iparts></a>
<a href= francuskie

[Ogólne] Opony zimowe - jakie?

Czyli wszystko o papuciach...

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: [Ogólne] Opony zimowe - jakie?

Post autor: Snake »

TomaszM pisze: Masz test hamowania. I TO NIE NA ŚNIEGU! Przy tym samym testowym aucie:
Dobra firmówka: 42 metry, Twoja Goodride 10 metrów dalej (52 metry), a najgorsza prawie 60 metrów.

40 metrów kontra 60 metrów. 20 metrów dalej (!)
A ten nadal swoje....tylko weź pod uwagę że ty jesz na swoich super oponach 80km/h (bo mam droższe,lepsze to mogę wszystkich wymijać jadących ostrożniej ze względu na warunki), ja jadę 60 (bo po mieście u mnie to ciężko więcej) na średnich oponach a pan Zdzisio na najtańszych jedzie 40km/h i wtedy zrób testy drogi hamowania...mogę się założyć że twoje 80km/h i super opona zatrzyma się w tym samymi miejscu albo i dalej za Panem Zdzisiem...

PiasQ pisze: W testach wypada różnie (przypominam sobie i taki, w którym Eskimo S3+ wygrała), ale niewątpliwie w użytkowaniu pokazuje, że opona budżetowa w ogóle nie odbiega od nawet 2x droższych od siebie.
Mi to akurat leży, kto kupuje jakie nowe opony - często ważniejszy jest rozsądek i umiejętności jazdy.
I o to cały czas mi chodzi
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Re: [Ogólne] Opony zimowe - jakie?

Post autor: mariusz1500 »

ja mam te savy i powiem ze wolno na nich nie jeżdżę zima czy to miasto czy poza miastem jak jest śnieg po prostu dobrze się kleją śniegu :) jak są zakręty o nie cisnę ale się hamuje co by ....
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

Awatar użytkownika
Maciekrakow
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: sobota, 20 września 2014, 07:00
Renault: Laguna III GT
Silnik: 2,0 dCi 180KM
Lokalizacja: Kraków

Re: [Ogólne] Opony zimowe - jakie?

Post autor: Maciekrakow »

Ja dodam swoje 5groszy do tej miejscami nie na temat rozmowie w której trochę brak argumentów.
Uważam że każdy świadomy kierowca, powtarzam świadomy nie porywa się z kijem na słonce, nie ma co negować tych co kupują bieżnikowane tzw nalewajki i poruszają się stricte po mieście czy tych co kupują opony premium bo chcą się czuć pewnie na trasie przy prędkościach na błocie pośniegowym około 100km/h i więcej.
Ważne jest dostosowanie swoich Realnych umiejętności do warunków I NIE TAMOWANIE RUCHU JAZDY LEWYM PASEM będąc przekonanym że się szybciej nie da.
Drugim ważnym aspektem jest technika w jakie zaopatrzone są nasze samochody aby jazda była lepsza. Nie możemy porównywać tutaj stylu jazdy tzw golasem do wypasionej fury wyposażonej w tak bardzo ważny w zimie ESP już o podstawowym ABSie nie wspomnę. Trzecia sprawa to stan amortyzatorów, ale to juz temat rzeka...
Włos mi staje dęba gdy widzę samochód mający ponad 150KM jadący na chińczykach przy których ABS wyłącza całkowicie hamowanie- przekonałem się osobiście kilka zim wstecz, na szczęście nie napotkałem przeciwnika :) i skończyło się tylko na nerwach.
Laguna II ph2 2.0 16V www.klubrenault.pl/forum/viewtopic.php?f=3&t=16103
Kraków / Małopolska
yanosik: Maciekrakow

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Ogólne] Opony zimowe - jakie?

Post autor: kudlaty »

Maciekrakow pisze:...Włos mi staje dęba gdy widzę samochód mający ponad 150KM jadący na chińczykach przy których ABS wyłącza całkowicie hamowanie...
To do mnie? think

agadula

Re: [Ogólne] Opony zimowe - jakie?

