iparts></a>
<a href= francuskie

[Modus 1.2 16V z 2004r.] Dziwne zachowanie silnika

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Marioos
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 21 lutego 2021, 11:52
Renault: Modus
Silnik: 1.2

[Modus 1.2 16V z 2004r.] Dziwne zachowanie silnika

Post autor: Marioos »

Witam wszystkich Klubowiczów :)
Od około miesiąca jestem posiadaczem Modusa 1.2 16V z 2004r. Zauważyłem (ale nie tylko ja, ale również poprzedni właściciel, tylko nie miał czasu na zrobienie z tym czegoś, bo musiał kupować większe autko) w nim pewną przypadłość, która nie ma żadnych konkretnych uwarunkowań, po prostu się pojawia i po jakimś czasie znika. Nie jest to zależne od temperatury zewnętrznej czy warunków atmosferycznych. Zdarza się, że kiedy go odpalam na zimnym silniku i po krótkiej chwili ruszam nagle traci moc i zaczyna się dławić bez wzglądu na to jaki jest wrzucony bieg. Jak wrzucę na luz i podgazuje go ustępuje objaw, albo dzieje się tak, że przez chwilę się zamula, a po chwili wraca wszystko do normy. Najczęściej dzieje się to przy zimnym silniku. Zastanawiam się od czego zacząć, bo nie chciałbym rozebrać auta na czynniki pierwsze a ewentualną naprawę wykonać z możliwie szybkim czasie, stąd moje pytanie do bardziej doświadczonych klubowiczów. Przy sprawdzeniu go na komputerze nie ma żadnych błędów.

Z góry dziękuje za szybką odpowiedź.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Modus 1.2 16V z 2004r.] Dziwne zachowanie silnika

Post autor: BlackRaven »

Zacznij od czyszczenia przepustnicy sprawdź zapłon na przebicia ew wymień świece Jak nie pomoże to może regulacja zaworów ale należy pamiętać że dla silników 1.2 16V są 2 rodzaje ustawień luzów zaworowych w zależności od wałka rozrządu
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

maksikas
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 19 marca 2021, 21:54
Renault: Scenic
Silnik: 1,9dci

Re: [Modus 1.2 16V z 2004r.] Dziwne zachowanie silnika

Post autor: maksikas »

Witam

Zadziwiające , mam dokładnie ten sam problem u siebie w tym samym silniku w aucie z tego samego roku - i od około 2 miesięcy
Dopiszę tylko , że : bieg 1 jest ok i zaczyna mi się to robić na 2 lub 3 biegu przy przyśpieszaniu. Jak już zacznie się dławić ( praktycznie do zatrzymania ) to: jak próbuję zrobić przegazówkę w zakresie pracy pedału gazu tj. nie odpuszczam go całkiem to nie ma żadnej reakcji, jak odpuszczę pedał gazu do zera i zaczynam naciskać to reaguje i już jadę po chwili normalnie. Jest jeszcze objaw taki, że jak nie ma reakcji na gaz i się dławi i trzymam tak pedał gazu do końca to jak już prawie auto się zatrzymuje i obroty spadają do zera nagle auto się zrywa i jedzie normalnie. Miałem błąd sondy lambda za katalizatorem i czujnika stop. Po wymianie sondy i czujnika : żadnych błędów. Ale objaw pozostał. Faktycznie jak jest zimno i wilgotno mam wrażenie , że występuje to rano na zimnym silniku . Jakieś pomysły ?

Marioos
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 21 lutego 2021, 11:52
Renault: Modus
Silnik: 1.2

Re: [Modus 1.2 16V z 2004r.] Dziwne zachowanie silnika

Post autor: Marioos »

Witam,
Takie odgłosy wychodzą z mojego silnika. Jakieś pomysły co to dokładnie może być. Silnik pracuje równo, ciśnienie oleju i olej są.
Poniżej link do nagrania:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Z góry dziękuje za jakieś podpowiedzi

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Modus 1.2 16V z 2004r.] Dziwne zachowanie silnika

Post autor: kudlaty »

Czy dźwięk robi się głośniejszy przy dodawaniu gazu?

Kiedy były robione luzy zaworowe? Ten silnik niestety wymaga ręcznego ustawiania luzów

ODPOWIEDZ