iparts></a>
<a href= francuskie

RENAULT R-LINK ― DOSTĘP DO USŁUG ON-LINE W SAMOCHODZIE

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
PikuRek
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 22:11
Renault: Mam wszystkie
Silnik: 2.0
Lokalizacja: Serwer Klubu :)
Kontakt:

RENAULT R-LINK ― DOSTĘP DO USŁUG ON-LINE W SAMOCHODZIE

Post autor: PikuRek »

Już dostępny w sprzedaży system Renault R-Link trafia do kolejnych modeli Renault
Obrazek
Firma Renault, wierna tradycji upowszechniania innowacyjnych rozwiązań, dąży do udostępnienia aut zapewniających dostęp do usług on-line szerokim rzeszom użytkowników. Zaprezentowany w ubiegłym roku wbudowany tablet multimedialny z dostępem do Internetu Renault R-Link trafia obecnie do oferty Nowego Clio hatchback / Grandtour / R.S., ZOE, crossovera Captur oraz Nowego Kangoo, Kangoo Express oraz Kangoo Z.E. Jest on oferowany w standardzie lub w opcji zależnie od modelu i kraju.

W kolejnych miesiącach Renault R-Link będzie stopniowo rozszerzany na całą gamę modeli Renault. Prezentowane na naszym stoisku modele Renault Scénic Xmod, Nowe Renault Scénic i Grand Scénic oraz Nowe Renault Kangoo Z.E. również będą miały system Renault R-Link dostępny w swojej ofercie.

W trosce o ułatwienie R-Linkonautom pierwszych kroków w tym systemie, Renault oferuje im pakiet powitalny z nieodpłatnym dostępem do usług interaktywnych przez 6 miesięcy (w zależności od kraju) oraz usługi on-line TomTom® Live i Coyote Series (w zależności od kraju).
Obrazek
Dostęp do usług on-line z samochodu

Renault R-Link zapewnia Renault istotną przewagę w zakresie multimediów. Wbudowany multimedialny tablet wprowadza nowe możliwości, jakie daje dostęp do internetu w samochodzie. Renault R-Link zapewnia dostęp do nowych usług i aplikacji samochodowych, które zmienią życie użytkowników aut. Renault R-Link z pewnością zdobędzie uznanie fanów nowości technicznych swymi parametrami i ergonomiczną budową.

Właściwa informacja we właściwym momencie

Nie jest już konieczne korzystanie w samochodzie z licznych przenośnych urządzeń, odtwarzaczy czy telefonu
Renault R-Link łączy w sobie pełen zestaw funkcji multimedialnych: nawigację, radioodtwarzacz, telefoniczny zestaw głośnomówiący z technologią Bluetooth®, możliwość słuchania muzyki w audiostreamingu, możliwość podłączenia urządzeń zewnętrznych poprzez gniazdo USB i jack, a także usługi związane z samochodem oraz szeroką ofertę aplikacji, które można pobrać z pokładu samochodu. Do ich obsługi służy duży ekran dotykowy o przekątnej 7 cali (18 cm) - prosty i intuicyjny w obsłudze.
Jako pierwszy system na rynku Renault R-Link oferuje możliwość personalizacji strony powitalnej, która może jednocześnie wyświetlić wszystkie pożądane informacje. Pokażą się one na ekranie przy każdym uruchomieniu systemu. Menu z 6 ikonami daje bezpośredni dostęp do głównych funkcjonalności: nawigacja, multimedia, łączność telefoniczna, informacje na temat samochodu, usługi i aplikacje oraz ustawienia systemu.

Cały system został tak pomyślany, aby umożliwić intuicyjną, w pełni bezpieczną obsługę głównych funkcji bez odrywania wzroku od drogi. Koncepcja intuicyjnych poleceń umożliwia obsługę Renault R-Link za pomocą ekranu dotykowego i poleceń głosowych.
 Obsługa wszystkich funkcji za pośrednictwem ekranu dotykowego lub zespołu przełączników pod kierownicą
(w przypadku funkcji audio i telefonu).
 Obsługa za pomocą poleceń głosowych (dostępne w zależności od kraju, w 9 językach ):
francuski, angielski, niemiecki, hiszpański, portugalski , holenderski, włoski, rosyjski i turecki dzięki funkcji poleceń głosowych, użytkownik może w prosty sposób aktywować niektóre funkcje, takie jak: „Połącz z…” (z podaniem numeru telefonu lub nazwy kontaktu z książki telefonicznej), „Jedź do…” (z podaniem adresu docelowego), „Wyświetl moje aplikacje”, a następnie „e-mail” itd.

