iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane II 1.9 DCI] Check injection

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Maxi

[Megane II 1.9 DCI] Check injection

Post autor: Maxi »

Witam! Świeci mi się kontrolka service + check injection. Dodam, że samochód pali bez żadnych problemów i nie ma żadnych negatywnych skutków podczas jazdy. Czy przyczyną tego będą świece?? Z góry dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony środa, 17 września 2008, 22:41 przez Maxi, łącznie zmieniany 1 raz.

G-Boy

Post autor: G-Boy »

wtrysk a nie swiece lub czujnik temp powietrza - pozostaje podjechac na kompa i zczytac zanim posypie sie wiecej rzeczy....

uio

Post autor: uio »

Maxi pisze:Czy przyczyną tego będą świece??
Raczej nie
Czyść egr

Maxi

Post autor: Maxi »

To jest tak że gdy samochód jest zimny i zapalam go jedna i druga kontrolka się świecą a gdy zgaszę go i zapale na rozgrzanym silniku kontrolki znikają + tego gdy się świecą samochód słabiej idzie. A więc co to może być??

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

Przecież Ci napisali, wtrysk, świece, egr?, a na pewno musisz podpiąć w ASO albo u hakera pod kompa.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

michaja

Post autor: michaja »

Z tego co pamiętam to u mnie service + check injection = spalona świeca żarowa, ale być może się mylę. Jeśli silnik pracuje dobrze, być może świeca.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

Dzisiaj wywalił mi komputer właśnie ten błąd... Po podpięciu pod Clipa- Wtrysk.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Maxi

Post autor: Maxi »

U mnie po podpięciu do komputera egr na szczęście już zrobione

adamlee

Post autor: adamlee »

u mnie to była jedna świeca żarowa spalona ...najlepiej wziąść miernik i każdą świece zmierzyć omomierzem........świeca powinna mieć około jednego ohma .......u mnie ta spalona nie miała wogóle przejscia.

Dendron

Post autor: Dendron »

U mnie Check Injection pojawiało się już 3 razy przy uruchamianiu przy zimnym silniku, a przy rozgrzanym nie było tego. 3 razy była to świeca do wymiany. Teraz pojawiło się po raz czwarty w takich samych okolicznościach (na zimnym jest komunikat, a na ciepłym nie ma). Świece sobie wymienie, tylko zadziwia mnie częstotliowść - 4 razy w ostatnim 1,5 roku? To normalne?
Jak poleci świeca, to powinienem wymienić wszystkie?? Kiedyś taką opinię usłyszałem.

G-Boy

Post autor: G-Boy »

u mnie pojawilo sie dzis rano przy zimnym silniku tez....ale to juz po wymianie swiec na nowe (wszystkie 4) . Zgasilem auto i zapalilem i byl ok. Zakladam ze konczy sie wtrysk... :/

ODPOWIEDZ