iparts></a>
<a href= francuskie

LAGUNA II 2006r CARMINAT / ZMIANA NA MODEL WYŻSZY

Moderator: Grupa Moderatorów

michal167
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 21 maja 2012, 14:22
Renault: Laguna 2006
Silnik: 2.0 16V

LAGUNA II 2006r CARMINAT / ZMIANA NA MODEL WYŻSZY

Post autor: michal167 »

Witam Serdecznie.

Piszę do Was z zapytaniem czy jest możliwość zmiany nawigacji carminat na model wyższy. W swojej lagunce posiadam CARMINAT (niestety nie wiem jaki to model) sterowanie nawigacją jest z radia. Chciałbym zamontować model wyższy a więc taki kóry będzie miał czytnik DVD oraz "joystick". Wiem też, że przy modelu wyższym konieczny jest montaż amplitunera w schowku. Czy ktoś może mi naswietlić jak wygląda taka zmiana?

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Michał

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: LAGUNA II 2006r CARMINAT / ZMIANA NA MODEL WYŻSZY

Post autor: PiasQ »

Musisz kupić cały zestaw, łącznie z ekranem, bo jest inny wyświetlacz. Także radio + amplituner + wyświetlacz + joystick + czytnik DVD i do tego wiązki. Najlepiej, żeby nie kombinować - szukać całego zestawu na allegro.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

michal167
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 21 maja 2012, 14:22
Renault: Laguna 2006
Silnik: 2.0 16V

Re: LAGUNA II 2006r CARMINAT / ZMIANA NA MODEL WYŻSZY

Post autor: michal167 »

To odpuszczam myślałem, że prościej będzie :) jak będę kupował Lagune III to zwróce uwage zeby był bardziej rozbudowany system nawigacji :)

Czy wyświetlacz nawigacji którą posiadam wyświetla coś jeszcze oprócz mapy ?

hitch

Re: LAGUNA II 2006r CARMINAT / ZMIANA NA MODEL WYŻSZY

Post autor: hitch »

michal167 pisze:jak będę kupował Lagune III to zwróce uwage zeby był bardziej rozbudowany system nawigacji
- na polskę jest cinka mapa w LIII też niestety .
michal167 pisze:Czy wyświetlacz nawigacji którą posiadam wyświetla coś jeszcze oprócz mapy ?
np pewnie! godzinę i temperaturę...

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: LAGUNA II 2006r CARMINAT / ZMIANA NA MODEL WYŻSZY

Post autor: PiasQ »

michal167 pisze:Czy wyświetlacz nawigacji którą posiadam wyświetla coś jeszcze oprócz mapy ?
Chodzi Ci pewnie o filmy itp.? Istnieje specjalny moduł do tej nawigacji, aby można było podpiąć odtwarzacz, tuner TV czy kamerę cofania.
hitch pisze:- na polskę jest cinka mapa w LIII też niestety .
nie osłabiaj mnie proszę ... w LIII są dostępne systemy Carminat Bluetooth CD, Carminat Bluetooth DVD oraz od połowy 2009 roku Carminat TomTom. Ale Ty się chyba na swoim Carminacie 8000 zatrzymałeś - więc nie praw herezji ...
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

hitch

Re: LAGUNA II 2006r CARMINAT / ZMIANA NA MODEL WYŻSZY

Post autor: hitch »

Nawet TomTom na polskę jest kiepski - lepiej ?
Stare Carminaty są żałosne... to taka gradacja 'jakości' tych map na nasz kraj...

Jak kupujesz nową LIII to jeszcze tragedii nie ma, ale mapy nie stoją w miejscu i za pare lat w takiej używanej LIII będziesz miał przestarzały system nawigacji - to proste...

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: LAGUNA II 2006r CARMINAT / ZMIANA NA MODEL WYŻSZY

Post autor: PiasQ »

Mam wrażenie, że wynajęła Ciebie firma Aqrat i Automapa to po prostu jedyna słuszna nawigacja. Teraz nagle TomTom jest kiepski, aktualizowane fabryczne systemy nawigacji w autach są kiepskie, chociaż miałeś do czynienia chyba tylko z jedną wersją. Ja Tobie proponuję stać pod salonami samochodowymi i namawiać ludzi kupujących nowe auta do zmiany systemu na jedyny słuszny lol
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

hitch

Re: LAGUNA II 2006r CARMINAT / ZMIANA NA MODEL WYŻSZY

Post autor: hitch »

