iparts></a>
<a href= francuskie

[2024] Renault Kardian - kompaktowy SUV na rynki pozaeuropejskie

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 5988
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Laguna 3 R19
Silnik: F4Rt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

[2024] Renault Kardian - kompaktowy SUV na rynki pozaeuropejskie

Post autor: kudlaty »

Rozpoczęcie Kardiana oznacza kolejny krok w planie strategicznym Renaulution - rozpoczęcie fazy "Renowacji" na międzynarodowych rynkach Renault. Ten zupełnie nowy model to pierwszy z pełnej gamy pojazdów o międzynarodowym zasięgu, ilustrujący nową strategię marki na rynkach spoza Europy. Stworzony zgodnie z oczekiwaniami rynku i we współpracy z zespołami działającymi w krajach, gdzie Renault ma długoletnią obecność, oraz zespołami w Technocentre, ten model zostanie wprowadzony na rynek w Ameryce Łacińskiej, zanim trafi na inne rynki spoza Europy.

Renault Kardian to kompaktowy pojazd segmentu B z ukierunkowaniem miejskim, z DNA Renault jako sercem jego projektu, zarówno pod względem stylu, jak i wyposażenia. Jego przednia część prezentuje nową tożsamość marki, w tym logo "Nouvel’R" i nowy wzór oświetlenia.
Zdecydowanie nowoczesny, Kardian posiada innowacje i funkcje zwykle zarezerwowane dla pojazdów z wyższego segmentu - 17-calowe felgi, wysoką konsolę z elektronicznym selektorem biegów "e-shifter", a także ustawienia MULTI-SENSE oferujące różne tryby jazdy i osiem opcji oświetlenia wnętrza. Renault Kardian jest również wyposażony w sześć poduszek powietrznych oraz 13 zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS), takich jak system ostrzegania o martwym punkcie i system kamery wielokierunkowej.

Kardian inauguruje nową platformę Renault, która jest modularna i bardzo wszechstronna, umożliwiając rozwijanie różnorodnych modeli na wiele rynków spoza Europy. W chwili premiery Kardian zostanie wprowadzony na rynek w Ameryce Południowej z innowacyjną kombinacją mechaniczną - 1,0-litrowym trzycylindrowym silnikiem turbodoładowanym o mocy 125 KM i 220 Nm momentu obrotowego, sprzężonym z automatyczną skrzynią biegów Efficient Dual Clutch (EDC).
Dzięki długoletniej obecności przemysłowej w kilku regionach na całym świecie, Renault będzie produkować Kardiana początkowo w zakładzie w Curitiba w Brazylii, a następnie, dzięki elastyczności naszego systemu produkcyjnego, także w zakładzie Casablanca (SOMACA) w Maroku.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

źródło RenaultPL

ODPOWIEDZ