iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane I] Jakie najszersze pasujące koła.

Czyli wszystko o papuciach...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
lukas7272
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 6 kwietnia 2015, 18:08
Renault: megane I
Silnik: 1.6 16v

[Megane I] Jakie najszersze pasujące koła.

Post autor: lukas7272 »

Witam wszystkich, jest to moj 1-szy temat na owym forum choc konto chcialem juz zalozyc od dawna poniewaz nie jestem specem w dziedzinie motoryzacji i przy kazdym problemie czy jakiejs wymianie musze się pytac a wiadomo jak to jest po pytac po ludziach, niewazne. Chciałem się dowiedziec jakie można by wrzucic najszersze koła do mojej meganki...będę kupował i felgi i opony tak że prosił bym was jaki byl by optymalny zestaw oczywiscie nie patrzac tylko na wyglad ale tez komfort jazdy i po prostu dopasowanie(nie chce zeby cos ocieralo itd.) Jest to Megane w wersji hatchback o ile ma to znaczenie, rocznik 99,silnik 1.6 16v. Co polecacie? Mam jeszcze kilka pytan zwiazanych z elektryką i prawdopodobnie tylnim łożyskiem ale to juz w innym temacie. Z góry wielkie dzięki za pomoc.

marcin87gd
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: piątek, 15 sierpnia 2014, 15:11
Renault: Octavia VRS
Silnik: 1.8 T AUQ
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Megane I] Jakie najszersze pasujące koła.

Post autor: marcin87gd »

Jakie opony masz teraz założone? Na stronie oponeo masz możliwość dobrania sobie zamienika http://www.oponeo.pl/narzedzia/zamienniki-opon Co do samej szerokości opony, uzależnione jest to również szerokością felgi. Jednak wg mnie optimum to 205/215 taka opona już wygląda i prowadzenie też się nie pogarsza. Jeżeli zależy Ci na szerokości opony wydaje mi się że 205-215/40/17 albo 205-215/45/16 przy odpowiednim ET wejdzie bez problemu.
Obrazek
Co w rodzinie to nie zginie, czyli z cyklu flota by Renault:
EX Megane II ph I 1.9 dCi
Espace IV ph I 1.9 dCi

ODPOWIEDZ