Jest na tym forum ktoś, kto powie mi jaka to skrzynia?

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Modus 1,6] Skrzynia automat płata figle

Post autor: kudlaty »

modÓs pisze: poniedziałek, 12 września 2022, 07:41 A jaki jest model skrzyni w tym aucie?
Daj VIN, zobaczymy co wyszło z fabryki

ODPOWIEDZ