Równolegle funkcja Text To Speech (TTS) umożliwia automatyczny odczyt na głos tekstów i wiadomości w formacie RSS z niektórych aplikacji podczas jazdy.

Z niektórych aplikacji i funkcjonalności można korzystać tylko na postoju, np. z Sudoku, R-Link Tweet, E-guide, itd..

Prezentacja oferty usług on-line dostępnej dzięki Renault R-Link
W trosce o ułatwienie R-Linkonautom pierwszych kroków w tym systemie, Renault oferuje im specjalną przepustkę do świata usług w czasie rzeczywistym, obejmującą:
 Dostępne nieodpłatnie przez okres 3 miesięcy usługi on-line: TomTom® Live i Coyote Series ,
 4 zainstalowane fabrycznie aplikacje, dostępne nieodpłatnie przez okres 6 miesięcy: E-mail , R-Link Tweet, Prognoza pogody i Renault Assistance,
 6-miesięczny dostęp do R-Link Store, umożliwiający pobranie z pokładu samochodu ponad 50 aplikacji dostępnych w dniu inauguracji systemu (zależnie od kraju).

Usługi on-line dostępne nieodpłatnie przez okres 3 miesięcy

Nawigacja TomTom® Live²
 HD Traffic®, najlepsza dostępna w czasie rzeczywistym informacja o ruchu drogowym, umożliwiająca optymalizację czasów przejazdu, oszczędzanie paliwa oraz dokładne wyliczanie godziny dotarcia do celu podróży.
 Strefy niebezpieczne: komunikaty bezpieczeństwa drogowego w czasie rzeczywistym.
 TomTom Places: największa baza danych lokalizacyjnych dostępna w czasie rzeczywistym.
 Pogoda: prognoza pogody na najbliższe 5 dni.

Coyote Series®* informuje w czasie rzeczywistym o strefach podwyższonego ryzyka zgłoszonych i zatwierdzonych przez społeczność Coyote w czasie rzeczywistym, jak również
o strefach niebezpiecznych. Coyote Series ostrzega również
o zakłóceniach w ruchu drogowym (wypadki, przeszkody na drodze itp.), umożliwiając kierowcy wyhamowanie auta
z odpowiednim wyprzedzeniem, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa na co dzień. Dzięki niezawodnym informacjom od kierowców i systemowi filtrowania komunikatów ostrzegawczych użytkownik otrzymuje rzeczowe informacje
w czasie rzeczywistym, dotyczące:
 stref stale niebezpiecznych oraz stref czasowego ryzyka (wyłącznie we Francji metropolitarnej, zgodnie z obowiązującymi przepisami),
 zdarzeń drogowych (wypadków, zatorów, nietypowych warunków drogowych, itp.).
Obrazek
Coyote Series® jest automatycznie dostosowywany do przepisów obowiązujących na terenie kraju, po którym aktualnie porusza się pojazd. Firma Renault dołożyła wszelkich starań, aby obsługa systemu była możliwie jak najłatwiejsza i przyjemna. Komunikaty ostrzegawcze są stale wyświetlane w tle na ekranie. Dźwiękowe sygnały ostrzegawcze są zawsze odbierane, nawet w przypadku korzystania z innej funkcji Renault R-Link (inna aplikacja, nawigacja, itd.).

4 zainstalowane fabrycznie aplikacje, dostępne nieodpłatnie przez okres 6 miesięcy:

E-mail
R-Link umożliwia sprawdzanie i odpowiadanie na e-maile z samochodu. Prosta i bardzo sprawna aplikacja zapewnia w pełni bezpieczne korzystanie z niej podczas jazdy lub na postoju.
Obrazek
Na postoju:
 sprawdzanie listy e-maili odczytanych
i nieodczytanych,
 odczytywanie, usuwanie i wysyłanie e-maili,
 sprawdzanie, czy jest obraz lub załącznik (aplikacja nie umożliwia dostępu do ich treści),
 sprawdzenie uprzednio wysłanych e-maili,
 odpowiadanie lub przekazywanie otrzymanych maili,
 ustawienie częstotliwości informowania o nowo otrzymanych e-mailach.

