iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane I ph II] Montaż ogrzewanej przedniej szyby

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
yodie

[Megane I ph II] Montaż ogrzewanej przedniej szyby

Post autor: yodie »

Witam!
Przymierzam się do montażu ogrzewanej przedniej szyby w mojej Meg I ph II. Czy jest w naszej społeczności ktoś z doświadczeniami po takim zabiegu lub w ogóle z tą opcję w takim śmigaczu jak mój i chciałby podzielić się wiedzą?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 sierpnia 2008, 20:41 przez yodie, łącznie zmieniany 1 raz.

moroh

Post autor: moroh »

A takową szybę już masz? Życzę Ci powodzenia, bo bajer fajny, ale trochę się z instalacją namęczysz. Mam nadzieję, że jednak chociaż w Twojej wersji przewidzieli taki bajer i wyjście ze skrzynki bezpieczników Ci darowało Reno na tą szybkę. :)

Baron

Post autor: Baron »

Wybaczcie, że odgrzewam kotleta, ale pewno będę wymieniał szybkę i chciałbym wcześniej zbadać możliwość montażu podgrzewanej.
moroh pisze:Mam nadzieję, że jednak chociaż w Twojej wersji przewidzieli taki bajer i wyjście ze skrzynki bezpieczników Ci darowało Reno na tą szybkę.
A możesz powiedzieć gdzie tego szukać? Czy tylko przy skrzynce? Jak rozpoznać takie kabelki pod grzanie szyby? Czy jak zrzucę "górę deski rozdzielczej" to coś tam powinno wisieć?
Wybaczcie moje pytania :)

Auto to Megane I ph II 1.9 dci kombi.

G-Boy

Post autor: G-Boy »

Ja tez kiedys szukalem ogrzewanej elektrycznie szyby do MII..powodzenia hehe..jesli wogole nie wystepowala w takowym modelu..to raczej nie znajdziesz. Obdzwonilem sporo firm..i nic nie poradzili.

Baron

Post autor: Baron »

G-Boy pisze:esli wogole nie wystepowala w takowym modelu..to raczej nie znajdziesz.
no właśnie jak patrzyłem po ogłoszeniach to można powiedzieć, że dość często występowała ogrzewana szybka w Megi I, a to jeszcze bardziej zachęca do walki z tym problemem :P
W dodatku samą szybę ogrzewaną używaną dość łatwo dostać.
Nie mam pojęcia tylko co z resztą? Ile taki system w ogóle "kabli" zawierał i gdzie szukać całej takiej instalacji?
Jakbym wiedział co dokładnie potrzeba to człowiek kupiłby szybę, wyciągnął instalację z jakiegoś szrota i skrobaczce/odmrażaczom mógłby .... podziękować ;)

G-Boy

Post autor: G-Boy »

Albo pomyslal..policzyl..kupil przekaznik od swiatel od malucha, jakis wolny wlacznik i wylacznik zeby wpasowac w fabryczne miejsce , do tego jakis ukladzik czasowy i po sprawie - podpiac przez stacyjke, pociagnac kabelki...i cieszyc sie ogrzewaniem.. ale to zaraz musi byc gotowa wiazka..wtyczki...instalacja...hehehehe..a improwizowac nie uaska? :)

Baron

Post autor: Baron »

G-Boy pisze:Albo pomyslal..policzyl..kupil przekaznik od swiatel od malucha, jakis wolny wlacznik i wylacznik zeby wpasowac w fabryczne miejsce , do tego jakis ukladzik czasowy i po sprawie - podpiac przez stacyjke, pociagnac kabelki...i cieszyc sie ogrzewaniem.. ale to zaraz musi byc gotowa wiazka..wtyczki...instalacja...hehehehe..a improwizowac nie uaska? :)
Adaś jak nie znajdę oryg. kompletu to biorę szybkę i całego malucha do bagażnika, jadę do DE i montujemy(czyt. improwizujemy) według Twojej inwencji twórczej viva

A tak serio to jakoś tak lubię jak wszystko jest oryginalne, pasuje wszędzie jak należy i przy tym nie potrzeba korzystać z wyobraźni, tylko kupić, podłączyć i wszystko bangla :D

Wygląda na to, że montaż szybki podgrzewanej w tym model nie jest opowieścią s-f, tylko całkiem namacalny. Muszę obejrzeć szybkę najpierw i potem może się skuszę. Jeśli wykonanie ruszy będę tutaj nie bieżąco relacjonował.

Muszę się dowiedzieć czy jest różnica w szybie Megane phI a phII?
Logicznie myśląc to w hatchbacku, classiu i kombi były te same szybki, prawda?

ODPOWIEDZ