iparts></a>
<a href= francuskie

[Modus 1.5] odpala tylko na plaka, błąd wtrysku i ciśnienia.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
dzejva
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 30 czerwca 2022, 00:27
Renault: Modus
Silnik: 1.5
Lokalizacja: Świętokrzyskie

[Modus 1.5] odpala tylko na plaka, błąd wtrysku i ciśnienia.

Post autor: dzejva »

Witam.

Odziedziczyłem w spadku po ojcu autko, które kupił na dojazdy do pracy w zeszłym roku. Ojciec kupił je w ciemno, w dziwnym komisie, ale paliło i jeździło normalnie. Moje auto zaniemogło więc przesiadłem się w Modusa bo stał i wszystko było ok aż do pierwszych niskich temperatur. Podczas przyśpieszania auto głośno stukało spod maski, domyślam się, że wtryski. Odpalało oczywiście normalnie, po jakimś czasie coraz dłużej rozrusznik kręcił żeby odpalił aż doszło do momentu, że odpalał po kilkunastu próbach. Pierw kręcił bez efektu, później czuć było jak silnik zaczyna bujać aż w końcu odpalił. Obecnie auto odpala normalnie gdy zapsikam mu plaka w dolot, odpali puści szary dym o zapachu podobnym do spalonego oleju i działa, ale podczas przyśpieszania lekko kopci szarym dymem, a na 4 i 5 biegu w okolicach 1800obr po dodaniu gazu wywala błąd wtrysku aż odpuszczę gaz lub zredukuję bieg. Poza tym silnik pracuje cicho, czasem chwilę pofaluje delikatnie. Ogólnie bym pojazd sprzedał albo zezłomował, ale polubiłem się z marką Renault dzięki temu autu, a druga sprawa to ciężkie czasy, a on niewiele pali i dobrze by było jeszcze nim pojeździć. Podłączyłem prosty interfejs i wywala błąd dwóch świec i błąd ciśnienia paliwa DF053 (DTC038061) i DF053 (DTC0089DA) Funkcja regulacji ciśnienia listwy.
Oczywiście podpytywałem mechaników to w ciemno wymieniali ogromne kwoty bo wtryski, pompa itd. Może mógłbym samodzielnie coś pogrzebać i posprawdzać i na jakiś czas jeszcze ożywić ten pojazd? Fajne autko i szkoda trochę, dzięki niemu polubiłem Reanulta.
W skrócie auto normalnie jeździ, ale wywala wyżej wspomniane błędy, nie odpala bez psiknięcia plakiem i przykopci szarym dymem o dziwnym zapachu. Mechanik jak pooglądał to mówił, że gdzieś olej cieknie z okolic turbiny, a po zdjęciu osłony plastikowej wszystko jest zalepione czarnym nagarem...:/ Ojciec podczas zakupu nic nie sprawdzał, ufał handlarzowi i wyszło co wyszło...

ODPOWIEDZ