Podczas jazdy:
Dzięki funkcji TTS (Text To Speech) system odczytuje na głos treść e-maila i nazwisko nadawcy, datę wysłania i temat.
(lista obsługiwanych języków: angielski, niemiecki, holenderski, grecki, turecki, duński, francuski, szwedzki, rosyjski, portugalski, hiszpański, włoski, fiński, węgierski, polski, portugalski z Brazylii, słowacki, czeski).

R-Link Tweet

Aplikacja, dostępna jedynie na postoju, umożliwia bezpieczny dostęp z samochodu do konta na Twitterze® i odczytywanie wpisów od znajomych, komentowanie ich, sprawdzanie informacji na swoim profilu, takich jak lista osób obserwowanych lub obserwujących.

Prognoza pogody: R-Link zapewnia dostęp do prognozy pogody w miejscu, gdzie się znajduje samochód, na terenie całej Europy.

Renault Assistance : Aplikacja ta łączy kierowcę z Renault Assistance, wybierając automatycznie właściwy numer, niezależnie od tego, gdzie się znajduje. Aby ułatwić przekazanie odpowiednich danych, aplikacja wyświetla numer seryjny pojazdu oraz jego współrzędne GPS.
Obrazek
R-Link Store dysponuje więc wszelkimi atutami, aby stać się liderem wśród sklepów z aplikacjami samochodowymi

Wprowadzając R-Link Store, Renault stawia zarówno na kreatywność młodych firm z inkubatorów przedsiębiorczości, którym marka zdecydowała się pomóc, jak i na solidność dostawców o ugruntowanej pozycji, aby stworzyć bezkonkurencyjną i stale rozbudowywaną ofertę produktów. Dzięki około pięćdziesięciu aplikacjom ( w zależności od kraju) Renault R-Link Store dysponuje wszelkimi atutami, aby stać się liderem wśród sklepów z aplikacjami dedykowanymi do użytku samochodowego. Z uwagi na bogaty wachlarz dziedzin, od informacji ogólnych lub tematycznych (turystyka, sport, tematyka kobieca, kultura), poprzez aplikacje funkcjonujące dzięki społecznościom, pocztę elektroniczną czy sieci społecznościowe aż po aplikacje związane z samochodem (Renault Assistance, interaktywna e-instrukcja obsługi czy ceny paliw), oferta R-Link Store bardzo szybko się poszerza.

Samochód
 E-guide: interaktywna instrukcja obsługi i książka przeglądów.
 R-Sound effect: zainstalowany fabrycznie w niektórych modelach (patrz tekst w ramce poniżej).
Obrazek
Możesz zmieniać dźwięk silnika ...
Ta instalowana fabrycznie w Renault R-link,w modelach Nowe Clio i Captur aplikacja z pewnością „narobi szumu”. R-Sound Effect umożliwia niezwykle realistyczne symulowanie za pomocą głośników w kabinie charakterystycznego brzmienia silnika innego niż silnik danego auta, dostosowanego do prędkości i przyspieszenia pojazdu.
W kabinie można odtworzyć 6 profili dźwiękowych silników, jak dźwięk wyczynowego samochodu Renault Sport lub silnika V6. Algorytm generowania dźwięków uwzględnia obroty silnika, położenie pedału przyspieszenia i prędkość pojazdu, pozwalając uzyskać uderzający realizm brzmienia.
Obrazek
Praktyczne rozwiązania:
Ceny paliw: aplikacja ta umożliwia zapoznanie się
z cenami wybranego rodzaju paliwa w dziesięciu najbliżej usytuowanych stacjach. Barwne kody informują o poziomach cen - najniższe, średnie, najwyższe - jak również o cenach, które nie były aktualizowane od ponad 4 dni. Po zatrzymaniu auta i wybraniu stacji, kierowca może sprawdzić ceny paliw, godziny otwarcia, listę oferowanych usług, adres i opis stacji. Wybrany adres można następnie jednym kliknięciem automatycznie przesłać do systemu nawigacji.
Obrazek
Pages Jaunes: wszystkie usługi z żółtych i białych stron oraz z Quidonc dostępne z samochodu. Dzięki usłudze geolokalizacji możliwe jest wyszukanie jednym kliknięciem adresów lokalnych restauracji, barów, kwiaciarni
i wszelkiego rodzaju punktów usługowych, wyświetlenie wyników wyszukiwania na mapie i poprowadzenie do wybranego celu. Aplikacja dostępna tylko we Francji.
Rozrywka
 Tourism radio dostarcza informacji głosowych o rozmieszczonych wzdłuż trasy samochodu zabytkach. R-Link może również zapewnić ich „zwiedzanie” z przewodnikiem za pośrednictwem systemu nawigacji, z komentarzem generowanym przez aplikację.

