iparts></a>
<a href= francuskie

Twingo II 1.2 TCE CHIP TUNING

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Rudek
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 7 września 2021, 21:22
Renault: Renault Twingo GT
Silnik: 1.2 turbo 102 km

Twingo II 1.2 TCE CHIP TUNING

Post autor: Rudek »

Witam. Posiadam Twingo 2 po lifcie 1.2 turbo w wersji Gordini w dowodzie 75 kw czyli 102 km. Mam chęć go zachipować. Mam sprawdzonego mechanika który robi to od lat. Praktycznie moc wzrasta do 125 km i z tego co pamiętam ok 190Nm. Moje pytanie czy ktoś posiada takie Twingo z takim silnikiem po chip tuningu. Jak mocno wyczuwalna jest różnica w osiągach i momencie obrotowym no i czy w ogóle warto.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Twingo II 1.2 TCE CHIP TUNING

Post autor: kudlaty »

Nie trzeba posiadać takiego auta żeby wiedzieć, że 20% mocy więcej to na bank poczujesz :D Jeżeli się zastanawiasz czy warto, to się nie zastanawiaj. Przy tak małym aucie 20% mocy więcej to będzie mały potworek.

Rudek
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 7 września 2021, 21:22
Renault: Renault Twingo GT
Silnik: 1.2 turbo 102 km

Re: Twingo II 1.2 TCE CHIP TUNING

Post autor: Rudek »

No teoretycznie tak powinno być. Ale czasem te dane na papierze nie pokrywają się z rzeczywistością. Dlatego chciałbym żeby powiedział coś na ten temat ktoś kto jeździ takim 125 konnym Twingo po chip tuningu. W necie szukałem ale na nikogo takiego nie trafiłem.

borowieck
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 26 grudnia 2023, 20:07
Renault: Avantime
Silnik: 2.0t
Lokalizacja: Mstów

Re: Twingo II 1.2 TCE CHIP TUNING

Post autor: borowieck »

Zdaje sobie sprawę, że trochę czasu upłynęło od zamieszczenie tego tematu, ale ewentualnie zainteresowanych informuję, że swoje stare Twingo chipowałem na 125 KM i zmiana jest oczywiście odczuwalna. Do 170 km/h takie Twingo przyśpieszało bez ociągania się. Powyżej już jego animusz wyraźnie słabł. Miałem obniżone sprężyny, ale to opcja hardcorowa, bo czuć każdy kamyk na drodze. Są propozycje podniesienia mocy w tym silniku nawet do 135 KM.
Swoim Twingo byłem m. in. w Bretanii, Norwegii, Czarnogórze i Bułgarii. Nigdy mnie nie zawiodło i uważam je do dziś za najlepsze auto na uwielbiane przeze mnie górskie drogi jakie miałem (Mini lepiej trzyma się drogi, ale bez turbiny w górach trzeba je dusić na wysokich obrotach, a do tego trzeba mu zapewnić wiadro oleju i na jego niezawodność też nie ma co liczyć) .

ODPOWIEDZ