iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane IV 1.6Sce 2018, benzyna] Wymiana klocków

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Megane_Cztery
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 2 maja 2023, 17:18
Renault: Megane IV Grandtour
Silnik: 1.6 SCE
Lokalizacja: Wrocław

[Megane IV 1.6Sce 2018, benzyna] Wymiana klocków

Post autor: Megane_Cztery »

Dzień dobry,

wymieniał ktoś osobiście klocki hamulcowe u siebie? Od jakiego producenta klocki warto założyć? Na co uważać przy wymianie? Tłoczek trzeba cofać przy wymianie klocków? Byłem u mechanika i na tarczach mięsa jest ale klocków już mało zostało.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane IV 1.6Sce 2018, benzyna] Wymiana klocków

Post autor: kudlaty »

Czynność prosta, do ogarnięcia samemu. Producent zależny od zasobności Twojego portfela. Tłoczki zawsze trzeba cofać. Trzeba zwrócić uwagę czy wszystkie klocki są równo wytarte, uważać na elastyczne przewody hamulcowe, sprawdzić czy wszystkie gumki w zacisku są całe a prowadnice na zardzewiałe. No i uważać na śruby przy odkręcaniu

Megane_Cztery
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 2 maja 2023, 17:18
Renault: Megane IV Grandtour
Silnik: 1.6 SCE
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Megane IV 1.6Sce 2018, benzyna] Wymiana klocków

Post autor: Megane_Cztery »

kudlaty pisze: poniedziałek, 8 maja 2023, 06:21 Czynność prosta, do ogarnięcia samemu. Producent zależny od zasobności Twojego portfela. Tłoczki zawsze trzeba cofać. Trzeba zwrócić uwagę czy wszystkie klocki są równo wytarte, uważać na elastyczne przewody hamulcowe, sprawdzić czy wszystkie gumki w zacisku są całe a prowadnice na zardzewiałe. No i uważać na śruby przy odkręcaniu
Klocki zamówiłem z TRW, widziałem że ludzie w komentarzach do tego produktu zakładali je do Megane IV. One mają w zestawie śrubki, blaszki, i jakąś taką sprężynkę czy coś w tym stylu. Pewnie mi się to wyjaśni przy montażu.

Już kiedyś klocki i tarcze wymieniałem u siebie w samochodzie (innym), chciałem się tylko dowiedzieć czy nie ma jakichś pułapek :-)

ODPOWIEDZ