ELLE Astro: dostępny w każdej chwili codzienny horoskop. Do odczytania lub odsłuchania dzięki funkcji TTS.

 Sudoku i gry na podróż.

Renault R-Link - aby lepiej dbać o środowisko
System pokładowy Renault R-Link pomaga również kierowcy podczas jazdy w zmniejszeniu oddziaływania na środowisko.

Funkcja „Driving eco²” zapewniająca ekologiczną i ekonomiczną jazdę
Poszczególne funkcje dostępnego w ramach R-Link programu „Driving eco²” umożliwiają kierowcy oszczędzanie paliwa i obniżanie emisji CO2 w przypadku modeli spalinowych oraz zwiększanie zasięgu w przypadku modeli elektrycznych.
 „Bilans trasy” pozwalający ocenić zachowanie kierowcy z punktu widzenia ekojazdy z podaniem konkretnych liczb,
 „Ekocoaching” - spersonalizowane zalecenia pozwalające kierowcy doskonalić się w zakresie eko-jazdy,
 „Moje ulubione trasy” - pomoc w doskonaleniu eko-jazdy poprzez porównywanie wyników z różnych tras.

Usługi on-line umożliwiające optymalizację trasy oraz skracanie czasu przejazdu
Dostarczają kierowcy w czasie rzeczywistym informacji o warunkach na drodze, umożliwiając dzięki temu skrócenie czasu przejazdu.
 Usługi TomTom® LIVE pomagają kierowcy w optymalizacji trasy przejazdu,
 a usługa wspomagania prowadzenia „Coyote Series” pozwoli kierowcy reagować z wyprzedzeniem na utrudnienia na drodze.

R-Link - asystent ułatwiający prowadzenie auta elektrycznego
W autach elektrycznych R-Link również pełni rolę systemu wspomagania prowadzenia. Dostarcza on kierowcy wszelkich użytecznych informacji, ułatwiających mu wybór lepszych tras, kontrolę zasięgu auta i ładowania akumulatora.
 Nawigacja TomTom® Z.E. System nawigacji TomTom® Z.E. LIVE wyświetla okrąg będący wizualizacją strefy odpowiadającej zasięgowi auta. Po wyborze punktu docelowego informuje kierowcę, czy auto będzie w stanie
do niego dotrzeć. Gdy jest to niemożliwe, może on poprowadzić kierowcę do innego terminala ładowania. Potrafi on również wytyczyć najbardziej oszczędną energetycznie trasę („eko-trasa”), wyświetlając przy tym punkty ładowania zlokalizowane na mapie przez nawigację TomTom® (zależnie od położenia geograficznego pojazdu lub punktu docelowego).

 Dzięki połączeniu systemu z modułami elektronicznymi pojazdu, kierowca może wyświetlić w czasie rzeczywistym historię zużycia energii, jak również przepływy prądu między akumulatorem a silnikiem, klimatyzacją, ogrzewaniem itd.


 Dzięki pakietowi usług „My Z.E. Connect” (w standardzie w ZOE), kierowca może z dowolnego miejsca przeglądać za pośrednictwem smartfona lub komputera informacje potrzebne do przygotowania się do trasy: poziom naładowania, szacunkowy zasięg na pozostałym zapasie energii, status ładowania, czas pozostały do całkowitego naładowania akumulatora, lokalizację terminali ładowania w każdym mieście, itp.