Post autor: agadula »

Ponieważ często zmieniam samochody to i często zimą jeżdżę na różnych oponach. Kiedyś kiedy w portfelu było mniej nie wyobrażałem sobie kupna nowych opon nawet w rozm. 15 cali. W ciągu ostatnich 5 lat miałem na każdym aucie inne zimówki. Dębicę Frigo, Pirelli sottozero, Michelin Alpin b3, obecnie Goodyeary Ultragrip 8. Oczywiście każdy komplet opon był założony w innym aucie, raz BMW, raz Bora TDI, innym razem Opel, obecnie Laguna 2.0T....wniosek mam taki. Nowe Frigo są miażdżone przez 5 letnie Alpiny czy Sottozero. Z kolei Frigo "niszczy" chińskie opony, które miałem na służbowym aucie. W obecnych Ultragripach czekam z niecierpliwością na śnieg ale jakość nowych opon klasy premium czułem już po wyjechaniu od wulkanizatora. Auto sztywniejsze, lepiej hamuje, trzyma na zakrętach i pewniej czuje się auto na drodze. Na pieniądzach nie śpię i nie spałem, jednak uważam, że na nawet 3 awaryjne sytuacje na cały sezon zimowy warto mieć anioła stróża. W mojej ocenie obecnie internet jest na tyle pomocny, że za relatywnie dobre pieniądze da się kupić dobre opony wysokiej klasy. Swoje UG8 nabyłem za 900zł (4szt z 2011r) w tej samej cenie mogły być chińczyki z 2014r...........Dwa dni temu (fakt na mokrym asfalcie, nie na śniegu) jechałem z kompletem pasażerów (żona i dwie córki), kierujący busem sttwierdził, że zawróci na podwójnej......zahamowałem bez żadnego uślizgu. Jestem przekonany, że w oponach z niższego segmentu przywaliłbym w gościa. Owszem średnica przedich tarcz w moim aucie to 308mm ale daję głowę, że dzięki nim auto całe jak i pasażerowie. Na chińskie opony nie patrze po tym jak jadąc w deszczu ok 40km/h lekkim autem prawie przeleciałem na wprost przez rondo.

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Re: [Ogólne] Opony zimowe - jakie?

Post autor: mariusz1500 »

a ja zdecydowałem się w końcu na Fulda Kristall Control HP 205/55 R16 rocznik 2012 2 letnie ale w dobrej kasie u Matuli w firmie dałem 920zł :)

miały być Rikeny potem goodride sw608 ale Fulda się pojawiła i się skusiłem. Zobaczymy jak będzie się sprawować :P
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

sobiech6
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: środa, 11 lutego 2015, 22:29
Renault: Laguna III
Silnik: 2.0 dCi

Re: [Megane II 1.5dci] - opony zimowe porady szukam

Post autor: sobiech6 »

Witam! 195/55 R16 beda mniejsze niz 205. /55 jest to procentowa wysokosc profilu liczona od szerokosci opony. Jesli chcialbys zachowac srednice kola musialbys zalozyc 195/60 R16 ale nie polecam poniewaz beda drozsze i w razie awarii masz male szans zey dokupic zniszona opone "od reki"

adam1411
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 2 maja 2017, 15:54
Renault: Laguna 2 GT
Silnik: 2.0 16v

Zima nadchodzi ..

Post autor: adam1411 »

Witam kolegów weteranów. Mam pytanko, jakie opony na zimę polecacie? Interesują mnie 225/45 R17. Coś co nie będzie mi się ślizgało w mojej GT ;)

Awatar użytkownika
wiktorrod
Bywalec
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 5 maja 2016, 12:56
Renault: megan
Silnik: 1.2 tce

Re: Zima nadchodzi ..

Post autor: wiktorrod »

Ja latam na nokian D4 i złego słowa powiedzieć nie moge i w poprzednich tez latałem na nokianach tylko ze poprzednich modelach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

blondas
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1316
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:48
Renault: Renault 19
Silnik: 1,8
Lokalizacja: kocialin

Re: Zima nadchodzi ..

