iparts></a>
<a href= francuskie

[MeganeII GT 2004] problem z zamkiem bagażnika

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
renderti

[MeganeII GT 2004] problem z zamkiem bagażnika

Post autor: renderti »

Witam, nie wiem czy ten temat był na forum, ja nie znalazłem, dlatego zamieszczam ten tekst. Miałem problem z zamkiem w drzwiach bagażnika w [Megane II 2004 rok, 1,9 dCi 118 PS GT] (kombi) z hands free .Wyglądało to tak, że gdy samochód był otwarty, naciśnięcie przycisku otwierającego klapę bagażnika nie wywoływało żadnej reakcji (zamek nie stukał i nie można było otworzyć drzwi bagażnika) .Jeśli samochód był zamknięty jedyna reakcja po naciśnięciu przycisku otwierającego klapę to normalne mrugnięcie kierunkowskazami i brak reakcji zamka (nie otwierał, nie stukał).Klapę otworzyłem od środka, w niewielkiej osłonie zamka (na samym dole, tuż przy podłodze) znajduje się prostokątny, mały otwór .U mnie (w środku – w otworze) była umieszczona taśma klejąca (która pewnie zabezpiecza przed kurzem).Po zerwaniu taśmy widać małą jasną dźwigienkę (wygląda jak pusty zacisk od przewodu) .Przesunięcie jej w lewo i pchnięcie drzwi (od środka oczywiście) otwiera drzwi bagażnika. Przyczyna nie działania zamka – banalna, popękane przewody w gumowym przepuście łączącym drzwi z kabiną .Pojawił się tu jednak pewien problem. Po wyjęciu przepustu z karoserii i drzwi możliwość jego przesuwania jest niewielka (nie można obejrzeć przewodów na całej długości ) i znalezienie pęknięcia jest niemożliwe. Ja po prostu pociągałem dość mocno (zacząłem od cienkich kabli) i znalazłem uszkodzony przewód (czarny z białym paskiem ) jego zlutowanie nic nie dało i szukając dalej, znalazłem kolejne dwa zerwane kable. I tu pojawił się zonk oba miały ten sam kolor (nie zauważyłem wyróżników) .Kolor tych przewodów był zbliżony do czarnego (ale tak naprawdę były albo bardzo ciemnowiśniowe,albo bardzo ciemno stalowe, w każdym razie były identyczne).Krótko mówiąc nie wiedziałem który z którym połączyć .Założyłem, że przewody te mogą być połączone z UCH i bałem się, że w przypadku błędnego połączenia mogę coś uszkodzić. Metodą prób i błędów ustaliłem właściwe połączenia (jest tylko jedno, przy niewłaściwym łączeniu zamek nie działa) . Jeden z przewodów (przy próbie połączenia ) zaiskrzył i zamek zastukał .I to połączenie było właściwe.
Ostatnio zmieniony piątek, 7 listopada 2008, 15:51 przez renderti, łącznie zmieniany 1 raz.

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Post autor: Martinez »

Proszę o dostosowanie tematu do REGULAMINU tego działu policja
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

ODPOWIEDZ