iparts></a>
<a href= francuskie

LAGUNA II 2006r CARMINAT / ZMIANA NA MODEL WYŻSZY

Moderator: Grupa Moderatorów

michal167
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 21 maja 2012, 14:22
Renault: Laguna 2006
Silnik: 2.0 16V

Re: LAGUNA II 2006r CARMINAT / ZMIANA NA MODEL WYŻSZY

Post autor: michal167 »

Panowie ale się temat rozwinął :) dużo ciekawych rzeczy się dowiedziałem ale nadal nie wiem czy mój carminat może wyświetlać poza nawigacją coś jeszcze (bez modyfikacji) po wyłączeniu nawigacji zostaje u góry cieniutki pasek na któym znajduje sie informacja o temperaturze aktualnej godzinie stacji fm.... i to wszystko. Myślałem, że poza nawigacją wyświetlacz się w 100% wykorzystywany a nie w 5% no może w 10% :)

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: LAGUNA II 2006r CARMINAT / ZMIANA NA MODEL WYŻSZY

Post autor: PiasQ »

michal167, niestety w Carminacie 8000 wyświetla się tylko pasek radia. Nowsze Carminaty mają już informacje na całym ekranie.

hitch, byłbyś świetnym pisarzem książek historii do szkół - w końcu one też zawierają wiele bełkotu. Tak się składa, że nawet najnowsze systemy nawigacji - w każdej marce - mają swój żyroskop i odczytują dane z licznika. Przydaje się to tam, gdzie właśnie przenośne nawigacje gubią sygnał - tunele z rozwidleniami, gęste i wysokie zabudowy itd. Jeśli twierdzisz, że obecne przenośne nawigacje nie mają problemów z zasięgiem, to widocznie wiesz więcej od producentów modułów nawigacji ala ... Niestety, z mojego doświadczenia ze sporą ilością Carminatów 8000, nie mówiąc już o nowszych - wszędzie, gdzie wymieniałem antenę GPS, jakie to by nie były warunki, gęstość zabudowań itp. - nie miałem problemów ze złapaniem zasięgu przynajmniej 5 satelit na antenie WEWNĘTRZNEJ! Twoje "doświadczenia" wskazują, jakbyś przez cały czas jeździł z walniętą anteną i zganiał problem zasięgu na Carminata ....
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

hitch

Re: LAGUNA II 2006r CARMINAT / ZMIANA NA MODEL WYŻSZY

Post autor: hitch »

Wiem kiedy antena nie daje rady i wiem, że wiele wlep ma też z tym takie same problemy. Ten komputerek, który mam teraz fiksuje satelity natychmiast. Parkuję przed budynkiem i zawsze jak startowałem to GPS nie widział nic - to co mam teraz trzyma fix. Oczywiście w mieście nigdy nie zgubił namiaru za to carminat gubił sie nie raz i nic nie dawał żyroskop, bo wystarczyło skręcić i pokazywał bzduy. Fakt - to w tunelach działało jakotako, ale wlepy też mają przewidywanie pozycji i znaczącej różnicy nie ma.

Generalnie powiedział bym ci jaki tam jest chip, ale reklama - rozumiesz... sprzedaję to i w ogóle trzepię na tym kokosy. Ty za to naprawy carminatów robisz gratis, ale rule, które sam piszesz, ciebie nie dotyczą ...

bikgsm

Re: LAGUNA II 2006r CARMINAT / ZMIANA NA MODEL WYŻSZY

Post autor: bikgsm »

michal167 pisze:Witam Serdecznie.

Piszę do Was z zapytaniem czy jest możliwość zmiany nawigacji carminat na model wyższy. W swojej lagunce posiadam CARMINAT (niestety nie wiem jaki to model) sterowanie nawigacją jest z radia. Chciałbym zamontować model wyższy a więc taki kóry będzie miał czytnik DVD oraz "joystick". Wiem też, że przy modelu wyższym konieczny jest montaż amplitunera w schowku. Czy ktoś może mi naswietlić jak wygląda taka zmiana?

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Michał
kolego, prawdopodobnie masz CNI2
qrcze, nie doczytałem posta o wyświetlaniu częściowym, więc tak jak pisze PiasQ - CNI1
pozdrawiam

ps.
po co ten cały OT niezwiązany z tematem??

m_i_c_h_a_l
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 26 maja 2012, 20:54
Renault: Laguna II PH II
Silnik: 1.9 DCI
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: LAGUNA II 2006r CARMINAT / ZMIANA NA MODEL WYŻSZY

Post autor: m_i_c_h_a_l »

Witajcie!
Pozwolę sobie podpiąć się pod wątek.
Mam problem z identyfikacją swojej nawigacji. Kupiłem niedawno Lagunę II 1,9dCi 130KM z 2007r.
Samochód ten jest wyposażony w fabryczną nawigację lecz pochodzi z Holandii i ma stare mapy które nie obejmują Polski. Chciałem się od Was dowiedzieć jaki mam wbudowany model nawigacji żeby móc szukać kogoś kto mi to spolszczy i wprowadzi aktualną mapę - chyba, że Wy wiecie do kogo należy się zgłosić najlepiej na Śląsku.
Moja nawi wygląda tak:
Obrazek
a steruję nią za pomocą joysicka.

https://picasaweb.google.com/lh/photo/S ... directlink

a taką dostałem płytkę:
Obrazek
https://picasaweb.google.com/lh/photo/Y ... directlink