 Jeśli kierowca dysponuje pakietem „My Z.E. Inter@ctive” (w opcji lub w standardzie zależnie od wersji ZOE), może on nawet wykonać zdalnie szereg czynności w swoim aucie podczas ładowania: uruchomić wstępną klimatyzację kabiny, rozpocząć ładowanie, zaprogramować tygodniowy harmonogram ładowań w zależności od kosztu energii elektrycznej i kosztu emisji CO2 związanej z produkcją energii elektrycznej.
Obrazek
Renault R-Link w pełni wpisuje się w filozofię „Driving eco²”
Takie podejście ma na celu zachęcanie kierowców do stosowania zasad ekojazdy. W ramach tego, Renault R-Link został uzupełniony o szereg innych elementów, takich jak:

 Nowe instrumenty na tablicy rozdzielczej, dostarczające kierowcy informacji podczas jazdy: wskaźnik stylu jazdy (zielony, żółty, pomarańczowy), wskaźnik zmiany biegu, obrotomierz oraz wskaźnik chwilowego i średniego zużycia paliwa, które zachęcają kierowcę do wyrabiania sobie prawidłowych odruchów eko-jazdy podczas prowadzenia aut spalinowych.

 Funkcja EKO (tryb ekologicznej jazdy1), aktywowany jednym wciśnięciem przycisku w konsoli środkowej, pozwala obniżyć zużycie paliwa nawet o 10% poprzez zmianę niektórych parametrów pojazdu, jego osiągów i/lub poziomu klimatyzacji.

Łączne wykorzystanie wszystkich tych rozwiązań z zakresu ekojazdy pozwala obniżyć zużycia paliwa i emisji CO2 w autach spalinowych nawet o 25%.

Źródło: Renault Polska

szyczu

Re: RENAULT R-LINK ― DOSTĘP DO USŁUG ON-LINE W SAMOCHODZIE

Post autor: szyczu »

Witam,
zakupiłem Megane 2014 (nową), mam uruchomioną usługę LIVE itd, ale nie mogę uruchomić COYOTa.
po jego włączeniu wyskakuje komunikat, że nie moze sie połączyć z serverem Coyote. Jaka może być przyczyna?

Szymon.

marko11
Bywalec
Bywalec
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 28 czerwca 2013, 14:31
Renault: Clio
Silnik: 1.2

Re: RENAULT R-LINK ― DOSTĘP DO USŁUG ON-LINE W SAMOCHODZIE

Post autor: marko11 »

On daje coś więcej oprócz każdego smartfona podłączonego do komputera pokładowego? Tak czy inaczej podoba mi się :)

Awatar użytkownika
kratylos
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 275
Rejestracja: wtorek, 20 września 2011, 20:48
Renault: Clio III Grandtour
Silnik: 1.2 TCe
Lokalizacja: LODZ
Kontakt:

Re: RENAULT R-LINK ― DOSTĘP DO USŁUG ON-LINE W SAMOCHODZIE

Post autor: kratylos »

W zasadzie zwykly tablet z androidem za 200zl z biedronki da to wszystko
Sent from my RM-937_eu_poland_1014 using Tapatalk
pozdr
Kratylos
Obrazek

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: RENAULT R-LINK ― DOSTĘP DO USŁUG ON-LINE W SAMOCHODZIE

Post autor: PiasQ »

Tak, szczególnie stabilność pracy...
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5801
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: RENAULT R-LINK ― DOSTĘP DO USŁUG ON-LINE W SAMOCHODZIE

Post autor: VoN »

kratylos pisze:W zasadzie zwykly tablet z androidem za 200zl z biedronki da to wszystko
Sent from my RM-937_eu_poland_1014 using Tapatalk
lol

Jasne zintegruj go z autem, telefonem, radiem i będzie prawie to samo palm
Bawiłem się, bo mieliśmy okazje podczas Twingo Roadshow i dla mnie rewelacja.
No cóż, nic tylko zdradzić Twój patent Renault ;)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Awatar użytkownika
kratylos
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 275
Rejestracja: wtorek, 20 września 2011, 20:48
Renault: Clio III Grandtour
Silnik: 1.2 TCe
Lokalizacja: LODZ
Kontakt:

Re: RENAULT R-LINK ― DOSTĘP DO USŁUG ON-LINE W SAMOCHODZIE

Post autor: kratylos »

Producenta na pewno to drożej nie kosztuje w produkcji dodatkowo część usług z czasem będzie eksta płatna w abonamencie dobra analogia jest to zwykla navi ile kosztuje np aktualizacja map w Aso a ile aktualizacja mapek zwyklej oddzielnie kupionej nawigacji dobrym ruchem bylo by gdyby producent wyposażył auto w system do którego można doinstalować sobie od innych potrzebne funkcje i aby byl standard takich appek wśród producentów samochodów akurat android jest tu dobrym przykładem takiego systemu


