iparts></a>
<a href= francuskie

[CLIO II 04r. 1,2] Nierówna praca silnika i drgania samochodu

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Kamil95
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: środa, 31 sierpnia 2022, 07:15
Renault: Clio 2
Silnik: 1.2
Lokalizacja: Katowice

[CLIO II 04r. 1,2] Nierówna praca silnika i drgania samochodu

Post autor: Kamil95 »

Cześć, próbowałem znaleźć na forum rozwiązanie problemu w moim samochodzie ale nie znalazłem, wiec tworzę nowego posta.

Mianowicie jakiś tydzień temu moje Clio II 1.2 odmówiło posłuszeństwa i nie chciało odpalić, więc zajrzałem pod maskę i zauważyłem, że kabelek pomiędzy kondensatorem, za złączem cewki zapłonowej jest przerwany, więc wymieniłem kabelek i kondensator na nowy. Następnie próbowałem kilka razy odpalić samochód, nawet z podłączonymi kablami z innego auta. Ogólnie kręciło, kręciło ale nie odpalało.
Odpuściłem na kilka dni, wczoraj dopiero się za to zabrałem - odpiąłem wężyk paliwa od wtrysków i zauważyłem, że paliwo nie jest pompowane, okazało się że bezpiecznik był upalony. Po wymianie bezpiecznika auto odpaliło ale chodzi strasznie słabo - bez dodania gazu gaśnie, nie ma za dużej mocy, silnik chodzi bardzo dziwnie cicho, cały czas są odczuwalne drobne drgania, wydaje mi się że wydech jakoś dziwnie mocno drga. Jeszcze zauważyłem, przy sprawdzaniu przepustnicy, że w niej i w kolanku przed znajduje się troszkę oleju.

Ogólnie już kilka tygodni temu zauważyłem, że przy gaszeniu samochodu było odczuwalne gwałtowne szarpnięcie wydechu i silnika (chyba).

Czy macie jakiś pomysł co to może być albo w jaki sposób to zweryfikować?

Bardzo proszę o jakieś wskazówki.

Z góry wielkie dzięki!!!

ODPOWIEDZ