(jakoś nie wchodzą mi fotki, więc dałem adres)

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: LAGUNA II 2006r CARMINAT / ZMIANA NA MODEL WYŻSZY

Post autor: PiasQ »

Co prawda odpisałem Ci na PW, ale napiszę i tutaj:
Jest to Carminat Bluetooth DVD, inaczej Carminat Navigation et Communication (CNC). Najnowsza mapa to V31.1, ale za moment pojawi się V32.1. Spolszczyć na dzień dzisiejszy nie da rady, ciężki soft do zgryzienia.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

m_i_c_h_a_l
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 26 maja 2012, 20:54
Renault: Laguna II PH II
Silnik: 1.9 DCI
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: LAGUNA II 2006r CARMINAT / ZMIANA NA MODEL WYŻSZY

Post autor: m_i_c_h_a_l »

Dzięki wielkie za informację!

alfa1655
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 7 grudnia 2013, 22:32
Renault: Laguna II
Silnik: 19 DCI

Re: LAGUNA II 2006r CARMINAT / ZMIANA NA MODEL WYŻSZY

Post autor: alfa1655 »

Witam . Czy ktoś może coś więcej napisać o tym specjalnym module do Carminata żeby można było podłączyć kamerkę cofania ? Będę wdzięczny na naprowadzenie na właściwą drogę .

hiubik

Re: LAGUNA II 2006r CARMINAT / ZMIANA NA MODEL WYŻSZY

Post autor: hiubik »

No to i ja sie podpinam pod prosbe kolegi.

Intersuje mnie ten caly modul do kamery cofania.


Co do automapy, moze i jej baza danych jest dobra pokrycie drog i cala reszta tez jest fajna, ale AM ma jednak dwie wady, jest malo ergonomiczna i poza terytorium polski staje sie beznadziejna.

Edit: no to sobie znalazlem takie cudo :

http://shop.conexx-video.de/artikel_id_ ... eo-in.html

pytanie tylko czy ma ktos moze namiar na cos tanszego, bo inaczej montaz kamery cofania wyjdzie 800 zeta, nie malo :)

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: LAGUNA II 2006r CARMINAT / ZMIANA NA MODEL WYŻSZY

Post autor: Martinez »

A ten adapter pasuje do Carminat Bluetooth® DVD and Carminat Navigation & Communication ?
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

hiubik

Re: LAGUNA II 2006r CARMINAT / ZMIANA NA MODEL WYŻSZY

Post autor: hiubik »

CNC ma chyba inny ekran i inne złącza niż CNI, także śmiem wątpić ze będzie pasowało.

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: LAGUNA II 2006r CARMINAT / ZMIANA NA MODEL WYŻSZY

Post autor: PiasQ »

Nie będzie pasować ani do Carminat DVD ani do Bluetooth CD.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

michal167
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 21 maja 2012, 14:22
Renault: Laguna 2006
Silnik: 2.0 16V

LAGUNA II 2006r CARMINAT / ZMIANA NA MODEL WYŻSZY

Post autor: michal167 »

Witam wszystkich ponownie po meegaaa dłuuggiimmm czasie :)

Odgrzeję starego kotleta, mianowicie od zeszłego tygodnia jestem po raz kolejny posiadaczem Laguny tym razem z października 2007 (FL) znów trafił się model z Carminatem 8000 a wiec ten uboższy. I teraz moje pytanie brzmi, czy można zaadaptować wyświetlacz lub "joystick" z laguny III ? opierając sie na odtwarzaczu DVD, tuner, radioodtwarzacz z Laguny II FL ? oraz czy w serwisie Renault mozna dostać kable do Tunera, odtwarzacza DVD itd. dlaczego pytam, zestawy kompletnej nawigacji na allegro sa bardzo drogie a kupując osobno wyświetlacz, tuner itd mozna zaoszczedzić.

z gory dziekuje za odp

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: LAGUNA II 2006r CARMINAT / ZMIANA NA MODEL WYŻSZY

Post autor: PiasQ »

Po pierwsze - w Lagunie z 2007 na pewno nie masz Carminata 8000. Możesz mieć Carminata Informee 2 (czytnik, sterowanie w radiu) lub Carminata Bluetooth DVD (CNC, joystick, czytnik DVD osobno).
Zapewne masz Informee 2. Teraz pytanie - do czego Ci potrzebny Carminat DVD? OD 2012 na nasze nieszczęście nie ma do niego aktualizacji i się nie zanosi, aby kiedykolwiek jeszcze wyszły. Już prędzej kombinowałbym z wpasowaniem TomTom'a.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

michal167
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 21 maja 2012, 14:22
Renault: Laguna 2006
Silnik: 2.0 16V

LAGUNA II 2006r CARMINAT / ZMIANA NA MODEL WYŻSZY

Post autor: michal167 »

Masz racje bedzie to Carminat informee, sterowanie z radia, denerwuje to ze kiedy chce posłuchać muzyki z CD musze wyjac płytę z mapa, druga sprawa to ten beznadziejny wyświetlacz... Który nic tak naprawdę poza nawigacja nic innego nie pokazuje. Myślałem o tym żeby zakupić zestaw Carminat Cabasse ze zmieniarka + DVD + Tuner w schowku. Co o tym sadzisz, czy jest sens sie w to bawić?

ODPOWIEDZ