Sent from my RM-937_eu_poland_1014 using Tapatalk
pozdr
Kratylos
Obrazek

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: RENAULT R-LINK ― DOSTĘP DO USŁUG ON-LINE W SAMOCHODZIE

Post autor: PiasQ »

kratylos pisze:Producenta na pewno to drożej nie kosztuje w produkcji
Proszę Ciebie, nie porównuj tabletu z biedronki, którego jakość wyświetlacza jest stragiczna, stabilność pracy i parametry tragiczne, a wsparcie po chwili zerowe!
Poza tym koszty opracowania systemu dedykowanego dla mniejszej ilości odbiorców (bo aut nie sprzedaje się tyle co elektroniki) są wyższe, co jest rzeczą oczywistą...
kratylos pisze:dobra analogia jest to zwykla navi
Nie jest to zwykła navi, a system oparty o TomTom - zerknij ile kosztują rozbudowane nawigacje przenośne TomTom. Tylko nie wyleć mi z ograniczonymi wersjami podstawowymi...
kratylos pisze: ile kosztuje np aktualizacja map w Aso a ile aktualizacja mapek zwyklej oddzielnie kupionej nawigacji
A miałeś chociaż najmniejszą chęć zweryfikować, w jaki sposób można zaktualizować mapy w urządzeniach TomTom w Renault? Wiesz, że można to również wykonać przez portal TomTom w cenach niemal takich samych jak do przenośnych TomTom'ów? Myślisz natomiast, że ASO w tej samej cenie wykona robotę za Ciebie?
kratylos pisze:dobrym ruchem bylo by gdyby producent wyposażył auto w system do którego można doinstalować sobie od innych potrzebne funkcje i aby byl standard takich appek wśród producentów samochodów akurat android jest tu dobrym przykładem takiego systemu
Czy Ty w ogóle przemyślałeś to, co napisałeś? System Android, o ile jest bardzo wszechstronny, o tyle przez swoją otwartość nie nadaje się do celów, gdzie podstawą jest STABILNOŚĆ działania. Każdy, nawet najszybszy smartfon z Androidem można bez problemu zapchać tak, aby nie działał stabilnie. Takie rozwiązania nie nadają się do pojazdów, gdzie podstawą jest bezpieczeństwo.

Poza tym prooooszę... Używaj interpunkcji do jasnej chol....
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

wackab
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 25
Rejestracja: środa, 21 października 2009, 19:11
Renault: Captur
Silnik: 0.9
Lokalizacja: Przemyśl

Re: RENAULT R-LINK ― DOSTĘP DO USŁUG ON-LINE W SAMOCHODZIE

Post autor: wackab »

Jak na razie to prawie się na wzajem obrażacie , a jak zwykle prawda leży po środku dali mam zabawkę która nie do końca działa w 100% w Polsce i dla ludzi starszych zacznie się pod górę jak będzie trzeba uaktualnić mapy, lub inne serwisy. Wiadomo nikt nam nie kazał kupić tych bajerów ale niestety jak producent wyposażył nasze autka w te rzeczy to powinien też pomyśleć o różnych użytkownikach i za małe pieniążki powinien świadczyć usługi pomocnicze. A dziś jesteśmy zdani na siebie i praktycznie nie wiemy jak dalej postępować i wykorzystać system do końca.

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: RENAULT R-LINK ― DOSTĘP DO USŁUG ON-LINE W SAMOCHODZIE

Post autor: PiasQ »

Pocieszę Ciebie, że Renault wyposażyło auta w tanie w eksploatacji urządzenia z dość dobrym dostępem do aktualnych map. W poprzednich systemach typu Carminat jedynym legalnym sposobem aktualizacji był zakup map w serwisie lub u producenta za ok. 1000-1200 zł za całą Europę, raz na rok, z różnym poziomem aktualności.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

prenrzyk
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2015, 09:20
Renault: Megane
Silnik: 1.2 TCE

Re: RENAULT R-LINK ― DOSTĘP DO USŁUG ON-LINE W SAMOCHODZIE

Post autor: prenrzyk »

