iparts></a>
<a href= francuskie

[Modus 2004-2012] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

tfelek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: piątek, 6 listopada 2009, 13:17
Renault: Twingo i Scenic
Silnik: 1.2 i 2.0DCI
Lokalizacja: Warszawa-wola

Chce kupić Modusa ?? Dci czy benzyna ??

Post autor: tfelek »

Witajcie zamierzam sobie zmienić auto na Modusa i teraz pytanie czy benzyna czy DCI? Oczywiście szukając mam konkretne wymagania. i znalazłem sobie na razie 1 fajnego który mi się
podoba podaje Modus

czy warto , jak sie sprawuja te silniki DCI?przebieg jest 107 000 km bo facet źle wpisał w ogłoszeniu.. ma książkę serwisową do 96 tysięcy km i tak sprowadził auto. z belgi. miał uszkodzona lampę z przodu i zderzak przedni. czekam na opinie i może jakiś linki z podobnymi modusami.
Jak by ktoś potrzebował sprzętu CB proszę o PW mam dobre ceny !
Twingo Klub Polska
Obrazek

tfelek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: piątek, 6 listopada 2009, 13:17
Renault: Twingo i Scenic
Silnik: 1.2 i 2.0DCI
Lokalizacja: Warszawa-wola

Post autor: tfelek »

Sorry że pisze jeden po drugim ale czy nikt nie wie jak się sprawują te silniki 1.5 DCi ?jak pojadę obejrzeć to czy jechać od razu do serwisu czy samemu zobaczyć.?
Jak by ktoś potrzebował sprzętu CB proszę o PW mam dobre ceny !
Twingo Klub Polska
Obrazek

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Silnik ma dokładniej ok 83KM. Z tego co wiem jest to najlepsza (najwytrwalsza) jednostka 1.5dCi. Mamy taki silniczek w Clio II i sprawuje się na prawdę dobrze. Rodzice kupili te Clio przy przebiegu ok. 120kkm, więc nieco więcej jak ten Modus. Po ponad roku użytkowania zero problemów z silniczkiem. Paliwo tankowane na Neste, ale też często BP Ultimate (na którym odczuwalnie lepiej się zbiera, a i pali mniej). Osobiście w Clio udało mi się ze spalaniem zejść do 3.5l/100km, ale jazda była w trybie totalnie emeryckim ;). Przy dynamicznej jeździe nie będzie problemu z utrzymaniem spalania w przedziale 4-4,5/100 w trasie.
Ogólnie warto sprawdzić, czy modus miał wymieniane wtryskiwacze i ewentualnie sprawdzić na kompie, czy nie ma jakichś błędów wtrysków - jednak w 99% winowajcą jest kiepskiej jakości paliwo.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

tfelek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: piątek, 6 listopada 2009, 13:17
Renault: Twingo i Scenic
Silnik: 1.2 i 2.0DCI
Lokalizacja: Warszawa-wola

Post autor: tfelek »

super dziękuje a może jest ktoś z okolić Namysłowa , to by rzucił okiem czy warto kolo 300km jechać
Jak by ktoś potrzebował sprzętu CB proszę o PW mam dobre ceny !
Twingo Klub Polska
Obrazek

tfelek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: piątek, 6 listopada 2009, 13:17
Renault: Twingo i Scenic
Silnik: 1.2 i 2.0DCI
Lokalizacja: Warszawa-wola

Post autor: tfelek »

witam nie będę zaczynał nowego tematu . mam pytanie czy ktoś może sie spotkał żeby modus był z 103 KM silnikiem i 6 biegową skrzynia na dole link może ktoś coś powie na temat tego egzemplarza..
Modus
Jak by ktoś potrzebował sprzętu CB proszę o PW mam dobre ceny !
Twingo Klub Polska
Obrazek

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sidenis »

Nie powiem Ci, czy był taki Modus, czy nie, ale powiem, ze do wyglądu nie widzę czego mogłabym się czepić. Maska ma (na zdjęciach oczywiście) równe odstępy, prezentuje się ładnie to autko. No i jest dość bogato wyposażone. Teraz kwestia do kiedy są wpisy w książce serwisowej i ile czasu to auto jeździ już po PL.
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

tfelek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: piątek, 6 listopada 2009, 13:17
Renault: Twingo i Scenic
Silnik: 1.2 i 2.0DCI
Lokalizacja: Warszawa-wola

Post autor: tfelek »

Wiesz chce kupić Modusa oglądałem jednego 1.4 benzyna(strasznie zaniedbany był), znalazłem jeszcze fajnego w pierwszym moim poście .. Chodzi mi żeby poszukać auto i jak sprzedam obecne auto to kupie Modusa.
Jak by ktoś potrzebował sprzętu CB proszę o PW mam dobre ceny !
Twingo Klub Polska
Obrazek

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Snake »

Napisz do Janusza2011 priva, bo na forum to coś mało go widać. On zna Modusy chyba najlepiej ;)

p.s. Piękny ten okaz z linku, ciekawe jak bagażnik pojemnościowo wypadu do Scenica phase II
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sidenis »

Janusz obecnie na urlopie dlatego go nie widać. On jest zadowolony ze swojego modusa, z tym, że on ma Grand Modusa. One zasadniczo różnią się wielkością także i bagażnika. I z tego co mogłam porównać nawet Grand Modus nie dorównuje szczeniakowi....
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

