iparts></a>
<a href= francuskie

podniesienie mocy w clio 88 KM

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
rajtkezjusz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: czwartek, 10 grudnia 2020, 13:06
Renault: Clio 3
Silnik: 1.2 Tce 103 KM

podniesienie mocy w clio 88 KM

Post autor: rajtkezjusz »

Czy w Clio 3 1.6 88KM można podnieść w prosty sposób moc ? W Civic z niemieckiego rynku trzeba było zdemontować jakąś podkładkę aby miało więcej (moc w DE wpływa na opłaty ,więc ich auta czesto mają to podławione w ten czy inny sposób ). Może tutaj można coś zrobić ,oddławić itd ?

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: podniesienie mocy w clio 88 KM

Post autor: patrys4891 »

Moje Clio ma 113km. Nie wiem jakie są różnice w tych silnikach, ale pewnie programem da się podciągnąć

obliczone na lukakatorze

Obrazek

rajtkezjusz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: czwartek, 10 grudnia 2020, 13:06
Renault: Clio 3
Silnik: 1.2 Tce 103 KM

Re: podniesienie mocy w clio 88 KM

Post autor: rajtkezjusz »

U ciebie może KZFR jest ?

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: podniesienie mocy w clio 88 KM

Post autor: patrys4891 »

Tak

obliczone na lukakatorze

Obrazek

rajtkezjusz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: czwartek, 10 grudnia 2020, 13:06
Renault: Clio 3
Silnik: 1.2 Tce 103 KM

Re: podniesienie mocy w clio 88 KM

Post autor: rajtkezjusz »

A tu nie ma ,ciekawe czy można założyć ot tak ,zapytam mechanika

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: podniesienie mocy w clio 88 KM

Post autor: patrys4891 »

Raczej musiał byś głowicę zmienić żeby dołożyć kzfr

obliczone na lukakatorze

Obrazek

rajtkezjusz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: czwartek, 10 grudnia 2020, 13:06
Renault: Clio 3
Silnik: 1.2 Tce 103 KM

Re: podniesienie mocy w clio 88 KM

Post autor: rajtkezjusz »

Wedle serwisu -ciekawostka- nr vin wskazuje ,że mając 88 KM jest KZFR -teraz jestem z kropce. Fakt ,że koledze który ma Dacię powiedziano ,że nie ma ,a robiąc auto poza ASO mechanik zwrócił uwagę ,że jest to cudo ... i jak tu wierzyć ASO :(

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: podniesienie mocy w clio 88 KM

Post autor: BlackRaven »

Teoretycznie można wgrać mocniejszy program ( oryginał ) a potem wyłączyć softem obsługę KZFR i założyć ostre wałki bez KZFR
Ostatnio zmieniony niedziela, 13 grudnia 2020, 12:46 przez BlackRaven, łącznie zmieniany 1 raz.
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

rajtkezjusz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: czwartek, 10 grudnia 2020, 13:06
Renault: Clio 3
Silnik: 1.2 Tce 103 KM

Re: podniesienie mocy w clio 88 KM

Post autor: rajtkezjusz »

KZFR oryginalny trwalszy ,czy są jakieś zamienniki tańsze o podobnej/lepszej trwałości ?

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: podniesienie mocy w clio 88 KM

Post autor: BlackRaven »

Oryginał najlepszy ale równie ważna jest zmiana oleju co 15 tys. km lub co rok. https://intercars.pl/produkty/1227638-o ... 40-4-litry to najlepszy wybór. Trzeba też pamiętać że KZFR wymienia w sobie olej przy określonych obrotach (przełączenie) i nie można jeździć tylko na niskich ale co jakiś czas trzeba dać w palnik by wszystko się przepłukało to nie diesel. Danie w palnik tak do 5500 obrotów też przepłukuje hydropopychacze co zapobiega ich stukaniu. Trzeba pamiętać że cśnienie oleju na wolnych obrotach to jakieś 0,5 bara a powyżej 3000 obrotów to 3 bary. Sam pomyśl co lepsze dla panewek i układu smarowania. Druga sprawa to malutki filtr oleju w Renault i jak chcesz zmieniać olej rzadziej to częściej zmieniaj filtr oleju bo to "gówienko" szybko się zapycha. Gdy kupuję jakieś Renault to zmieniam olej jeżdżę 1000 km i zmieniam filtr oleju i widać efekt na bagnecie. Jest dużo porad na YT ale znajdź choć jedną która zawiera w sobie spojrzenie na silnik po przez pryzmat obrotów i ciśniena oleju. O tym się nie mówi ale niskie obroty zabijają panewki i układy hydro choć chwilowo oszczędzają paliwo to wykańczają silnik bo brak smarowania na niskich obrotach. Silnik trzeba rozpatrywać wielowektorowo inaczej zaoszczędzisz na paliwe wydasz na panewki albo zubożysz mieszankę to wypalisz zawory bo ubogo oznacza za gorąco. Uffff
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

rajtkezjusz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: czwartek, 10 grudnia 2020, 13:06
Renault: Clio 3
Silnik: 1.2 Tce 103 KM

Re: podniesienie mocy w clio 88 KM

Post autor: rajtkezjusz »

W każdym aucie poprzednim 15 tyś/rok ,jedynie w uturbionej benzynie robię 12500 /rok . Atmosferyczny silnik potrzebuje obrotów ,więc tam często będzie pod 4 tyś i więcej . Widzę ,że rozrzut cenowy od 70 zł/4l do ponad 100 zł . Mam instrukcję od Clio ,ale jest strasznie lakoniczna . Nie mogę znaleźć konkretnego cisnienia np w kołach .Dział "ciśnienie w oponach" -idę tam ,a tam dużo opowieści i na końcu ,że utrzymywać w takich a takich widełkach od nominalnego ,ale ile ono wynosi nie mogę znaleźć . Jest gdzieś jakaś tabelka z tym ? Tabelka jakie świece, oleje i ilość ? Jeszcze ją przeszukam ,ale nie cierpię tych wersji internetowych .

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: podniesienie mocy w clio 88 KM

Post autor: BlackRaven »

Świece ? Tu znajdziesz http://www.catcar.info/renault/?lang=en ... 1SZW5hdWx0
Ciśnienie musi mieć widełki bo zależy od stylu jazdy jeździsz spokojnie to mniej a jak ostro to więcej i wdać to po zużyciu opon jak przepompowane leci środek jak za mało lecą boki. To co podaje serwis to wersja uśredniona. Świece do Renault kupuję w ASO proszę o Motrio dobierają po VIN bo są doskonałe i tanie. Tu przykład do mojego egzemplarza: http://www.catcar.info/renault/?lang=en ... E3Qw%3D%3D
Olej ? Leję to bo jest formuła do KZFR i hydropopychaczy: https://zmienolej.pl/pl/oleje-silnikowe ... 7025010873
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

rajtkezjusz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: czwartek, 10 grudnia 2020, 13:06
Renault: Clio 3
Silnik: 1.2 Tce 103 KM

Re: podniesienie mocy w clio 88 KM

Post autor: rajtkezjusz »

ogólnie szukam tabelki z danymi . We Fiat mam ,Chevi mam ,wszystko podane w tabelce instrukcji co i jak ,a tutaj w Renault jakoś nie mogę znaleźć. Wchodzi pełne 5 l czy coś na dolewki zostaje? To ostatnie pytanie w tym dziale bo odbiegam od tematu :policja:

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: podniesienie mocy w clio 88 KM

Post autor: BlackRaven »

Pobierz Renault Dialogys tam jest wszystko łacznie z notami technicznymi
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