iparts></a>
<a href= francuskie

[2024] Renault Symbioz E-tech Full Hybryd

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6079
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

[2024] Renault Symbioz E-tech Full Hybryd

Post autor: kudlaty »

Światowa premiera Renault Symbioz odbędzie się w czwartek, 2 maja br., godz. 8.30 (CET). Nowy model z segmentu C, wierny tradycji „samochodów, które zapewniają pełnię życia”, uzupełni gamę hybryd E-Tech marki. Prezentację Renault Symbioz będzie można zobaczyć online w czwartek, 2 maja, na platformie eventowej Renault.

Nowy model Renault z segmentu C przedstawią Fabrice Cambolive – prezes marki Renault, Gilles Vidal – dyrektor designu Renault, John Cleworth – dyrektor ds. produktu Symbioz i Dominique-William Jacson – manager ds. promocji The Originals Renault la Collection.

Renault uchyla rąbka tajemnicy – najnowszy kompaktowy i rodzinny SUV z segmentu C będzie nosił nazwę Symbioz.
Model Renault Symbioz, zgodny z nowymi kanonami stylistycznymi marki, łączy w sobie przyjemność prowadzenia, przestronność i niskie zużycie paliwa dzięki napędowi E-Tech full hybrid 145
Renault Symbioz, najnowszy produkt ofensywy marki w segmencie C, wzbogaca gamę marki o modele, które wzajemnie się uzupełniają i pozwalają spełnić wszelkie potrzeby klientów

Symbioz kojarzy się natychmiast z francuskim słowem "symbiose", wywodzącym się ze starogreckiego „symbiosis", oznaczającym „wspólne życie” – wartość głęboko zakorzenioną w DNA Renault wraz z hasłem „samochodów dających pełnię życia”. Słowo to bardzo podobnie brzmi w wielu językach: „symbiosis” w języku angielskim, „simbiose” w języku hiszpańskim i "simbiosi" w języku włoskim, dzięki czemu nazwa Symbioz jest łatwa do zrozumienia dla większości ludzi.
Bardzo zależało nam na tym, by w nazwie tego nowego kompaktowego samochodu rodzinnego zawrzeć element ludzki i intymną relację istniejącą między rodziną a samochodem. Nazwa Symbioz doskonale odzwierciedla styl życia związany z naszym samochodem, w którym pasażerowie czują się zjednoczeni nie tylko z nim samym, lecz także ze środowiskiem.
Sylvia Dos Santos, specjalistka ds. strategii nazw w dyrekcji global marketingu Renault

Renault Symbioz, wierne DNA marki tworzącej „samochody dające pełnię życia”
Symbioz świetnie odzwierciedla nową stylistykę marki. Ten SUV, o długości 4,41 m, jest najbardziej kompaktowym spośród hybrydowych modeli z segmentu C w gamie Renault. Posiada wszelkie niezbędne atuty, by zadowolić całe rodziny dzięki bardzo przestronnemu wnętrzu i pojemnej przestrzeni bagażowej.

Łączy w sobie szereg zaawansowanych technologii Renault, takich jak:
- szklany panoramiczny dach nowej generacji Solarbay oparty na technologii PDLC umożliwiającej regulację przezroczystości, dzięki której nie ma konieczności montażu żaluzji;
- zespół napędowy E-Tech full hybrid o mocy 145 KM, który w połączeniu ze zmniejszoną masą (poniżej 1500 kg) zapewnia dużą przyjemność z jazdy i mniejsze zużycie paliwa.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

źródło RenaultPL

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6079
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [2024] Renault Symbioz E-tech Full Hybryd

Post autor: kudlaty »

Blisko 60 lat po debiucie rynkowym Renault 16, które było modelem nowoczesnym, przestronnym i zarazem praktycznym, i 40 lat po rewolucji Espace, samochodu z nadwoziem o długości 4,25 m mieszczącym nawet siedem osób, Renault prezentuje model Symbioz, wpisujący się w długą tradycję rodzinnych samochodów Renault zapewniających pełnię życia.
Symbioz to uniwersalny samochód, wyposażony w najlepsze technologie segmentu C opracowane przez Renault. Kompaktowy i jednocześnie przestronny, spełnia zróżnicowane potrzeby użytkowników.

