iparts></a>
<a href= francuskie

[Twingo 96 r]- nie odpala po deszczu i jak długo stoi

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Emili

[Twingo 96 r]- nie odpala po deszczu i jak długo stoi

Post autor: Emili »

Witam. Problem pojawił się gdy twingo 96 stało 3 tygodnie na parkingu w deszczu. Nie odpalał. Po paru dniach słonecznej pogody odpalił. Przez cały dzień miał otwartą maskę na słońcu i odpalał. Dziś rano o 5 nie odpalił. Od czego zacząć? Dodam że w 2012 miał wymienione : świece, kable, czujnik położenia wału, czyszczony zapłon, w 2011 akumulator nowy. Przypuszczam że jak otworze maskę na słońcu to odpali.
Ostatnio zmieniony środa, 4 czerwca 2014, 19:03 przez Emili, łącznie zmieniany 1 raz.

marek1603
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 777
Rejestracja: piątek, 8 kwietnia 2011, 11:33
Renault: Dacia LODGY_Duster
Silnik: 1.6MPI_1.6Sce4x4
Lokalizacja: Olkusz

Re: twingo nie odpala po deszczu i jak długo stoji

Post autor: marek1603 »

Sprawdź wieczorem czy kable WN nie mają przebić. Jak co to szukaj na złączach. Może któreś zaśniedziało i nie ma przejścia. Porozłączaj wtyki od czujnika wału, cewki na początek.
Może, też po prostu paliwo spłynęło i trzeba poczekać chwilę na zapłonie, aż pompka dopompuje i dopiero zakręcić rozrusznikiem.
http://www.chomikuj.pl/marek160374" target="_blank
Moderator http://www.daciaklub.pl/forum/portal.php" target="_blank
Był Wartburg 353, Polonez 1.4, Logan 1.4, Logan MCV 1.6, a jest Lodgy 1.6 i Duster 1.6. No i 1300 w remoncie.

Yorgen
Bania Zlotu
Bania Zlotu
Posty: 403
Rejestracja: poniedziałek, 16 grudnia 2013, 10:09
Renault: Laguna III PHI GT
Silnik: 2.0dci M9R 816
Lokalizacja: Lędziny (śląsk)

Re: twingo nie odpala po deszczu i jak długo stoji

Post autor: Yorgen »

Sprawdź czy kable na akumulatorze nie są zaśniedziałe, przeczyść je. W mojej MII był przypadek, że samochód odpalił, ujechałem parę metrów i zgasł. Nie mogłem go odpalić, nawet zapalić świateł. Znalazł się dawca napięcia, światła się włączyły, zapłon był, ale odpalić nie mógł. Dopiero po poluzowaniu kabli akumulatora, poruszałem nimi i usterka ustąpiła. Na następny dzień wyczyściłem "klemy" i wszystko śmiga :)

Emili

Re: [Twingo 96 r]- nie odpala po deszczu i jak długo stoi

Post autor: Emili »

Jak na razie ma wymienione świece i odpalił, poczekam na deszcz i zobaczę czy to wystarczy.

ODPOWIEDZ