iparts></a>
<a href= francuskie

[megane II 1.5dci 04r] - dziwny dżwięk po wyłaczeniu silnika

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
michaldy

[megane II 1.5dci 04r] - dziwny dżwięk po wyłaczeniu silnika

Post autor: michaldy »

Witam
Usłyszałem dziś po zgaszeniu silnika dziwny dźwięk ni to buczenie ni to "pierdzenie" czegoś w komorze silnika. Dźwięk uaktywnia się chwile po zgaszeniu silnika, trwa moment. Czy ktoś miał może podobny problem?

posłuchałem tego czegoś przy otwartej masce:
1. bzyczenie słyszalne jest chwile po uruchomieniu silnika. W przewodzie paliwowym od gruszki do filtra widać cofające się pęcherzyki powietrza. dodam że niedawno był wymieniany filtr paliwa i zamontowana była gruszka, niestety fabryczna się rozleciała. gruszka jest z zaworem zwrotnym. jak się ją pompuje to przy filtrze słychać coś jak "pierdzenie" coś jakby się gdzieś coś obracało i tyrkotało, cholera wie pierwszy raz mam diesla
2. dziwne dźwięki wydobywają się z okolic f-tra paliwa po zgaszeniu silnika

Dźwięki są bardziej intensywne po rozgrzaniu silniku. Przy gaszeniu zimnego jest zdecydowanie ciszej.

autko to meg.II 1.5dci 60kW 2004r
Ostatnio zmieniony środa, 19 listopada 2008, 09:09 przez michaldy, łącznie zmieniany 2 razy.

uio

Post autor: uio »

Jeśli odpala bez problemu to nie przejmuj się

michaldy

Post autor: michaldy »

odpala i jeździ, ale zastanawia mnie co to może być. Pompa wtryskowa??? ale ona nie ma chyba części które obracają się po wyłączeniu silnika? jakaś nieszczelność na przewodzie i "pierdzi" powietrze?

uio

Post autor: uio »

michaldy pisze: gruszka jest z zaworem zwrotnym
Pewnie tu jest przyczyna

michaldy

Post autor: michaldy »

ok. ale po zamontowaniu gruchy byla cisza. te dziwne dzwieki sa raczej w okolicach filtra niz gruszki
a może to jakiś elektro zawór, albo coś przy lampie?

ODPOWIEDZ