Post autor: blondas »

Vredestein snowtrack
Podobno na świecie szaleje jakiś kryzys. Ale my postanowiliśmy w nim nie brać udziału. J.Clarkson

Awatar użytkownika
HFaudio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: niedziela, 7 maja 2017, 12:04
Renault: Scenic II
Silnik: 2.0 T 16V
Lokalizacja: Szczytno

Re: Zima nadchodzi ..

Post autor: HFaudio »

Ogólnie u mnie znajomi i właśnie mnie namówili na lato kupiłem Uniroyal RainSport 3 i jestem mega zadowolony kleją sie asfaltu pięknie. Na zimę będę kupował również Uniroyal MS Plus 77 , i u znajomych widziałem jak to się świetnie spisuje dlatego sam wybrałem te oponki i na zime czeka mnie ten zakup. Poczytaj o Uniroyalach w necie bardzo dużo pozytywnych opini a cena bardzo dobra.
F4RT 776 -> 272 km / 375 Nm
K&N -> 70mm -> TD04L6-15TK31 -> 60mm -> Dual IC FMIC 450x230x65 -> 60mm
Wtryski ITGM60 BLUE , Wydech 2,75" (przelot z przepustnicą) , Blow off ProPerfect
Plan na 650hp więcej na Facebook: Scenic II RS by Gryzli58

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zima nadchodzi ..

Post autor: patrys4891 »

Vredestein snowtrack 5, michelin alpin 5 to opony, które mogę polecić, bo u mnie spisują się naprawdę super.
Wiele dobrych słów słyszałem też o Nokianach, ale osobiście nie jeździłem.
Obrazek

blondas
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1316
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:48
Renault: Renault 19
Silnik: 1,8
Lokalizacja: kocialin

Re: Zima nadchodzi ..

Post autor: blondas »

Z Nokianami mam doświadczenie tylko z aut dostawczych.
Są bardzo dobre ciche ale mają jedną wadę. Częściej niż inne trzeba je wyważać
Podobno na świecie szaleje jakiś kryzys. Ale my postanowiliśmy w nim nie brać udziału. J.Clarkson

adam1411
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 2 maja 2017, 15:54
Renault: Laguna 2 GT
Silnik: 2.0 16v

Re: Zima nadchodzi ..

Post autor: adam1411 »

Zamówiłem NOKIAN-y. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i opinie.

Awatar użytkownika
HFaudio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: niedziela, 7 maja 2017, 12:04
Renault: Scenic II
Silnik: 2.0 T 16V
Lokalizacja: Szczytno

Re: Zima nadchodzi ..

Post autor: HFaudio »

A jednak przeanalizowalem jak napisaliscie o nokianach I dzisiaj przyszly do mojego scenica a zdecydowalem to po tym ze jednak uniroyale z zimowek maja az C z przyczepnosci na mokrym a Nokiany maja A juz nie wspomne o oporze toczenia uniroyale E a nokiany C. W nokianach sa te same parametry co w letnich uniroyalach w nich jest takie same co w zimiwkach nokiana. Kupilem WR D4 w cenie 1260 zl komplet na allegro wszystkie sa 20 tydz 2017 R wiec swoerzutkie ;)

Letnie rainsport 3 91v mam wiec zestaw elegancki ;)

Dzieki bo o nokianach nie mialbym pojecia gdyby nie ten temat ;D

Edit:
Wstawiam zdjęcia dodatkowo ;)

Obrazek

Obrazek
F4RT 776 -> 272 km / 375 Nm
K&N -> 70mm -> TD04L6-15TK31 -> 60mm -> Dual IC FMIC 450x230x65 -> 60mm
Wtryski ITGM60 BLUE , Wydech 2,75" (przelot z przepustnicą) , Blow off ProPerfect
Plan na 650hp więcej na Facebook: Scenic II RS by Gryzli58

ODPOWIEDZ