iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio III 2005-2012] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

MarcinS

[Clio III 2005-2012] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: MarcinS »

Witam, jestem nowy na tutejszym forum, z racji tego, że zamierzam kupić to autko, chciałem zasięgnąć opinii u źródła. Co o nim sądzicie? Silnik 1,2(75)
Jak jest z serwisem i czesciami do Renault'a ? Czy to prawda, że są jednymi z najdroższych?
Opcje kupna są 2 , albo Renault albo Skoda, wersje combi. Co wybrać?
Z góry wielkie dzięki za wszelkie porady oraz sugestie:)
Pozdrawiam, Marcin.

MarcinS

Post autor: MarcinS »

Dzięki za szybką odpowiedz:) Trochę mnie uspokoiłeś, bo myślałem, że z częściami i serwisem jest drogo:)
Bardzo chciałem TCE 100, ale żonka mnie blokuje:) Może jeszcze ją przekabacę:) Teraz są fajne promocje na ten silnik, nawet da się kupić za 45,900

Aha, macie może porównanie ze skodą fabią classic? w sumie dla mnie wszystko przemawia za Clio, ale wolę być pewien wyboru, wiecie jak jest:) Ze 6 latek muszę tym pojeździć:)
Ostatnio zmieniony piątek, 25 lipca 2008, 15:17 przez MarcinS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1296
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Scenic I
Silnik: 2.0T + 1.6 16v
Lokalizacja: WOT

Post autor: Maciek R4 »

MarcinieS...powiem krótko:

Fabia - wujo w niemczech ma 6cio letnią (od nowości) i już 2 razy całe zawieszenie robił (po jeździe tylko po D), a o reszcie usterek nie wspomnę, bo za dużo tego jest żebym spamiętał...no i więcej Skody nie kupi powiedział, woli Nissany (miał jednego 13 lat, a teraz mama go ma i nie ma z nim najmniejszego problemu)

dlatego znając opinię, kogoś Kto ma Fabię od nowości i ma jej dość, mówię, że bardziej skłaniałbym się do Clio


Pozdrawiam
za duży obrazek

Awatar użytkownika
Sweeper
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 225
Rejestracja: czwartek, 26 czerwca 2008, 08:50
Renault: Scenic II
Silnik: 1.9 dCi
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Clio III - z jakim silnikiem?

Post autor: Sweeper »

znajomi chcą kupić Clio III nowe, salonowe i pozostaje kwestia silnika...
samochód to rodzinne wozidło z przebiegami na poziomie 20 000 km maks
będzie służyć 8-10 lat więc silnik jest ważny :)
i teraz pytanie jaki silnik wybrać, co polecacie i dlaczego?
1.2 benzyna - klasyka bez udziwniania, trochę słaby ale oszczędny
a może TCE 100 - mocna jednostka o podobnym zużyciu paliwa, ale trwałość jeszcze nie do końca znana no i zużycie paliwa zależy bardzo od stylu jazdy
a może 1.5dCi 85KM - tylko jak z trubiną i EGR czy już się uspokoiło z ciągłymi awariami?

pomoc i opinie mile widziane bo jutro wycieczka do salonu ;)
Mało gadać, dużo robić...
https://www.facebook.com/floreklukasz

Awatar użytkownika
Kokos
Oklejony
Oklejony
Posty: 205
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:11
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Kokos »

jak na razie to moge 1,2tce polecic, rodzice mają, do tej pory zrobili 15kkm i jest super, codziennie mama jezdzi do pracy jakies 5km w jedną stronę (dodam że mama woli wyprzedzac niz byc wyprzedzana) a średnie spalanie wychodzi 6,8l/100 oczywiscie wedlug kompa, Co do samego silnika, pracuje cicho i jak dla mnie jest chyba idealny do tego autka, dynamika porownywalna do mojego 1,6 16v w megi. Co do spalania, jak kazdy silnik z turbo, jak bedziesz korzystał z calego potencjalu to ci toto spali. Co dalej sie bedzie dzialo nie wiem, ale jak na razie bomba.
Nie wiem jak teraz to wyglada w cenniku, ale miedzy 1,2 75KM a tce bylo tylko 3k pln roznicy gdy go kupowalismy.
Kokos
Chełm

było: 19, 19, clio, megane,focus, laguna, C5 i kilka innych
jest: DS5 2,0blueHDI 180, Laguna GT Grandtour , FJR 1300

witek-witek

Planuje zakup renault clio III dci uzywka

Post autor: witek-witek »

pytanie jak prawdzic przebieg? ten co mam teraz kupiłem nowy wiec nie było problemu, ale teraz jest uzywany i pytanie moje to gdzie to auto zapisuje przebieg? jak to sprawdzic?