Może ruszę temat...
Mam r linka, póki co fabryczny dostęp do usług.
Z ciekawości dziś po aktualizacji przeglądałem usługi.
Jest możliwość kupna za podajże 60Euro usługi i 160Euro.
Z funkcji która mnie interesuje jest R-link R-Sound Effect czyli dźwięki silnika.
Na YouTube znalazłem coś takiego:
https://www.youtube.com/watch?v=gEpSIJ7Gdvo

Jest możliwość w megane instalacji tego ? czy wykupienie usługi ? Dodam że nie mogę dokupić tego w sklepie.

freshnavi
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 27 grudnia 2016, 20:30
Renault: Ceed
Silnik: 1.6 CRDI
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: RENAULT R-LINK ― DOSTĘP DO USŁUG ON-LINE W SAMOCHODZIE

Post autor: freshnavi »

kratylos pisze:Producenta na pewno to drożej nie kosztuje w produkcji dodatkowo część usług z czasem będzie eksta płatna w abonamencie dobra analogia jest to zwykla navi ile kosztuje np aktualizacja map w Aso a ile aktualizacja mapek zwyklej oddzielnie kupionej nawigacji dobrym ruchem bylo by gdyby producent wyposażył auto w system do którego można doinstalować sobie od innych potrzebne funkcje i aby byl standard takich appek wśród producentów samochodów akurat android jest tu dobrym przykładem takiego systemu


Sent from my RM-937_eu_poland_1014 using Tapatalk
Nie jestem do końca przekonany, czy wiesz co piszesz. Na cenę urządzenia nawigacyjnego nie składa się tylko wartość jego bebechów (która i tak kilkukrotnie przewyższa kwotę o której piszesz), ale także DEVELOPING oraz licencje na pewne rozwiązania. Nawigacja R-Link nie jest może wolna od wad, ale jest rozwiązaniem na dość wysokim poziomie.

wawpiotrek
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 14 grudnia 2015, 20:33
Renault: Kadjar
Silnik: 1.2Tce

Re: RENAULT R-LINK ― DOSTĘP DO USŁUG ON-LINE W SAMOCHODZIE

Post autor: wawpiotrek »

użytkuję Rlink2 od ponad roku. żadnych usług live nie przedłużałem. dlaczego? ze względu na cenę. wolę podpiąć smartfona i za free mieć akatualne mapy. w Rlink miałem mapy TomTom, które RP dawał z wielkim opóźnieniem, a więc ciągle były nieaktualne. o algorytmach działania hdtraffic nie wspomnę, bo zawsze kierowały mnie w korki, albo z drogi ekspresowej kierowały w centra miast, pomimo ustawionej trasy szybkiej.
kolejna rzecz samo działanie usługi live- miałem wykupioną na całą Europę, ale działała tylko w Polsce. Wsparcie RP? Zapomnijcie zero wsparcia pomimo tego, że im nawet przesyłałem zdjęcia z komunikatami z aplikacji o nieostępności. wg nich wszystko działało.
kkolejna rzecz, to Coyote, które oczywiście miałem zainstalowane, ale w Polsce to nie działa.
no i ostatnia rzecz, to serwis www z aplikacjami dla RLink2 jest praktycznie martwy.

podsumowując, wg faktycznie jako ozdoba OK, ale jeżeli to używania to o niebo lepszy chyba ten tablet z biedronki.

sbmisiekl
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2017, 10:00
Renault: captur e-tech plugin
Silnik: 1,6
Lokalizacja: Warszawa

Re: RENAULT R-LINK ― DOSTĘP DO USŁUG ON-LINE W SAMOCHODZIE

Post autor: sbmisiekl »

Czy ktoś z użytkowników rlinka potrafił uruchomić aplikację mirrorlink i uzyskać na ekranie samochodu lustro wyświetlacza ekranu podłączonej kablem usb komórki?

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5801
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: RENAULT R-LINK ― DOSTĘP DO USŁUG ON-LINE W SAMOCHODZIE

Post autor: VoN »

sbmisiekl pisze: sobota, 21 września 2019, 15:38 Czy ktoś z użytkowników rlinka potrafił uruchomić aplikację mirrorlink i uzyskać na ekranie samochodu lustro wyświetlacza ekranu podłączonej kablem usb komórki?
Testowałem kiedyś z android auto i działało.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

ODPOWIEDZ