iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane 1,9 dCi 2001r] Tarcze hamulcowe tył + inne duperelki

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

[Megane 1,9 dCi 2001r] Tarcze hamulcowe tył + inne duperelki

Post autor: Martinez »

Ostatnio moja megula dopomina się wielu rzeczy. W sobotę wymieniłem klocki hamulcowe z tyłu (wtrzymały rok czyli jakieś 30 kkm). Okazało się, że tarcze też już są do wymiany (smutek - po 90 kkm - niestety nie są one niczym osłonięte i w zimie chemia wali prosto na tarcze). Kpl tarcze kosztuje......ok 650 PLN w sklepie (500 PLN na allegro) cry . Niestety tarcze są razem z łożyskami i pierścieniami ABS, dlatego takie drogie.
Przy okazji pytanie, co to jest za firma SNR. Robią dobre części, czy jakiś badziew?

Druga sprawa...pada mi servo (wspomaganie hamulców typowa usterka w tym modelu). powietrze spiernicza gdzieś przy grodzi. Podobno jest jakaś uszczelka, pomiędzy servem a grodzią, ale czasami lubi padać także membrana i trudno dość do tego, czy to przepuszcza membrana czy owa uszczelka. Koszt używanego serva to ok 150-200 PLN. Nowe (podobno tylko serwis)...1200 PLN cry

Za 10kkm czeka mnie wymiana rozrządu + pompa wody...koszt ok 500-550 PLNów cry

Przydało by się także wymienić jakąś poduchę na pod skrzynią...ehhh

Najpbliższe wydatki szacuję na ponad 1500 PLN

Lubię jeździć tym wozem, ale trwałośc to jednak mogła by być trochę większa.

Kapryśne te francuskie pudelki :(
Ostatnio zmieniony środa, 30 lipca 2008, 07:59 przez Martinez, łącznie zmieniany 1 raz.
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

łukasz paliwoda

Post autor: łukasz paliwoda »

snr to jedna z lepszych firm

nightmare

Post autor: nightmare »

witam...dzisiaj przy wymianek zaroweczke z swiatel mijania pan serwisant zasugerowal ze mam do wymiany tarcze tyl i przod plus klocki...ok 750 tyl 350 przod klocki ok 300 robocizna nie powiedzial ile:] razem gdzies pewnie ok2500- 3000tys. Majatek to nie jest stad tez pytanie czy warto szukac jakiegos mechanika , czy zrobilby to taniej skoro czesci i tak sa droge...?pozdrawiam

uio

Post autor: uio »

nightmare pisze:razem gdzies pewnie ok2500- 3000tys. Majatek to nie jest
Miliardera mamy w klubie woot

[ Komentarz dodany przez: PiasQ: 2009-01-10, 15:49 ]
Proszę jaśniej, ten komentarz nic nie wnosi

ODPOWIEDZ