iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane II PhI] Silnik zawsze gaśnie przy ~1500 rpm

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
The_Kamome
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 6 kwietnia 2023, 00:16
Renault: Megane II PhI
Silnik: 1.5DCi 60kW
Lokalizacja: Pomorze

[Megane II PhI] Silnik zawsze gaśnie przy ~1500 rpm

Post autor: The_Kamome »

Witam

Stare dobre Megane II rocznik 03', Silnik K9K 722, 1.5DCi 60kW. Problem następujący:

Silnik odpala bez zarzutu, chodzi równiutko. Przy lekkim dodaniu gazu też ok, obroty powoli rosną, aż tu nagle zawsze przy ok. 1500 (+/- 50) rpm silnik gaśnie, wyświetla się komunikat Injection Fault i na tym historia się kończy.

Po podłączeniu narzędzia diagnostycznego wyskakuje błąd DF005 Engine Speed Sensor Circuit - Czujnik położenia wału korbowego (Engine Speed Sensor / TDC sensor), a dokładniej "nieciągły" i "niepoprawna ilość zębów".

Wymiana czujnika na nowy poszła gładko, niestety poprawy żadnej, sytuacja dokładnie ta sama co wyżej. Przy okazji wymiany sprawdziłem zęby na kole zamachowym - poza lekkim zużyciem wydają się ok, żadnego nie brakuje.

Po przeszukaniu chyba wszystkich forów w internecie nie znalazłem nikogo z podobną sytuacją. Niektórzy sugerowali wadliwy pedał gazu. Kupiłem, wymieniłem ale dalej to samo, gaśnie przy tych samych obrotach.

Wydaje mi się że to nie problem masy - gdyby tak było wpłynęło by to również na rozrusznik, a jak już wspomniałem odpala idealnie.

I tutaj pomysły mi się skończyły, zdecydowałem się napisać na forum, może macie jakieś pomysły gdzie zajrzeć, co sprawdzić, każda propozyja mile widziana.

Pozdrowionka.

ODPOWIEDZ