iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane '98r] - układ kierowniczy

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
zubek

[Megane '98r] - układ kierowniczy

Post autor: zubek »

Jako świeży użytkownik na wstępie witam wszystkich.
Moja Meganka od pewnego czasu przy skręcaniu wydaje takie pierdzące odgłosy ( nie wiem jak inaczej wyrazić w słowach to co słychać ;)) no i nie mam pojęcia co możne być tego przyczyną. W zbiorniczku wspomagania płyn jest. Jakiś czas temu wymieniłem amortyzatory wraz z łożyskami i to nie pomogło. Piszę bo efekt "pierdzenia" ostatnio zaczął się nasilać i występuje ciągle wcześniej raz prykało raz nie.

Pozdrawiam i czekam na pomoc.

uio

Post autor: uio »

Pęknięta sprężyna, nieodpowietrzony układ

zubek

Post autor: zubek »

Wymieniałem amortyzatory i nie widziałem żadnych pęknięć na sprężynach chyba że tego normalnie nie widać, ewentualnie jak można zdiagnozować sprężyny we własnym zakresie. Co do odpowietrzania (rozumiem układu wspomagania) jak to przeprowadzić? W dostępnej mi literaturze jest tylko napisane by kontrolować poziom oleju we wspomaganiu co 10000 km i że nie trzeba go wymieniać.

pozdrawiam

uio

Post autor: uio »

zubek pisze: tego normalnie nie widać
Widać
zubek pisze:jak to przeprowadzić?
Do oporu w prawo i lewo

zubek

Post autor: zubek »

Problem rozwiązany winna była końcówka drążka kierowniczego.

gumismj

Post autor: gumismj »

Witam Mam podobny problem, ale on występuje zazwyczaj jak się ochłodzi na dworze wcześniej nie zauważyłem takich objawów. Odgłos ten słychać przy dużym skręceniu kół, do tego po wyjściu z zakrętu koła nie wracają do jazdy na wprost i auto ściąga w lewo lub prawo ( w zależności w którą stronę skręcałem) Wraca to do normy po skręcie w drugą stronę (ale przy niedużym kącie skrętu).
Niedawno byłem na kanale oglądałem amorki i sprężyny nie zauważyłem nic niepokojącego.
Na szarpakach też nic nie wykazało. Jedynie co to muszę muszę wymienić łącznik gumowy stabilizatora z wahaczem.
Jeśli macie jakieś podejrzenia co może być przyczyną proszę o pomoc. Miedzy świętami będę bawił się z stabilizatorem. to bym zwrócił uwagę na wasze sugestie.
pozdrawiam Maciek driver

ODPOWIEDZ