iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane 1 1.6 16V] Elektryka

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Kriega
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 19 sierpnia 2022, 23:38
Lokalizacja: Kraków

[Megane 1 1.6 16V] Elektryka

Post autor: Kriega »

Witam serdecznie,

posiadam od kilku dni megane i mam problem z klikoma mankamentami:

szyby tylne, lusterka i przełacznik od strony kierowcy otwierajace i zamykajace szybe pasazera nieztety nie dzizłaja, bezpieczniki wymienione.
nie znam sie ale chcialbym zrobic przy samochodzoe sam przepraszam i proszę o pomoc.

p.s. drzwi kierowcy z pilota sie nie otwierzaja trzeba otworzyc od wewnatrz zamek ani drgnie po wlozeniu kluczyka to tez jest tam wszystko elektrycznie czy juz mechaniczny problem

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 850
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: [Megane 1 1.6 16V] Elektryka

Post autor: Rufus »

Znaczy przełącznik nie działa i nie otwiera szyb i nie reguluje listerek? Czy nie otwiera szyby pasażera?
Albo uszkodzony przełącznik, albo wiązka elektryczna, ale jeśli się nie znasz, to będziesz miał długą naprawę.

Kluczyk po włożeniu do zamka przekręca się, ale nie otwiera, czy nie da się przekręcić?
Jeśli przekręca się, to zerwany jest plastikowy bębenek i zamek kręci się w srodku - tyylko wymiana zamka.
Jeśli nie da się przekręcić kluczyka, to może drzwi były wymieniane i nie chciało się wkładki przełożyć, lub stara wkładka nie przeżyła? Wątpię, żeby była aż tak zapieczona, ale możesz próbować psikać jakimś smarem penetrującym do środka i delikatnie próbować rozruszać.
Żeby uruchomić centralny w tych drzwiach, musisz znaleźć uszkodzona wiązkę lub siłownik nie działa.

Jeśli nie znasz się, oddaj do elektryka - specjalista powinien to szybko ogarnąć i nie weźmie dużo za to, a Ty będziesz siedzieć godzinami i wkurzać się, że nie działa - to tylko moja rada.
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

Kriega
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 19 sierpnia 2022, 23:38
Lokalizacja: Kraków

Re: [Megane 1 1.6 16V] Elektryka

Post autor: Kriega »

Dzieki Rufus za podpowiedz postaram sie sam podziałać (człowiek chce sie czegos nauczyc nowego) ale jakby mnie to przerosło to masz jakiegos elektromechanika z Krakowa dobrego ja znam na fredry kiedys pomógł lata temu.

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 850
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: [Megane 1 1.6 16V] Elektryka

Post autor: Rufus »

Raz korzystałem z usług elektryka na Centralnej - było ok i jakoś nie miałem więcej potrzeby - zawsze udawało się samemu podziałać.
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2341
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Megane 1 1.6 16V] Elektryka

Post autor: patrys4891 »

Sprawdź na początek przejście między drzwiami a nadwoziem.
Jeżeli jest tam złącze, to tam może być przyczyna.
Jak nie to rozbiórka boczku i sprawdzenie czy to nie wina przełącznika lub silownika

Obliczone na lukakatorze

Obrazek

ODPOWIEDZ