PiasQ pisze:Mam wrażenie, że wynajęła Ciebie firma Aqrat
- to twój problem - nikt nie jest idealny w końcu.
PiasQ pisze:Automapa to po prostu jedyna słuszna nawigacja
- w polsce - szczególnie w miastach - AM sprawdza się nbajlepiej. Moja żona ma oryginalnego TomToma także widzę różnicę... z resztą ona też woli słuchać Czesia ;)

Poza tym na mojej nawigacji mogę odpalic praktycznie dowolny soft... ba - mogę nawet mieć na jednej karcie kilka tych softów - 8GB microSD kosztuje dziś kilkanascie złotych w końcu... Kto by pomyślał w czasach CD, że to będzie dziś takie tanie - prawda ? :D
PiasQ pisze:miałeś do czynienia chyba tylko z jedną wersją.
- a mi też powróżysz z fusów? :D
PiasQ pisze:Ja Tobie proponuję stać pod salonami samochodowymi i namawiać ludzi kupujących nowe auta do zmiany systemu na jedyny słuszny
- ja natomiast tobie proponuję zostać przy Carminacie - będziesz pan zadowolooony :D



Musisz zrozumieć, że nie każdy ma takie podejście do sprzętu jak ty. Nie każdemu pasuje fabryczna nawigacja i fabryczne audo z plastikowymi pierdziszonami... Co dla ciebie jest sufitem dla innych nawet podłogą jeszcze nie jest - rozumiesz ?

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: LAGUNA II 2006r CARMINAT / ZMIANA NA MODEL WYŻSZY

Post autor: PiasQ »

hitch pisze:- w polsce - szczególnie w miastach - AM sprawdza się nbajlepiej. Moja żona ma oryginalnego TomToma także widzę różnicę... z resztą ona też woli słuchać Czesia ;)
Zawsze pisałem, że AM ma bardzo dobre mapy na Polskę, ale w prowadzeniu najlepsza nie jest. Nigdy w fabrycznej nawi nie widziałem sytuacji, żeby do skręty w prawo kazała jechać prosto, zawrócić i skręcić w lewo. Niemal w kazdej wersji AM pojawiają się takie bugi.
hitch pisze:Poza tym na mojej nawigacji mogę odpalic praktycznie dowolny soft... ba - mogę nawet mieć na jednej karcie kilka tych softów - 8GB microSD kosztuje dziś kilkanascie złotych w końcu... Kto by pomyślał w czasach CD, że to będzie dziś takie tanie - prawda ? :D
Powtarzasz to n-ty raz, ale nie narzucaj nikomu swoich przekonań. Nawigacje na Windows CE, jakie by nie były, mają wiele zastosowań, nie wątpię ... ale niestety nie przekonasz mnie, że są tak samo, albo i bardziej stabilne, jak wbudowane systemy ...
hitch pisze:- ja natomiast tobie proponuję zostać przy Carminacie - będziesz pan zadowolooony :D
Korzystam z wielu systemów nawigacji i mam dość szerokie porównanie, Carminat to kropla w morzu tego, co już przetestowałem.
hitch pisze:Musisz zrozumieć, że nie każdy ma takie podejście do sprzętu jak ty. Nie każdemu pasuje fabryczna nawigacja i fabryczne audo z plastikowymi pierdziszonami... Co dla ciebie jest sufitem dla innych nawet podłogą jeszcze nie jest - rozumiesz ?
Ja już swoje argumenty w wielu tematach podawałem. Niestety Ty widzisz tylko czubek własnego nosa i nie potrafisz właśnie zrozumieć, że ktoś może mieć odmienne zdanie od Ciebie ... Ty tylko widzisz swoją AM i nic więcej. Walka na argumenty z Tobą nie ma sensu, bo nie słuchasz w ogóle innych, tylko narzucasz, że Twoja propozycja jest najlepsza. A o audio nic nie pisałem i nie o tym temat, więc też sobie tutaj nie dopowiadaj.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

hitch

Re: LAGUNA II 2006r CARMINAT / ZMIANA NA MODEL WYŻSZY

Post autor: hitch »

PiasQ pisze:Twoja propozycja jest najlepsza
- takie sa fakty... wypisz sobie plusy i minusy na jednej kartce to sam może zrozumiesz.

Ja mam za sobą testy własne, testy we wszystkich liczących sie źródłach prasowych i same satystyki ilości wprowadzonych adresów, punktów POI i wielokrotnie częstsze aktualizacje... Ja miałem cztery duże updejty od początku roku w AM ... a ty ? No powiedz wszystkim ile tego było w tym roku - no bo w końcu 'polska w budowie' jest - prawda ?