[ Komentarz dodany przez: G-Boy: 2010-07-04, 22:45 ]
Kolego..postaraj sie na przyszlosc poprawnie pisac tytuly postow..
Ostatnio zmieniony niedziela, 4 lipca 2010, 21:46 przez witek-witek, łącznie zmieniany 1 raz.

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sidenis »

ASO tudzież inny zakład gdzie mają CLIPa do Renaulta.
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

witek-witek

Post autor: witek-witek »

Sidenis pisze:ASO tudzież inny zakład gdzie mają CLIPa do Renaulta.

ale chodzi mi gdzie jest zapisany przebieg



jak dodac tą ramke ze spalaniem? na tej stronie jestem juz zalogowany
Ostatnio zmieniony niedziela, 4 lipca 2010, 20:56 przez witek-witek, łącznie zmieniany 1 raz.

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sidenis »

Ktoś gdzieś wspominał, ale tego nie jestem pewna, że można też odczytać z karty -pod warunkiem, że samochód je posiada zamiast tradycyjnego kluczyka. A poza tym to są cyfrowe liczniki i wydaje mi się, że nie kłopotali by się z ich cofaniem.
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

witek-witek

Post autor: witek-witek »

Sidenis pisze:Ktoś gdzieś wspominał, ale tego nie jestem pewna, że można też odczytać z karty -pod warunkiem, że samochód je posiada zamiast tradycyjnego kluczyka. A poza tym to są cyfrowe liczniki i wydaje mi się, że nie kłopotali by się z ich cofaniem.

nie no nie gadaj ze kazdy diesel z niemiec ma magiczne 54 tys, sam znajomy cofł ale w oplu dieslu z 340 tys na 167 tys auto 5 letnie bo by polak nie kupił

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1296
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Scenic I
Silnik: 2.0T + 1.6 16v
Lokalizacja: WOT

Post autor: Maciek R4 »

Sid - cofnięcie cyfraka to max. 5-10 minut i 100-150 PLN i masz przebieg jaki chcesz :) ale tylko na liczydle między zegarami...

z grzebaniem w kompie to trochę więcej się ceni taka przyjemność...


a przebieg - na stałe masz go w kompie auta (tym głównym)...a ten na liczniku - to już inna bajka (ma swoją osobną pamięć i zapamięta te kilka cyferek i on jest wyświetlany)...jak kupisz używkę licznika, to jej przebieg będzie pokazywać, a nie Twój
za duży obrazek

witek-witek

Post autor: witek-witek »

Maciek R4 pisze:Sid - cofnięcie cyfraka to max. 5-10 minut i 100-150 PLN i masz przebieg jaki chcesz :) ale tylko na liczydle między zegarami...

z grzebaniem w kompie to trochę więcej się ceni taka przyjemność...


a przebieg - na stałe masz go w kompie auta (tym głównym)...a ten na liczniku - to już inna bajka (ma swoją osobną pamięć i zapamięta te kilka cyferek i on jest wyświetlany)...jak kupisz używkę licznika, to jej przebieg będzie pokazywać, a nie Twój

a jak gadac z kims kto cofa aby miec przebieg realny???

ps ksiazka aso jest bo podawałem przebieg jaki chciałem a nie jaki był nas licznku

trzeba sie dostosowac do potrzeb kloienta

DrLamok

Renault Clio III (2007), jak odróżnić 1.5 dci68 od dci86

Post autor: DrLamok »

Byłbym wdzięczny gdyby mnie ktoś naprowadził jak po otwarciu maski odróżnić czy to 1.5 DCI 68, czy 1.5 DCI 86 ?

czy różnica to tylko intercooler u dci86 ?
ma ktoś może jakąś fotkę na której go widać ?

dzięki...

narazie kompletnie zielony przyszły użytkownik renault clio

Awatar użytkownika
TURBO
Oklejony
Oklejony
Posty: 79
Rejestracja: wtorek, 8 września 2009, 19:30

Re: Renault Clio III (2007), jak odróżnić 1.5 dci68 od dci86

Post autor: TURBO »

Ave! Uio!
Od konca 2006'go 68KM takze ma intercooler :)
Bedzie trudniej niz sie wydaje!
Pozdrawiam TURBO
=======
Clio 2ph2 1.2 D7F Authentique + (granat)
Clio 3ph2 1.5 K9K Alize (beżowy)
Laguna 3ph3 Coupe 2.0 M9R MonacoGP (biały)

Dziabarra

Renault Clio III

Post autor: Dziabarra »

Witam,

Od pewnego czasu przyglądam się Clio III generacji. W oko wpadła mi ta oferta:
http://otomoto.pl/renault-clio-biala-sk ... 41137.html

Wydaje mi się jednak trochę podejrzana, ze względu na przebieg oraz niską cenę przy bardzo bogatym wyposażeniu.

Proszę o opinie.

ODPOWIEDZ