iparts></a>
<a href= francuskie

[MII 1,5dci ph1'04] - Padla turbina...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
G-Boy

[MII 1,5dci ph1'04] - Padla turbina...

Post autor: G-Boy »

Kochani - powiedzcie jak wyglada sprawa regeneracji turbin? Robil to ktos? Moja niestety dokonala zywota swojego po 190kkm.... Ledwo dojechalem do niemiec - ostatnie 1000km zuzyla mi dodatkowo 5L oleju...i mase nerwow.. Pluje dosc mocno..i wiem ze musze sie za nia wziac.. Jak wyglada to z kosztami w pl z regeneracja? Ile turbo wytrzyma po takiej regeneracji? Czy warto kupic uzywke od rozbitka?

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1297
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Modus
Silnik: 2.0T + 1.2 16v
Lokalizacja: WOT

Post autor: Maciek R4 »

Adaś...jutro jak mi czas i praca pozwoli, to się popytam w Warszawce za turbinkami...podobno jest gdzieś niedaleko mnie warsztat z regenerowanymi za całkiem przyzwoite pieniążki (dla przykładu do VW LT 2,5TDI mają turbinkę o zmiennej geometrii po regeneracji po 800pln z gwarancją)

a czy to na 100% turbina ? ? ? żebyś nie pchał pieniążków w nie to co naprawdę padło...
za duży obrazek

G-Boy

Post autor: G-Boy »

jesli bede znac cene regeneracji - to zanim przyjedziesz do mnie- odstawie auto do warsztatu - i sprawdze dokladnie co padlo. Wtedy wzialbys mi ja tam do nich.. Zapytaj i daj znac ;)

kacper.grabowski

Post autor: kacper.grabowski »

a tak zapytam, czy zaświecila Ci się taka żółta kontrolka w kształcie silnika? bo jeśli tak to może to tylko czujnik na turbince w Warszawce można takie dostać po sprawdzeniu, mniej wiecej wiem gdzie więc jak pamiętasz to daj znać.

G-Boy

Post autor: G-Boy »

No niestety nie zaswiecilo sie nic, auto sie dlawi - ewidentnie zatkany wydech - turbina ledwo sie kreci, a jak dodam gazu - slychac ze piszczy juz... :( do tego kopci jak cholera no i pluje olejem na silnik.. :( Na dniach musze ja wymontowac i poslac do pl do regeneracji. mam juz namiar na TURBO-TEC - cenowo jesli nie bedzie komplikacji - okolo 930zl. Mam nadzieje ze to zakonczy problemy z autem..Aha..dla porownania turbina w niemczech - 1300euro :(

kacper.grabowski

Post autor: kacper.grabowski »

jak chcesz to wiem, że tutaj mają dużo nawet nietypowych rzeczy.
http://www.mq.pl/turbo-service/
powodzenia

RAPczyn
Bywalec
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: wtorek, 3 czerwca 2008, 07:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: RAPczyn »

Szczerze odradzam regeneracje. Polsce jest bardzo mało (palce jednej ręki) warsztów które prócz maszyn mają umiejętności wykonania takiej naprawy. średnio 1 na 5 turbin zregenerowanych jest zdatna do użytku.
Kupno z rozbitka również grozi wtopą. Wyobraź sobie co może się dziać z turbiną która obraca się np. 80000razy na minutę w czasie dzwona z 50km/h.

ul. Gromadzka 36L
Katowice
Tel. 0-606 34 11 44
Spróbuj tam.

lub w innych firmach które zajmują się tuningiem diesli profesjonalnie

Compsport czy cóś.

bratlee

Post autor: bratlee »

powiem tak, znajomi kupowali ponad rok temu do 2 szt audi 1.9 dti A4 regenerowane turbinki i są zadowoleni :) wszystko działa i śmiga w 100%

Maciek
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 549
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 20:35
Renault: Laguna + Clio
Silnik: 2.0 dCi + 1.2 D7F
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Maciek »

Jedyni ktorych mogę polecić to Moto Remo z Iławy. www.motoarena.pl Widze że otworzyli tez oddzialy w Wawie i na Śląsku.
Senior PIKUR
Klub Renault 3Miasto Opiekun grupy

ODPOWIEDZ