iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane 4] Klimatyzacja, nawiewy

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Marcin1987
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: środa, 5 października 2022, 15:49
Renault: Megane 4gt
Silnik: Benzyna 1600
Lokalizacja: Wrocław

[Megane 4] Klimatyzacja, nawiewy

Post autor: Marcin1987 »

Witam.Od sierpnia jestem posiadaczem Megane 4 więc jak narazie nie wszystko ogarniam😀Moje pytanie ja działa u was auto AC.W lecie nastawiając klimę w trybie auto i zmienijszajac temperaturę na LO dodatkowo wciskam na panelu ikonkę fast co jak czytałem to najefektywniejszy sposób szybkiego schłodzenia auta w tym modelu,wentylator jak na moj rozum powinien działac z najwyższą prędkością bodajże 8 czyli największą skala,u mnie działa na około 5.W moich poprzednich samochodach grupy VAG właczalem AC auto temp.na łów i dmuchało jak szalone zimnem tu jest inaczej wg.mnie słabo bo trochę znam się na działaniu klimy i zauważyłem mega różnice.Dopiero czuć chłod jak włacze manualnie i sam steruje prędkością wentylatora.Czy ten typ tak ma?

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane 4] Klimatyzacja, nawiewy

Post autor: kudlaty »

Jeżeli masz włączone AUTO to samochód sam ustawia moc i temperaturę z nawiewu według tego co sczyta z czujnika temperatury i nasłonecznienia. Jest to normalne i tak powinno działać. Jeżeli chcesz wszystko na maksa, to odpalasz w trybie manualnym.
Jak jest w innych markach nie ma tutaj znaczenia ;)

Awatar użytkownika
Pitrek
Bywalec
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: niedziela, 7 sierpnia 2022, 12:46
Renault: Megane
Silnik: 1.5 DCI
Lokalizacja: Zabrze

Re: [Megane 4] Klimatyzacja, nawiewy

Post autor: Pitrek »

Też jestem świeżym posiadaczem Megane 4 rocznik 2016, i w pełni podpisuję się pod kolegą wyżej, w tym roku podczas upałów czy to w trybie automat czy manual wszystko działało jak należy, w największe upały w trybie auto nadmuch nie działał długi czas z pełną mocą może pierwsze 5 minut.

Marcin1987
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: środa, 5 października 2022, 15:49
Renault: Megane 4gt
Silnik: Benzyna 1600
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Megane 4] Klimatyzacja, nawiewy

Post autor: Marcin1987 »

No dzięki za jakaś odpowiedź w temacie ,ale nie wiem czy dobrze się rozumiemy😀Chodzi o to że jak nastawiam na low to wg mnie powinno wiać zimnem nie zależnie od temperatury wnętrza,no chyba że klima zaprogramowana że temperatura low jest zaprogramowana np na 13stopni i nabija do 13.W autach poprzednich robiąc ta sama czynność czyli klima auto i temp. Low wiało tak samo zimnem nie ważne czy to zima była i -5 czy 30 w lecie.Może w innych markach temp.low ma inne wartości tepmeratur

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane 4] Klimatyzacja, nawiewy

Post autor: kudlaty »

To nie chodzi o wartości jakie są ustawione na LOW. Chodzi o to, że auto po czujniku temperatury ma schłodzić do danej temperatury, ale w Renault zrobili tak, że nie napizga na maksa zimnem żeby się Francuziki nie przeziębiły. Robi to stopniowo ;)

Marcin1987
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: środa, 5 października 2022, 15:49
Renault: Megane 4gt
Silnik: Benzyna 1600
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Megane 4] Klimatyzacja, nawiewy

Post autor: Marcin1987 »

Czyli jednym słowem klimatyzacja wg.mnie jest do du...
Słaba poprostu

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 848
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: [Megane 4] Klimatyzacja, nawiewy

Post autor: Rufus »

Po pierwsze - ustawienie Low to ustawienie z pominięciem czujnika temp. Wewnętrznej.
Po drugie - takie ustawienie wcale szybciej nie schłodzi wnętrza pojazdu,
Po trzecie - czy sprawdzałes poziom czynnika chłodniczego? Bo to co opisujesz jest symptomem niskiego stanu czynnika chłodniczego.
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

Awatar użytkownika
Pitrek
Bywalec
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: niedziela, 7 sierpnia 2022, 12:46
Renault: Megane
Silnik: 1.5 DCI
Lokalizacja: Zabrze

Re: [Megane 4] Klimatyzacja, nawiewy

Post autor: Pitrek »

Z tego co się orientuje musisz mieć nieszczelną Klimę, jeżeli nie chłodzi tak jak powinna - często puszcza na łączeniach w tym egzemplarzu? (niech ktoś mnie poprawi), u mnie latem przy wysokich temperaturach Klima ustawiona na 23 stopnie, nie dało się siedzieć bo tak wiało zimnem.

Chyba czas podjechać na kontrolę szczelności i przegląd.

Marcin1987
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: środa, 5 października 2022, 15:49
Renault: Megane 4gt
Silnik: Benzyna 1600
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Megane 4] Klimatyzacja, nawiewy

Post autor: Marcin1987 »

Rufus.Możliwe że mało czynnika jest,też to rozważałem,ale chcę zrobić to na wiosnę wraz z wymianą osuszacza,bo cenię sobie komfort,narazie już nie potrzebuje takiego chłodu,ale w kwietniu trzeba się zabrać za to.
A orientuje się jaki czynnik jest?bo nie wiem czy nowy czy stary?

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Megane 4] Klimatyzacja, nawiewy

Post autor: adamos111 »

Marcin1987 pisze: niedziela, 9 października 2022, 15:23
A orientuje się jaki czynnik jest?bo nie wiem czy nowy czy stary?
Powinna być naklejka od góry pod maską na półce zderzaka jaki jest gaz.Zwłaszcza jak jest ten najnowszy.A jeżeli nie ma to siwe nakrętki na portach oznaczają gaz 1234yf(czyli nowy),a czarne r134a(czyli starszy).Żeby nie było pomyłek to nakrętki nie pasują zamiennie.
Koleos i Modus

ODPOWIEDZ