Wnętrze wpisujące się w tradycję „samochodów dających pełnię życia” marki Renault
Renault 16 zostało świadomie zaprojektowane jako samochód zapewniający pełnię życia, co miało je wyróżniać na tle konkurencji. W 1965 roku jego nadwozie było nowością: tylna klapa zapewniała dostęp do bagażnika, a modułową tylną kanapę można było ustawić w położeniu „rodzina wyjeżdża na wakacje”. Na tamte czasy był to niezwykle uniwersalny samochód. Trafił w punkt potrzeb rodzin szukających samochodu, który będzie potrafił się dostosować do ich wymagań i będzie podążał za zachodzącymi zmianami społecznymi.
Od tamtego czasu Renault nieustannie proponuje kolejne innowacje w segmencie rodzinnych samochodów, idące z duchem czasu. Tak było w latach 80. z modelem Espace. Była to prawdziwa rewolucja – samochód o nadwoziu jednobryłowym i możliwościach zmiany aranżacji wnętrza niespotykanych w tamtej epoce. W latach 90. marka zaproponowała kolejny hit – model Scenic, pierwszy kompaktowy van, zaprojektowany jako komfortowa kapsuła. Wnętrze zostało zaprojektowane z myślą o zapewnieniu komfortu wszystkim pasażerom.
Nowy model również ma zmienną pojemność bagażnika i wnętrza w zależności od potrzeb danej rodziny, jest wyposażony w użyteczne technologie, które mają realną wartość dodaną dla człowieka, i kompaktowe wymiary przystosowane do jazdy po mieście. Symbioz przejmuje geny swoich poprzedników i sięga po receptę na uniwersalny samochód zapewniający pełnię życia, by dostosować go do potrzeb naszych czasów. Symbioz poprzez swoją stylistykę zgodną z nowym kanonem marki podkreśla ciągłość z niedawno wprowadzonymi modelami: Scenic E-Tech 100% electric i Captur.

Kwintesencja tego, co najlepsze w segmencie C
Symbioz łączy to, co najlepsze w samochodach Renault z segmentu C w zakresie modułowości, mobilnych technologii i wydajności. To kwintesencja know-how marki i inteligentnych rozwiązań, które służą zapewnieniu komfortu użytkowania samochodu i na krótkich, i na długich trasach. Model jest więc kierowany do szerokiej grupy odbiorców. Przede wszystkim do rodzin, które szukają przestronnego, nowoczesnego i wydajnego samochodu o modułowym wnętrzu. Ale także do klientów flotowych, zainteresowanych przejściem na elektryki i modelami o rozsądnym poziomie kosztów TCO. Dla obu kategorii klientów jest strzałem w dziesiątkę i to bez żadnych kompromisów.
Symbioz umocni pozycję marki w dolnej części segmentu, między Capturem a Australem. Nowy model o długości nadwozia 4,41 m uzupełni ofertę hybryd E-Tech, która składa się obecnie z Arkany (4,57 m) i Australa (4,51 m), oraz ofertę E-Tech 100% electric z modelami Megane i Scenic E-Tech 100% electric. Renault będzie w ten sposób dysponować spójną i strategiczną ofertą, która spełni pełen wachlarz potrzeb klientów dzięki dwóm gamom zbudowanym na dedykowanych platformach.

Symbioz jest wyposażony w najlepsze technologie Renault. Między innymi w system multimedialny openR link z wbudowanymi usługami Google i przyciemniany szklany dach Solarbay. W wersji iconic jest wyposażony w 29 systemów wspomagania prowadzenia najnowszej generacji, które zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu.
Bagażnik o pojemności maksymalnej 624 litrów, zaskakującej jak na samochód o tej długości, można dostosować do potrzeb dzięki przesuwnej tylnej kanapie, która po złożeniu tworzy płaską podłogę. Również i pod tym względem Symbioz plasuje się w czołówce segmentu. To atut, który udało się uzyskać bez szkody dla kompaktowych wymiarów czy zwrotności. Projektanci Symbioza znaleźli złoty środek i stworzyli uniwersalny model – nadaje się zarówno do jazdy po mieście, jak i spełnia potrzeby rodziny.
Nowy samochód rodzinny jest przyjazny dla środowiska i oszczędny w eksploatacji dzięki stosunkowo niewielkiej masie poniżej 1500 kg i napędowi E-Tech full hybrid 145. Wyjątkowa ultrawydajna technologia marki, stale udoskonalana od wprowadzenia w 2020 roku, zapewnia zużycie paliwa i emisję spalin na najniższym poziomie na rynku.

Symbioz uzupełnia gamę kompaktowych samochodów Renault, która obejmuje modele Arkana, Megane E-Tech 100% electric, Austral i Scenic E-Tech 100% electric, i zamyka rozdział ponownego podboju segmentu C w ramach strategii Renaulution.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

źródło RenaultPL

ODPOWIEDZ