iparts></a>
<a href= francuskie

[Modus 1.2 16V] Kody błędów, prośba o zdiagnozowanie usterek

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
ostek
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 15 stycznia 2013, 16:07
Renault: Clio III
Silnik: 1.2 16V

[Modus 1.2 16V] Kody błędów, prośba o zdiagnozowanie usterek

Post autor: ostek »

Z racji tego ze w ostatnim czasie notorycznie zapalała mi się kontrolka silnika, serwisu i wyświetlał się komunikat "Check emissions" podpiałem swojego Modusa 1.2 16V LPG pod Clipa. Oto kody błędów jakie otrzymałem:

DF092 - OBW. SOBDY TLENU PRZED KATALIZATOREM - 1.DEF
DF436 - PRZEBIEG PROCESU SPALANIA NIEPRAWIDŁOWY - 1.DEF
DF062 - WYPADANIE MIESZANKI CYLINDER 4 - 1.DEF
DF109 - BRAK SPALANIA MINI PALIWO - 1.DEF

Wszystkie błędy zostały skasowane ale po przejechaniu 30km znowu zapalił się serwis i komunikat jak wczesniej.

Co do 3 ostatnich błędów mechanik zalecił na początku wymianę świec (auto jezdzi na lpg, ja od zakupu swiec nie wymianiałem a przelatane na gazie ponad 30kkm). Jeśli nie pomoże to wymiana cewki.

Do pierwszego błędu się nie ustosunkował a ja dopiero w domu na spokojnie zauwazylem ze dotyczy to innego problemu niz reszta. Czy chodzi o sondę lambda??

Proszę Was o pomoc w interpretacji błędów i znmalezienie recepty dla mojego Modusa :)
Ostatnio zmieniony sobota, 29 listopada 2014, 12:32 przez ostek, łącznie zmieniany 1 raz.

ostek
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 15 stycznia 2013, 16:07
Renault: Clio III
Silnik: 1.2 16V

Re: [Modus 1.2 16V] Kody błędów, prośba o zdiagnozowanie ust

Post autor: ostek »

Naprawdę nikt nie jest w stanie mi pomóc??

Wymieniłem świece i nic to nie dało.

Auto jest mułowate, straciło moc. Nierówno pracuje na biegu jałowym. W przyszłym tygodniu wymienię sondę lambda bo z pierwszego błędu wynika że jest uszkodzona. Jesli nie pomoże to co dalej??

Szkoda ze na takim duzym forum mój temat przeczytało raptem kilkanaście osób. ale wynika to pewnie z tego że znajduje się w mało popularnym dziale "Twingo i Modus" :(

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2344
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Modus 1.2 16V] Kody błędów, prośba o zdiagnozowanie ust

Post autor: patrys4891 »

ostek pisze:Szkoda ze na takim duzym forum mój temat przeczytało raptem kilkanaście osób. ale wynika to pewnie z tego że znajduje się w mało popularnym dziale "Twingo i Modus"
To może być przyczyna.
Poza tym dałeś tak konkretne pytania że nie pozostawiłeś miejsca do polemiki :P

Wszystkie cztery problemy faktycznie mogą pochodzić z błędu sondy.
Może zamiast wymieniać to najpierw sprawdzić ten obwód? Czy np wtyczka nie zaśniedziała czy coś.
Mechanik powinien mieć drugą sondę na podmiankę, lub pożyczyć z innego samochodu, zamiast narażać klienta na niepotrzebne koszty
Obrazek

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1339
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Modus 1.2 16V] Kody błędów, prośba o zdiagnozowanie ust

Post autor: BlackRaven »

Nie potrzeba nic na podmiankę tylko obejrzenie co robi sonda na wykresie.Skoro masz gaz pewnie w sondę też się wpieli i sonda może być dobra tylko problem z komunikacją
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