Janusz2011

Post autor: Janusz2011 »

Właśnie urlop się już skończył cry dziś wróciliśmy do domu i jestem i nadrabiam zaległości.
Tak właśnie jak napisała Sid ja mam Grand Modusa z silnikiem benzynowym 1,2 spalanie przy dość ostrej jeździe Niemieckimi autostradami prędkość utrzymywana, non stop rzędu 170 km/h a i więcej w 3 osoby dorosłe na pokładzie i załadowany na maksa średnie spalanie na niecałe 2300 km wyszło 8 L/100 na polskiej autostradzie A4 jadąc do Opola wychodziłem na spalanie 6,2 L/100 zaznaczam, że nigdy nie patrzę na spalanie i nie zważam i nie trzymam zasad ekonomicznej jazdy. Co do samego mojego Grand Modusa dla rodziny 2+1 a nawet 2+2 jest super jak na razie od 2 lat go mam kupionego jako nowy w salonie nie mam z nim żadnych problemów poza paroma pierdołami jak np. parujący kierunkowskaz w lusterku ASO sobie poradziło i jest malina. Co najbardziej podoba mi się w tym aucie to to, że stojąc po hipermarketem czy na drodze jestem wyjątkiem unikatem i co najlepsze to jadę autem już nie oferowanym w salonach na rynek polski.

duch-dziadka
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 26 września 2011, 19:53
Renault: Modus
Silnik: 1400

Modus czy to dobry wybór???

Post autor: duch-dziadka »

Drodzy koledzy jestem nowy na forum a o Modusie ciężko coś znaleść.
http://otomoto.pl/renault-modus-1-4-kat-C20463991.html

Byłem oglądać ten egzemplarz. Pomierzyłem sobie go miernikiem lakieru posprawdzałem co trzeba. Auto nie budzi moich większych zastrzeżeń.
Pytanie moje dotyczy czy wy jako znawcy marki widzicie coś co mogłoby zaniepokoić potencjalnego nabywcę.
Z góry dziękuje za wszystkie kluczowe posty.
Ford Mondeo 2.0 TDCi + wirus 160 KM 05r
Peugeot 206 S16 137 KM 00r
Lancia Kappa 3.0 V6 205 KM 99r

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: Modus czy to dobry wybór???

Post autor: Snake »

wow, przebieg 36tys, nieźle - faktycznie środek wygląda jakby miał te 36tys? generalnie modusy to bardzo fajne autka i złego słowa nie można powiedzieć. Też byłem zainteresowany Modusem ale jednak odpadł on w zestawieniu ze szczeniakiem - bagażnik to porażka ;) Skoro mierzyłeś miernikiem, obejrzałeś na żywo i jest ok to tylko brać
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

Awatar użytkownika
MarcinD
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 20 listopada 2009, 14:38
Renault: Škoda Fabia 2 mini-c
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: SCI
Kontakt:

Re: Modus czy to dobry wybór???

Post autor: MarcinD »

duch-dziadka pisze:Byłem oglądać ten egzemplarz. Pomierzyłem sobie go miernikiem lakieru posprawdzałem co trzeba. Auto nie budzi moich większych zastrzeżeń.
Kurcze, ja bym go jeszcze porządnie "przetrzepał" u jakiegoś mechanika, bo to wygląda trochę na piękną okazję ;). A jak wszyscy wiemy, piękne okazje potem wychodzą na wierzch w postaci niezłych min ;).

tfelek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: piątek, 6 listopada 2009, 13:17
Renault: Twingo i Scenic
Silnik: 1.2 i 2.0DCI
Lokalizacja: Warszawa-wola

Re: Modus czy to dobry wybór???

Post autor: tfelek »

Witaj duch-Dziadka Miło cie teraz zobaczyć teraz na Tym forum(sprzedałeś już 206 ??). ogólnie Ten modus to jedna z uboższych wersji lepiej było by poszukać lepiej wyposażonego w tej cenie , ale jak ci sie podoba to dobrze. Ze zdjęć widać że ma lakierowany zderzak z tyłu a z przodu ma w połowie malowany(takie były w uboższych wersjach ) i teraz pytanie że albo z przodu albo z tyłu był zmieniany zderzak . Zobacz dokładnie..
Jak by ktoś potrzebował sprzętu CB proszę o PW mam dobre ceny !
Twingo Klub Polska
Obrazek

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: Modus czy to dobry wybór???

Post autor: Martinez »

Auto z Francji..czyli na 99,9% było uszkodzone. Stamtąd nie sprowadza się aut nie uszkodzonych i jeszcze z tak symbolicznym przebiegiem. W dodatku firmy ubezpieczeniowe z Francji naprawiają auta w Polsce i odsprzedają je.
Tak jak kolega zauważył, zderzak z przodu najprawdopodobniej był wymieniany. Jeśli błotniki są plastykowe, to czujnik grubości lakieru nic nie wskaże.
Przyjrzyj się dokładnie podłużnicom, choć te nie muszą być ruszone. Nie twierdzę, że to może być jakiś wrak "wyprowadzony" przez metaloplastyków, ale sam fakt, że auto jest z Francji i z tak niskim przebiegiem. Sprawdź czy działa klima.
Najwyżej odżałuj 200-250 PLN i jedź go sprawdzić do ASO.
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

ODPOWIEDZ