Ty nie masz nic... ani rozdzielczości, ani możliwości poza wyświetleniem mapy w 2D, ani dobrej grafiki i rozdzielczości ekranu, ani szybkości wytyczania trasy, ani zadnej konfiguracji... NIC nie ma w fabrycznym staruszku co było by lepsze od AM, a ty się jedynie możesz przypiąć do sterowania ekranem dotykowym, bo TOBIE się to nie podoba i wolisz fabryczny joysticzek rodem z wózka inwalidzkiego - pfffff


Każda nawigacja może poprowadzić źle, ale to stary Carminat jest w tym 'miszczem śFiata'... to kiepski system jest po prostu. Wolny, nieprecyzyjny, awaryjny, brzydki jak noc i kosztowny...

michal167
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 21 maja 2012, 14:22
Renault: Laguna 2006
Silnik: 2.0 16V

Re: LAGUNA II 2006r CARMINAT / ZMIANA NA MODEL WYŻSZY

Post autor: michal167 »

Kurcze nie myślałem, że aż taką agresywną dyskusję wywołam :) myślałem, że ten wyświetlacz po wyłączeniu nawigacji będzie na całej jego powierzchni coś pokazywał :) a nie taki cieniutki pasek u góry wyświetlacza :)

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: LAGUNA II 2006r CARMINAT / ZMIANA NA MODEL WYŻSZY

Post autor: PiasQ »

hitch pisze:Ja mam za sobą testy własne, testy we wszystkich liczących sie źródłach prasowych i same satystyki ilości wprowadzonych adresów, punktów POI i wielokrotnie częstsze aktualizacje... Ja miałem cztery duże updejty od początku roku w AM ... a ty ? No powiedz wszystkim ile tego było w tym roku - no bo w końcu 'polska w budowie' jest - prawda ?
Pisałem kilka razy, że aktualizacje w fabrycznych są raz w roku, ale widać Ty czytasz tylko to co Ci się nie podoba ... przestań trollować.
hitch pisze:Ty nie masz nic... ani rozdzielczości, ani możliwości poza wyświetleniem mapy w 2D, ani dobrej grafiki i rozdzielczości ekranu, ani szybkości wytyczania trasy, ani zadnej konfiguracji... NIC nie ma w fabrycznym staruszku co było by lepsze od AM, a ty się jedynie możesz przypiąć do sterowania ekranem dotykowym, bo TOBIE się to nie podoba i wolisz fabryczny joysticzek rodem z wózka inwalidzkiego - pfffff
Skończ się pogrążać, bo po tym tekście wiem już, że poza Carminatem 8000 nie miałeś do czynienia z inną fabryczną navi.
W Carminacie DVD mam rozdzielczość, mam 3D i dobrą grafikę z wizualizacją pasów jezdni, mam bardzo szybkie wytyczanie tras i wystarczająco dobrą konfigurację, przy której nie trzeba siedzieć czasem godzinami - jak w AM. Jak Ci się zechce ruszyć tyłek, to kiedyś zasiądź w Renault, gdzie jest joistick między siedzeniami, bardzo praktyczny i poręczny. Ja nie mam zamiaru pochylać się do ekranu dotykowego, tylko wygodnie siedzieć w fotelu i sterować navi.

Każdym kolejnym postem pogrążasz swoją wiedzę na temat nawigacji fabrycznych ogólnie, więc po prostu skończ trollować w każdym temacie o Carminacie.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Awatar użytkownika
mory1971
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 232
Rejestracja: piątek, 18 czerwca 2010, 22:42
Renault: laguna twingo
Silnik: 1.9dti
Lokalizacja: pyskowice/monachium

Re: LAGUNA II 2006r CARMINAT / ZMIANA NA MODEL WYŻSZY

Post autor: mory1971 »

michal167 pisze:Kurcze nie myślałem, że aż taką agresywną dyskusję wywołam :) myślałem, że ten wyświetlacz po wyłączeniu nawigacji będzie na całej jego powierzchni coś pokazywał :) a nie taki cieniutki pasek u góry wyświetlacza :)
nic nie wywolales ,to tylko nasz wszystko wiedzacy Mr. hitch...cock ala poza AM nie widzi swiata a firma placi mu za kazde slowo napisane o tym wynlazku .poza tym siedzi calymi dniami nad aktualizowaniem swojej najnowszej AM by pozniej ja jeszcze odpowiednio dostosowac do swoich potrzeb.nie wedzac ze nowa aktualizacja przyniosla 27 barow szybkiej obslugi w lesie pod Pionkami oferujacych kielbase z bedroniki jako super przysmak z zagranicy :)

hitch

Re: LAGUNA II 2006r CARMINAT / ZMIANA NA MODEL WYŻSZY

Post autor: hitch »

Morowy... i po co ten nieustanny trolling ?
Nie atakuj mnie głupotą to nie będę musiał za każdym razem ośmieszać twojego braku wiedzy w tych tematach.

==========

Teraz do piaska:
PiasQ pisze:W Carminacie DVD mam rozdzielczość
480x320 - dobrze pamiętam ? czy mniej - poprzednio było 320x240 także nie śmieszne to jest nawet...
800x480 - to masz dziś za 2-3 stówy bez łaski... nowe... o jakości kolorów, podświetlenia i ogólnie grafiki nie ma co wspominać. bo jest dużo większa niż różnica w ilosci pikseli.
PiasQ pisze:mam 3D
nie - masz prymitywne bitmapy - takie pseudo 3D na sztywno bez żadnej regulacji. Takie 'prawie jak 3D' - proteza. W tomtomie masz dopiero jakotakie 3D, ale to dużo nowszy już jest system. Carminat DVD nawet równo nie jest w stanie wyświetlić nazw ulic... jakieś kwadratowe pypcie wyświetla zamiast grafiki.
PiasQ pisze:dobrą grafikę z wizualizacją pasów jezdni
- ale już asystenta pasa działającego poprawnie w polsce nie masz. Nie masz też ograniczeń prędkości, radarów i punktów kontroli z podziałem na kategorie i różnymi dźwiekami ostrzeżeń też nie masz. Nie masz też sygnalizacji świetlnych czy też przejazdów kolejowych a o informacji 'LIVE' o korkach nawet nie masz o czym marzyć...
PiasQ pisze:mam bardzo szybkie wytyczanie tras
- ja mam 5-10 RAZY szybsze. Szczególnie jeśli masz długa trasę zaprogramowaną - zmienia się ona natychmiast po zjechaniu a w carminacie trzeba czekać HGW na co. AM dzieli sobie to po prostu na odcinki i za każdym razem nie musi liczyć pełnej trasy. Wytyczanie jest też dokładniejsze i ma kilka razy większa siec drogową jak chodzi o drogi lokalne. Ma też o wiele więcej w bazie adresów i wyszukiwanie np. po kodzie pocztowym czy też po pounktach POI - tych wartości nawet nie ma jak przyrównać, bo róznice są gigantyczne.
PiasQ pisze:wystarczająco dobrą konfigurację, przy której nie trzeba siedzieć czasem godzinami - jak w AM
- ja swoją AM skonfiguriowałem w 5 minut... przykro mi, że tobie zajmuje to tak dużo czasu... w każdym razie jest to dowód na to co staram się wykazac cały czas - TY SIĘ NA TYM PO PROSTU NIE ZNASZ !
PiasQ pisze:Jak Ci się zechce ruszyć tyłek, to kiedyś zasiądź w Renault, gdzie jest joistick między siedzeniami, bardzo praktyczny i poręczny.
- jest żałosny, wolny i wyklikiwanie każdej literki jest po prostu wkurzające.

To jest coś jak iDrive w BMW - tylko tam masz duuużo większy i wygodniejszy manipulator, ale każdy kto tego używał doskonale wie, że jest to najgorsza rzecz w całym aucie. Ja rozumiem - w renault plastikowe głośniki i takie manipulatorki jak do lusterek to szczyt wymagań - lolx2, ale nie wmawiaj mi, że ja też mam tak uważać. Moim zdaniem klawiatura QWERTY i monitor dotykowy to duzo lepsze rozwiązanie.

Awatar użytkownika
mory1971
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 232
Rejestracja: piątek, 18 czerwca 2010, 22:42
Renault: laguna twingo
Silnik: 1.9dti
Lokalizacja: pyskowice/monachium

Re: LAGUNA II 2006r CARMINAT / ZMIANA NA MODEL WYŻSZY

Post autor: mory1971 »

tak,tak automapa jest the best tylko czemu jej nikt nie montuje w samochodach ? hmmm.... pewnie dlatego ze jest taka dobra :)

ODPOWIEDZ